Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Facebook zmenou kódu znemožnil Microsoftu synchronizáciu s Windows Phone

0

facebook-windows-phone.jpg Po niekoľkých zmenách v Graph API Facebooku niektoré z integrovaných funkcií pre sociálnu sieť nebudú vo Windows Phone pracovať správne. Správu o tom uverejnil web Windows Central. Zrušená bude všetka integrácia s Windows vrátane prepojenia adresára s kontaktmi na Facebooku.

Aj Microsoft na svojom blogu uvádza, že Facebook zmenil Graph API takým spôsobom, že to má „dosah na aplikácie a služby". Nebude teda už možné synchronizovať zoznam priateľov z Facebooku s programom Outlook, rovnako ani fotografie a videá zhotovené smartfónom s Windows rýchlo a ľahko zdieľať na Facebooku. Microsoft všetky tieto funkcie spojil do Facebook Connect, ktorý po zmene Graph API nebude podporovaný.

To znamená, že šikovná automatická synchronizácia, ktorej sa tešili používatelia Windows Phone, už nebude fungovať. Zdieľanie aj synchronizáciu bude treba nastaviť ručne v prípadoch, keď je to možné.

Podľa vyjadrenia Microsoftu sa to týka aplikácií Calendar, Photos, People, OneDrive, Outlook, Contacts a Movie Maker, a to na systémoch Windows Phone 7, Windows Phone 8 a Windows Phone 8.1. Microsoft sa už nepokúsi o opravu, bude len komunikovať zmenu zákazníkom. Vzhľadom na to, že už v najbližších mesiacoch sa očakáva uvedenie systému Windows 10, nie je prekvapujúce, že spoločnosť už nemieni investovať čas a úsilie do opravy Windows Phone 8.

Zdroj: windowscentral.com
support.office.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať