Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Farebná klávesnica Lumi vás naučí hrať hudbu

0

Roli Lumi je viacfarebne podsvietená klávesnica určená pre hudobných nováčikov, ktorí sa chcú naučiť hrať na klavíri. Roli je známy svojím vlajkovým produktom Seabord, čo je futuristicky vyzerajúca klávesnica s plochým čiernym povrchom namiesto fyzických klávesov. Jej povrch je citlivý na dotyk a reaguje na rôzne gestá a dokáže zistiť silu prítlaku pri každom dotyku.

Lumi má tradičnejší vzhľad s riadnymi klávesmi. Je ich však len 24, čo je asi štvrtina počtu klávesov na klavíri plnej veľkosti. Klávesnica je súčasťou radu Roli Blocks, čo je rodina zariadení na hudobnú produkciu, ktoré sa môžu vzájomne prepojiť pomocou magnetických konektorov a fungovať ako MIDI ovládače na použitie v spojení s aplikáciou Roli Companion alebo v softvérom iných tvorcov.

Cieľom Lumi je pomôcť začiatočníkom spájať hudobné tóny s farbami. Začať treba v režime Guitar Hero-esque, kde si po načítaní aplikácie iOS môžete vybrať skladbu, ktorú chcete zahrať. Na klávesnici sa rozsvietia rôznofarebné klávesy, ktoré sa zobrazujú aj na displeji. Aplikácia vám povie, kedy stlačiť príslušný kláves. Ako hovorí zakladateľ a CEO Roli Roland Lamb, zjednodušuje to proces učenia. Notový zápis je podľa neho rovnako abstraktný.

Naučiť sa, ako sa zapisujú noty, a hrať podľa nich si vyžaduje pamäť a prax. Roli chce do prekonania týchto odvekých obmedzení zapojiť technológiu. Pokročilejšie režimy Lumi pomáhajú hráčovi vyhľadávať harmonicky rezonujúce zvuky. Tóny, ktoré znejú spolu dobre, sa rozsvietia v podobných odtieňoch, aby povzbudili hráčov na experimentovanie s akordmi. Konečným cieľom je dospieť k hraniu skladieb bez pomocných svetiel.

Hoci Lumi je zdanlivo určené pre začiatočníkov, spoločnosť chce, aby bolo príťažlivé aj pre pokročilých hráčov. Používatelia preto budú môcť naprogramovať vlastné farebné mapy na klávesy Lumi. Jeho jasné a blikavé svetlá môžu byť príťažlivé dokonca aj pri vystúpeniach profesionálov. Klávesnica stojí 250 dolárov, a hoci dodávky sa začnú až v októbri, už teraz si ju môžete predobjednať na Kickstarteri.

Zdroj: wired.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
klavesnica pocitac notebook audio zvuk vzdelavanie zabava

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať