Image
13.6.2014 0 Comments

Feedly a Evernote blokovali útoky DDoS

ddos-spamhaus.jpg Najobľúbenejší čítačka RSS Feedly sa stala terčom útoku DDoS a väčšinu stredy bola nedostupná. Problémom s kyberzločincami sa nevyhla ani platforma Evernote.

„Útočníci chcú, aby sme im za zastavenie útoku zaplatili," napísali predstavitelia spoločnosti s 15 miliónmi používateľov na svojom blogu. „Vzdať sa nehodláme," dodali. Podľa aktualizovaní správy na blogu sa útok podarilo eliminovať okolo polnoci nášho času.

Feedly však nebola jediná služba, ktorú si útočníci vyhliadli, v utorok mala problémy aj obľúbená služba slúžiaca na ukladanie poznámok Evernote. Zatiaľ nie je jasné, či išlo o zhodu okolností alebo boli oba útoky prepojené, ale tieto dve služby úzko spolupracujú.

Predstavitelia spoločnosti používateľov čítačky RSS uistili, že ich dáta sú v bezpečí a že pracujú s poskytovateľom na odstránení hrozby, čo sa im podarilo chvíľu pred desiatou večer nášho času. Po pár okamihoch sa však služba stala znova nedostupnou.

Problémy sa začali už v utorok, keď prémioví používatelia dočasne nemohli synchronizovať svoje poznámky so službou Evernote, ktorá má vyše sto miliónov používateľov.

Výpadok pri útoku DDoS (distribuované odmietnutie služby) je spôsobený príjmom obrovského množstva požiadaviek, odosielaných až z tisícov počítačov na cieľovú službu s účelom jej ochromenia. Jeho cieľom sú často napríklad politické organizácie a kontroverznejšie, nie príliš obľúbené projekty. Na útoky sa často používajú infikované počítača bez vedomia ich majiteľov.

Evernote sa s útokom kyberzločincov nestretol prvýkrát. V roku 2013 sa útočníci údajne dostali k používateľským menám, e-mailom a zašifrovaným heslám, tento útok bol však obmedzenejší.

„Pokračujeme v znižovaní následkov útoku, ale Evernote sme úspešne uviedli späť do chodu," povedala tlačová hovorkyňa Everonote Ronda Scottová. „Vzhľadom na podstatu útokov DDoS nedošlo k strate dát a nebol napadnutý ani žiadny používateľský účet," dodala.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Americké námorníctvo vybaví torpédoborce laserom schopným ničiť drony aj lietadlá

16.07.2019 00:05

Do námorných bojov by sa mohli čoskoro zapojiť laserové zbrane, čím boje na otvorenom mori dostanú novú dimenziu. Do roku 2021 budú americké torpédoborce vybavené lasermi schopnými identifikovať a sp ...

Bezpečnosť

Bezpečnostné kamery Wyze iba za 20 dolárov dokážu pomocou UI identifikovať ľudí

11.07.2019 07:58

Spoločnosť Wyze aktualizovala softvér svojich bezpečnostných kamier, a tak sú trochu inteligentnejšie. Dokážu identifikovať ľudí prostredníctvom umelej inteligencie. Táto funkcia je k dispozícii pre ...

Bezpečnosť

Satelity vás už nájdu kedykoľvek a kdekoľvek na planéte

04.07.2019 00:10

 V roku 2013 polícia v Grants Pass (Oregon, USA) dostala tip, že istý muž nezákonne pestuje marihuanu vo svojom dvore. Skontrolovala preto aplikáciu Google Earth a satelitný obraz spred 4 mesiacov sku ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá