Facebook ponúka bezplatnú antivírusovú ochranu

Bezpečnosť
0
Facebook Security Settings.jpg Facebook včera oznámil, že chce pomôcť svojim používateľom vyhnúť sa škodlivým adresám URL, hrozbám a podvodom nielen na sociálnych sieťach, ale vôbec na internete. Preto si používatelia Facebooku môžu stiahnuť antivírusové aplikácie spoločností avast!, AVG, Avira, Kaspersky, Panda, Total Defens a Webroot. Dopĺňa sa tým facebooková platforma dodávateľov bezpečnostných riešení, ktorú tvorili spoločnosti Microsoft, McAfee, Norton, TrendMicro a Sophos.

Pred šiestimi mesiacmi začal Facebook neustále skenovať svoje stránky, aby ochránil používateľov od škodlivých URL, spamu, vírusov a phishingu. Dal im aj možnosť využiť 6-mesačné licencie na bezplatné stiahnutie úplných verzií antivírusových programov cez AV Marketplace. Odvtedy navštívilo AV Marketplace viac ako 30 miliónov používateľov.

Facebook zaviedol aj ochranu pred phishingom a používatelia môžu hlásiť na e-mailovú adresu phish@fb.com pokusy o phishing. V júli vytvoril Facebook takisto ochranu proti malvéru.

Zdroj: mashable.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať