Image
9.5.2017 0 Comments

Facebook odhalil plány pre Messenger. Virtuálny asistent M sa bude od konkurencie odlišovať

Ako hlavný produktový vývojár Facebook Messengera je Stan Chudnovsky zodpovedný za jeden z najpopulárnejších spotrebiteľských produktov sveta. Aj napriek 1,2 mld. aktívnych používateľov mesačne verí, že aplikácia môže rásť aj ďalej a získať nové funkcie, pokiaľ ju prijmú podniky ako platformu na komunikáciu medzi firmou a zákazníkom.

Vyše 60 miliónov firiem Facebook využíva a aspoň 20 miliónov je aktívnych aj na Messengeri, ale Facebook napriek tomu pokračuje vo vývoji API, chatbotov a ďalších spôsobov komunikácie medzi firmou a zákazníkom. Prekvapivým priekopníkom v používaní četovacích služieb na veľké obchodné transakcie je Ázia. Západný svet v tomto zostáva pozadu a používanie aplikácií, ktoré majú primárne spojenie s rodinou a priateľmi, na biznis sa veľmi nepripúšťa.

Keď Facebook minulý rok predstavil vývojárske API na tvorbu špecificky zameraných chatbotov, takmer okamžite sa zdvihla vlna kritiky a pochybností o tom, aký zmysel vlastne chatboty majú, Facebook sa však náhľad verejnosti teraz snaží zmeniť.

"Snažíme sa byť opatrní s tým, ako o botoch hovoríme," opisuje Chudnovsky. "Každý očakával takmer ľudskú komunikáciu, ktorá je však pre vývojárov ťažká na vývoj. Očakávania boli privysoké a viedli k mnohým sklamaniam."

Terajší projekt Facebooku zahŕňa M. M je asistent fungujúci na princípe človekom poháňanej umelej inteligencie. Tú Facebook vyvíja už dva roky. Minulý mesiac Facebook oznámil, že sa M stane samostatnou platformou a vybraní vývojári začnú na tomto frameworku pracovať.

M je založený čisto na textovom prostredí, čím sa od asistentov Amazonu, Googlu alebo Applu odlišuje a navonok pôsobí menej pokročilo. Chudnovsky uviedol tri dôvody, prečo sa Facebook do asistenta aktivovaného hlasom nepustil v štýle konkurencie. Po prvé by podľa neho komplexita hlasovej komunikácie viedla k nižšej kvalite výstupu; rozpoznanie textu navyše dá M schopnosť nereagovať, ak neporozumie otázke.

Pri otázke, či bude Messenger v budúcnosti zahŕňať ovládanie hlasom, bez ďalších podrobností Chudnovsky potvrdil, že v budúcnosti áno.

Zdroj: Computerworld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Olympus predstavuje už tretiu generáciu svojej bezzrkadlovky, OM-D E-M1 Mark III

15.02.2020 15:41

OM-D E-M1 Mark III je najnovšou verziou profesionálnej bezzrkadlovky formátu MFT (Micro 4/3) . Prichádza s novým obrazovým procesorom TruePic IX, najvyspelejším systémom duálnej optickej stabilizácie ...

Produkty

Canon predstavil nový EOS 850D a oznámil vývoj očakávanej revolučnej novinky EOS R5

15.02.2020 01:23

Po nedávnom uvedení svojej vlajkovej lode, profesionálnej zrkadlovky EOS 1Dx Mark III ktorá v týchto dňoch prichádza do predaja, predstavuje Canon aj novú univerzálnu digitálnu zrkadlovku Canon EOS 85 ...

Produkty

Nová zrkadlovka Nikon D6 pre reportážnych a športových fotografov a dva objektívy série Nikkor Z

14.02.2020 00:10

Hlavným kritériom pri návrhu novej zrkadlovky od Nikonu je absolútna spoľahlivosť, ktorú vyžadujú profesionálni fotografi ktorí nechcú nechať nič na náhodu a samozrejme aj výkon. Pre reportážnych a šp ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

itSMF 2020

Najnovšie videá