Facebook pracuje na vlastnom operačnom systéme. Chce opustiť Android

2

Facebook nechce, aby jeho hardvér, ako je napr. Oculus alebo AR okuliare, bol závislý od Googlu a jeho operačného systému Android. Preto poveril Marka Lucovského, spoluautora Windows NT, aby mu vytvoril úplne nový operačný systém. Správu o tom priniesol web The Information. Samozrejme, smartfónové aplikácie Facebooku budú naďalej dostupné pre Android.

Prechodom na vlastný OS by Facebook získal väčší dosah na sociálnu interakciu a azda aj na ochranu súkromia pri svojich zariadeniach.  Facebook hovorí, že teraz sa zameriava na to, čo je potrebné pre AR okuliare. Skúma všetky možnosti vrátane potenciálneho partnerstva s inými spoločnosťami alebo zostavenia vlastného OS špecializovaného na rozšírenú realitu. Facebook vždy ťažko niesol, že nemá vlastný operačný systém a je v tejto oblasti vydaný napospas svojim najväčším rivalom.

Už v roku 2013 pracoval na tajnom projekte s kódovým názvom Oxygen, ktorý by pomohol distribuovať aplikácie pre Android mimo obchodu Google Play. Tento projekt však skončil neúspechom podobne ako pokus o vlastný telefón Facebooku, postavený na hardvéri HTC a bežiaci na odnoži Androidu s používateľským rozhraním Facebook Home. Teraz Facebook dúfa, že sa dostatočne poučil z minulých chýb.

Zdroj: techcrunch.com.

Redakcia

Všetky autorove články
Android Facebook smartfon telefon

2 komentáre

Zase operačný systém reakcia na: Facebook pracuje na vlastnom operačnom systéme. Chce opustiť Android

27.12.2019 21:12
Facebook to asi nemá v poriadku. Ak chce mať vlastný systém tak ho to vyjde pomerne draho. Určite to nebude fungovať ako v prípade firmy Google. Je iba otázkou času kedy Google uzná, že "ich systém" porušuje základné práva GNU/Linux. Skúšal to aj Samsung a výsledok? Ich systém je iba v TV nič viac ani menej. Táto myšlienka je vopred odsúdená na zánik
Reagovať

Autora nadpisu tohoto clanku opustil rozum reakcia na: Facebook pracuje na vlastnom operačnom systéme. Chce opustiť Android

25.12.2019 01:12
Autora nadpisu tohoto clanku opustil rozum
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať