Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Facebook vypol experimentálne chatboty vybavené UI, keď spolu začali hovoriť vlastným jazykom

0

Bizarné diskusie sa začali po tom, čo Facebook vyzval svoje četboty, aby sa pokúsili medzi sebou vyjednávať o obchode, pričom si mali vymeniť predmety ako klobúky, lopty a knihy, z ktorých každý mal určitú hodnotu. Roboty sa začali dorozumievať jazykom, ktorému síce rozumeli, ale pre ľudí bol nepochopiteľný.

Četboty dostali pokyn, aby vypracovali spôsob rokovania a zlepšovali ho za pochodu, ale nebolo im povedané, aby pri tom používali zrozumiteľnú angličtinu, a tak si začali vytvárať vlastné „skratky“, ktoré im umožňujú efektívnejšie sa dorozumievať. Facebook sa rozhodol tento rozhovor prerušiť, pretože ako uviedol, „naším záujmom bolo mať roboty, ktoré by sa mohli rozprávať s ľuďmi“.

Experiment Facebooku však nebol prvou príležitosťou, keď si umelá inteligencia vytvorila novú formu jazyka. Začiatkom roka 2017 Google odhalil, že umelá inteligencia, ktorú používa pre svoj nástroj Prekladač, si vytvorila vlastný jazyk, do ktorého a z ktorého vie texty prekladať. Spoločnosť bola s týmto vývojom spokojná a umožnila jej pokračovať v tom.

Zdroj: independent.co.uk.

Redakcia

Všetky autorove články
Facebook chat internet

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať