Image
17.1.2013 0 Comments

Facebook spustil telefonovanie zadarmo. Zatiaľ iba pre majiteľov iPhonov.

fb_telefonovanie_171.jpg Sociálna sieť Facebook umožňuje bezplatné telefonovanie prostredníctvom mobilnej aplikácie Messenger. Táto funkcia je zatiaľ dostupná iba pre majiteľov iPhonov žijúcich v Kanade a USA.

Práve v Kanade sa uskutočnili prvotné testy telefonovania cez aplikáciu. Ohlasy na novú službu boli pravdepodobne kladné, resp. bezproblémové, pretože je táto služba teraz dostupná aj obyvateľom USA. Volanie je veľmi jednoduché - stačí si vybrať žiadaného priateľa, otvoriť si panel s informáciami a vybrať možnosť Free Call. Prvotné názory na novú funkciu sú pozitívne, používatelia chvália kvalitu zvuku. Očakávame, že služba bude v priebehu najbližších týždňov, resp. mesiacov k dispozícii aj na Slovensku.

Pridanie funkcionality volania je pre Facebook veľký a dôležitý krok - keď bude služba dostupná na celom svete, z Facebooku sa stane jeden z najväčších poskytovateľov služieb VoIP, čo sa počtu používateľov týka. Zároveň ide o prirodzený spôsob, ako udržať ľudí na sociálnej sieti.

Volanie cez Facebook vyžaduje internetové pripojenie, okrem Wi-Fi je podporovaný aj mobilný internet. Hoci Facebook uzavrel spoluprácu so Skypom v súvislosti s videohovormi, video zatiaľ nie je v prípade Messengera podporované.

Facebook nedávno obohatil Messenger aj o ďalšiu funkciu - svojim známym môžete v rámci aplikácie posielať hlasové správy. Táto funkcia už funguje aj na Slovensku.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Ultrabezpečný internet na dosah. Číňania dosiahli kvantové prepojenie na vzdialenosť 50 km

14.02.2020 00:05

Pomocou kvantového prepojenia (entanglement) môže byť objekt v kvantovej superpozícii viacerých stavov naraz a túto superpozíciu možno zdieľať s iným objektom. Teoreticky objekty budú udržiavať toto p ...

Internet

Google už dokáže doplniť interpunkciu pri diktovaní textu hlasom. Robí však chyby

12.02.2020 00:10

Google doplnil konverziu hlasového vstupu na text v telefóne funkciou automatického pridávania interpunkcie, ktorá však trpí chybami. No treba dodať, že tieto chyby neovplyvňujú hlasové zadávanie cez ...

Internet

Google vydal nástroj na rozpoznávanie falošných a retušovaných obrázkov

07.02.2020 00:05

Jigsaw, technologický inkubátor Googlu, uviedol experimentálnu platformu s názvom Assembler, ktorá kombinuje niekoľko existujúcich technológií na zisťovanie bežných manipulačných postupov vrátane zmen ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

itSMF 2020

Najnovšie videá