Image
13.6.2014 0 Comments

Feedly a Evernote blokovali útoky DDoS

ddos-spamhaus.jpg Najobľúbenejší čítačka RSS Feedly sa stala terčom útoku DDoS a väčšinu stredy bola nedostupná. Problémom s kyberzločincami sa nevyhla ani platforma Evernote.

„Útočníci chcú, aby sme im za zastavenie útoku zaplatili," napísali predstavitelia spoločnosti s 15 miliónmi používateľov na svojom blogu. „Vzdať sa nehodláme," dodali. Podľa aktualizovaní správy na blogu sa útok podarilo eliminovať okolo polnoci nášho času.

Feedly však nebola jediná služba, ktorú si útočníci vyhliadli, v utorok mala problémy aj obľúbená služba slúžiaca na ukladanie poznámok Evernote. Zatiaľ nie je jasné, či išlo o zhodu okolností alebo boli oba útoky prepojené, ale tieto dve služby úzko spolupracujú.

Predstavitelia spoločnosti používateľov čítačky RSS uistili, že ich dáta sú v bezpečí a že pracujú s poskytovateľom na odstránení hrozby, čo sa im podarilo chvíľu pred desiatou večer nášho času. Po pár okamihoch sa však služba stala znova nedostupnou.

Problémy sa začali už v utorok, keď prémioví používatelia dočasne nemohli synchronizovať svoje poznámky so službou Evernote, ktorá má vyše sto miliónov používateľov.

Výpadok pri útoku DDoS (distribuované odmietnutie služby) je spôsobený príjmom obrovského množstva požiadaviek, odosielaných až z tisícov počítačov na cieľovú službu s účelom jej ochromenia. Jeho cieľom sú často napríklad politické organizácie a kontroverznejšie, nie príliš obľúbené projekty. Na útoky sa často používajú infikované počítača bez vedomia ich majiteľov.

Evernote sa s útokom kyberzločincov nestretol prvýkrát. V roku 2013 sa útočníci údajne dostali k používateľským menám, e-mailom a zašifrovaným heslám, tento útok bol však obmedzenejší.

„Pokračujeme v znižovaní následkov útoku, ale Evernote sme úspešne uviedli späť do chodu," povedala tlačová hovorkyňa Everonote Ronda Scottová. „Vzhľadom na podstatu útokov DDoS nedošlo k strate dát a nebol napadnutý ani žiadny používateľský účet," dodala.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 2

Prieskum: Aká je pripravenosť bánk a technologických spoločnosti v otvorenom bankovníctve?

18.10.2019 00:00

Smernica PSD2 - známa aj pod označením otvorené bankovníctvo - zavádza bezpečnostné opatrenia nielen pre banky, ale aj pre technologické spoločnosti, ktoré spracovávajú dáta o zákazníkoch. Prieskum p ...

Bezpečnosť

Tile ponúka nové sledovače na peňaženku, bicykel či notebook

10.10.2019 00:02

Spoločnosť Tile, známa svojimi sledovacími príveskami na kľúče a batožinu, má ambície sledovať aj viac vecí. Jej nové zariadenie Tile Slim vo veľkosti kreditnej karty je určené na sledovanie peňaženk ...

Bezpečnosť 3

Čínska sonická zbraň využíva infrazvuk na potlačenie vzbúr a demonštrácií

03.10.2019 00:05

Nová zbraň, ktorú vynašli čínski vedci, využíva nízkofrekvenčné zvukové vlny, ktoré spôsobujú fyzické ťažkosti. Možno ňou prinútiť vzbúrencov, demonštrantov alebo kohokoľvek iného opustiť danú oblasť. ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019
MANDAYIT 2019