Image
6.3.2019 0 Comments

Facebook pripravuje novú kryptomenu pre verejnosť. Ľudia si budú posielať peniaze cez WhatsApp

Niektoré veľké internetové spoločnosti dúfajú, že by sa im mohlo podariť priviesť hlavný prúd používateľov do alternatívneho sveta digitálnych peňazí. Facebook, Telegram a Signal plánujú od budúceho roka zaviesť nové kryptomeny, ktoré majú umožniť používateľom posielať peniaze svojim kontaktom v messagingovom systéme podobne, ako to robí PayPal.

Na takomto trochu tajomnom projekte v súčasnosti pracuje Facebook. Jeho kryptomena bude určená pre používateľov služby WhatsApp, ktorú Facebook vlastní, a umožní im okamžite poslať peniaze priateľom či príbuzným. Projekt je v pokročilom štádiu a spoločnosť už rokuje s burzami o predaji kryptomeny Facebooku spotrebiteľom.

Podľa agentúry Bloomberg by malo ísť o stablecoin a mal by byť viazaný na americký dolár s cieľom minimalizovať volatilitu. Takisto Telegram, ktorý má približne 300 miliónov používateľov po celom svete, pracuje na digitálnej mene spoločne so službou Signal na zasielanie šifrovaných správ.

Messagingové spoločnosti majú široký dosah, oproti ktorému je dosah dnešných kryptomien bezvýznamný. Facebook a Telegram môžu ponúknuť digitálne peňaženky a okamžite ich sprístupniť stovkám miliónov používateľov. Digitálne meny by mohli existovať v decentralizovanej počítačovej sieti, do istej miery nezávislej od spoločnosti, ktorá ich vytvorila.

Podobne ako bitcoin by nové kryptomeny uľahčili presun peňazí medzi krajinami, a to najmä v rozvojových krajinách, kde je pre obyčajných ľudí ťažké otvoriť si bankový účet a nakupovať online. Nové projekty, o ktorých sa v súčasnosti diskutuje, vo všeobecnosti odstraňujú proces ťažby, na ktorom je postavený bitcoin.

Messagingové spoločnosti však pravdepodobne budú čeliť rovnakým regulačným a technologickým prekážkam, ktoré zabránili bitcoinu v tom, aby sa stal mainstreamom.  

Spoločnosti vkladajú do svojich projektov značné financie, hoci hodnota kryptomien počas posledného roka klesá. Snahy v tejto oblasti sa vo Facebooku začali minulý rok po tom, čo Telegram získal 1,7 miliardy dolárov na financovanie svojho projektu.

Zdroj: nytimes.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Affinity Publisher: Podstatne lacnejšia konkurencia pre Adobe InDesign

25.06.2019 00:15

Britská firma Serif uvoľnila finálnu verziu publikačného nástroja Affinity Publisher pre Windows a Mac, ktorý konkuruje programom ako Adobe InDesign.  Ide o softvér na tvorbu digitálnych aj tlačených ...

Internet 10

Tri dôvody, prečo nová kryptomena Facebooku zrejme neuspeje

21.06.2019 00:15

Facebook urobil nedávno veľké ohlásenie – oznámil dlho očakávanú kryptomenu libru a súbor technológií na vytvorenie trhu pre ňu. Hoci ide o ambiciózny projekt, ktorý má niekoľko jedinečných aspektov, ...

Internet

Cez Facebook a WhatsApp sa bude dať platiť kryptomenou libra

19.06.2019 00:15

Ambície Facebooku v oblasti digitálnej meny, o ktorých sa povráva už dlho, sa stávajú skutočnosťou. Spoločnosť oznámila kryptomenu nazvanú libra, ktorá umožní používateľom Facebooku a WhatsApp jednodu ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videá