SAMSUNG_082020 SAMSUNG_082020 SAMSUNG_082020 Advertisement

Facebook pripravuje radikálnu zmenu vzhľadu

1

Mark Zuckerberg na podujatí F8, určenom pre vývojárov, ohlásil zásadnú zmenu vzhľadu, ktorá sa bude týkať mobilnej aplikácie aj webovej verzie Facebooku. Nový dizajn bude jednoduchší, namiesto doterajších štyroch stĺpcov budú len tri a bude sa klásť dôraz na dve z najdôležitejších funkcií: príbehy a skupiny.

Príbehy získajú väčší priestor na dobre viditeľnom mieste v hornej časti. Pritom horná časť stránky už nebude tmavomodrá, ale biela so sivými ikonami. Do popredia sa dostanú aj skupiny. Na Facebooku dnes existujú desiatky miliónov aktívnych skupín, viac ako 400 miliónov používateľov tejto sociálnej siete patrí do nejakej skupiny.

Facebook sa usiluje o to, aby boli skupiny viditeľné v každej časti aplikácie, takže sa začnú propagovať aj v oblastiach, ako je Marketplace a Watch. Pribudne aj nová funkcia, ktorá sa nazýva Meet New Friends a má pomôcť používateľom spojiť sa s neznámymi ľuďmi, s ktorými majú spoločné záujmy alebo prepojenia v reálnom svete, ako je práca pre toho istého zamestnávateľa alebo navštevovanie tej istej školy.

Zmena sa bude týkať aj loga, ktoré doteraz malo podobu písmena f v modrom alebo bielom štvorci, po novom to bude biele písmeno vo svetlomodrom kruhu. Redizajn aplikácií pre Android a iOS sa začne zavádzať okamžite po celom svete, nový vzhľad webovej aplikácie príde v najbližších mesiacoch.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Facebook internet web online dizajn Digital dáta Android iOS smartfon pocitac

1 komentár

facebook otras reakcia na: Facebook pripravuje radikálnu zmenu vzhľadu

6.5.2019 10:05
dosť sa tam hádajú a závidia si na tom facebooku, takže načo to mať ;-)
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať