Image
6.3.2019 0 Comments

Facebook pripravuje novú kryptomenu pre verejnosť. Ľudia si budú posielať peniaze cez WhatsApp

Niektoré veľké internetové spoločnosti dúfajú, že by sa im mohlo podariť priviesť hlavný prúd používateľov do alternatívneho sveta digitálnych peňazí. Facebook, Telegram a Signal plánujú od budúceho roka zaviesť nové kryptomeny, ktoré majú umožniť používateľom posielať peniaze svojim kontaktom v messagingovom systéme podobne, ako to robí PayPal.

Na takomto trochu tajomnom projekte v súčasnosti pracuje Facebook. Jeho kryptomena bude určená pre používateľov služby WhatsApp, ktorú Facebook vlastní, a umožní im okamžite poslať peniaze priateľom či príbuzným. Projekt je v pokročilom štádiu a spoločnosť už rokuje s burzami o predaji kryptomeny Facebooku spotrebiteľom.

Podľa agentúry Bloomberg by malo ísť o stablecoin a mal by byť viazaný na americký dolár s cieľom minimalizovať volatilitu. Takisto Telegram, ktorý má približne 300 miliónov používateľov po celom svete, pracuje na digitálnej mene spoločne so službou Signal na zasielanie šifrovaných správ.

Messagingové spoločnosti majú široký dosah, oproti ktorému je dosah dnešných kryptomien bezvýznamný. Facebook a Telegram môžu ponúknuť digitálne peňaženky a okamžite ich sprístupniť stovkám miliónov používateľov. Digitálne meny by mohli existovať v decentralizovanej počítačovej sieti, do istej miery nezávislej od spoločnosti, ktorá ich vytvorila.

Podobne ako bitcoin by nové kryptomeny uľahčili presun peňazí medzi krajinami, a to najmä v rozvojových krajinách, kde je pre obyčajných ľudí ťažké otvoriť si bankový účet a nakupovať online. Nové projekty, o ktorých sa v súčasnosti diskutuje, vo všeobecnosti odstraňujú proces ťažby, na ktorom je postavený bitcoin.

Messagingové spoločnosti však pravdepodobne budú čeliť rovnakým regulačným a technologickým prekážkam, ktoré zabránili bitcoinu v tom, aby sa stal mainstreamom.  

Spoločnosti vkladajú do svojich projektov značné financie, hoci hodnota kryptomien počas posledného roka klesá. Snahy v tejto oblasti sa vo Facebooku začali minulý rok po tom, čo Telegram získal 1,7 miliardy dolárov na financovanie svojho projektu.

Zdroj: nytimes.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Wi-Fi 6 sotva prišlo a už je na ceste Wi-Fi 7

09.09.2019 19:10

Wi-Fi 6 práve prichádza do telefónov, notebookov a sieťových zariadení, no inžinieri už upriamujú svoju pozornosť na nasledujúcu verziu Wi-Fi 7. Pri rýchlostiach až 30 gigabitov za sekundu nová gener ...

Internet

Synology Drive - riešenie tímovej spolupráce pre startupy, malé firmy, pobočky, alebo freelancerov

27.08.2019 00:10

Špecialny projekt Bez IT podpory sa v súčasnosti nezaobíde prakticky žiadny biznis a už aj malé firmy si uvedomujú výhody cloudových riešení na ukladanie údajov a tímovú spoluprácu. Pokiaľ sa jedná ...

Internet

Ubráňte sa hackerom aj vďaka tejto konferencii

28.08.2019 00:00

Po úspešne vypredanom 1. ročníku sa spoločnosť GOPAS SR pustila do príprav konferencie HackerFest Slovakia 2019, ktorá sa považuje za najväčšiu IT Security a Hacking udalosť na Slovensku. Konferencia ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AMCHAM 2019

Najnovšie videá

elearn

IT GALA stvorec 2019