Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Facebook prináša ďalšie nové funkcie odpozerané od Snapchatu

0

Za posledný rok Facebook napodobnil už veľa funkcií, ktorými sa preslávil Snapchat. V týchto dňoch uviedol ďalšie tri z tohto radu. Prvá z nich je Camera Effects, čo je obdoba filtrov Snapchatu. Podľa Facebooku umožní desiatky špeciálnych efektov, ako napr. „masky, rámy a interaktívne filtre“, ktoré používatelia môžu pridať do svojich fotografií. Práve zábavné filtre sú jeden z dôvodov, prečo Snapchat s obľubou používajú na komunikáciu tínedžeri.

Druhá nová funkcia Facebook Direct je obdoba Snapchat Snaps. Umožní používateľom posielať priateľom fotografie a videá, ktoré po krátkom čase zmiznú. Príjemcovia môžu fotografiu či video pozrieť raz a zareagovať na ne, potom im navždy zmiznú. Je to funkcia, ktorou žal prvé úspechy Snapchat.

A do tretice funkcia Facebook Stories sa prakticky rovná Snapchat Stories. Ide o príbehy vytvorené zo zbierky fotiek a videí, ktoré sú nastavené tak, že po 24 hodinách zmiznú. Túto funkciu zaviedol Instagram už vlani v auguste a teraz sa objavuje v hlavnom klientovi pre Facebook. Podobnú funkciu má aj Messenger, volá sa Messenger Day.

Zdroj: Cnbc

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Facebook Snapchat

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať