Image
17.1.2013 0 Comments

Facebook spustil telefonovanie zadarmo. Zatiaľ iba pre majiteľov iPhonov.

fb_telefonovanie_171.jpg Sociálna sieť Facebook umožňuje bezplatné telefonovanie prostredníctvom mobilnej aplikácie Messenger. Táto funkcia je zatiaľ dostupná iba pre majiteľov iPhonov žijúcich v Kanade a USA.

Práve v Kanade sa uskutočnili prvotné testy telefonovania cez aplikáciu. Ohlasy na novú službu boli pravdepodobne kladné, resp. bezproblémové, pretože je táto služba teraz dostupná aj obyvateľom USA. Volanie je veľmi jednoduché - stačí si vybrať žiadaného priateľa, otvoriť si panel s informáciami a vybrať možnosť Free Call. Prvotné názory na novú funkciu sú pozitívne, používatelia chvália kvalitu zvuku. Očakávame, že služba bude v priebehu najbližších týždňov, resp. mesiacov k dispozícii aj na Slovensku.

Pridanie funkcionality volania je pre Facebook veľký a dôležitý krok - keď bude služba dostupná na celom svete, z Facebooku sa stane jeden z najväčších poskytovateľov služieb VoIP, čo sa počtu používateľov týka. Zároveň ide o prirodzený spôsob, ako udržať ľudí na sociálnej sieti.

Volanie cez Facebook vyžaduje internetové pripojenie, okrem Wi-Fi je podporovaný aj mobilný internet. Hoci Facebook uzavrel spoluprácu so Skypom v súvislosti s videohovormi, video zatiaľ nie je v prípade Messengera podporované.

Facebook nedávno obohatil Messenger aj o ďalšiu funkciu - svojim známym môžete v rámci aplikácie posielať hlasové správy. Táto funkcia už funguje aj na Slovensku.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Wi-Fi 6 sotva prišlo a už je na ceste Wi-Fi 7

09.09.2019 19:10

Wi-Fi 6 práve prichádza do telefónov, notebookov a sieťových zariadení, no inžinieri už upriamujú svoju pozornosť na nasledujúcu verziu Wi-Fi 7. Pri rýchlostiach až 30 gigabitov za sekundu nová gener ...

Internet

Synology Drive - riešenie tímovej spolupráce pre startupy, malé firmy, pobočky, alebo freelancerov

27.08.2019 00:10

Špecialny projekt Bez IT podpory sa v súčasnosti nezaobíde prakticky žiadny biznis a už aj malé firmy si uvedomujú výhody cloudových riešení na ukladanie údajov a tímovú spoluprácu. Pokiaľ sa jedná ...

Internet

Ubráňte sa hackerom aj vďaka tejto konferencii

28.08.2019 00:00

Po úspešne vypredanom 1. ročníku sa spoločnosť GOPAS SR pustila do príprav konferencie HackerFest Slovakia 2019, ktorá sa považuje za najväčšiu IT Security a Hacking udalosť na Slovensku. Konferencia ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AMCHAM 2019

Najnovšie videá

elearn

IT GALA stvorec 2019