Image
9.5.2017 0 Comments

Facebook odhalil plány pre Messenger. Virtuálny asistent M sa bude od konkurencie odlišovať

Ako hlavný produktový vývojár Facebook Messengera je Stan Chudnovsky zodpovedný za jeden z najpopulárnejších spotrebiteľských produktov sveta. Aj napriek 1,2 mld. aktívnych používateľov mesačne verí, že aplikácia môže rásť aj ďalej a získať nové funkcie, pokiaľ ju prijmú podniky ako platformu na komunikáciu medzi firmou a zákazníkom.

Vyše 60 miliónov firiem Facebook využíva a aspoň 20 miliónov je aktívnych aj na Messengeri, ale Facebook napriek tomu pokračuje vo vývoji API, chatbotov a ďalších spôsobov komunikácie medzi firmou a zákazníkom. Prekvapivým priekopníkom v používaní četovacích služieb na veľké obchodné transakcie je Ázia. Západný svet v tomto zostáva pozadu a používanie aplikácií, ktoré majú primárne spojenie s rodinou a priateľmi, na biznis sa veľmi nepripúšťa.

Keď Facebook minulý rok predstavil vývojárske API na tvorbu špecificky zameraných chatbotov, takmer okamžite sa zdvihla vlna kritiky a pochybností o tom, aký zmysel vlastne chatboty majú, Facebook sa však náhľad verejnosti teraz snaží zmeniť.

"Snažíme sa byť opatrní s tým, ako o botoch hovoríme," opisuje Chudnovsky. "Každý očakával takmer ľudskú komunikáciu, ktorá je však pre vývojárov ťažká na vývoj. Očakávania boli privysoké a viedli k mnohým sklamaniam."

Terajší projekt Facebooku zahŕňa M. M je asistent fungujúci na princípe človekom poháňanej umelej inteligencie. Tú Facebook vyvíja už dva roky. Minulý mesiac Facebook oznámil, že sa M stane samostatnou platformou a vybraní vývojári začnú na tomto frameworku pracovať.

M je založený čisto na textovom prostredí, čím sa od asistentov Amazonu, Googlu alebo Applu odlišuje a navonok pôsobí menej pokročilo. Chudnovsky uviedol tri dôvody, prečo sa Facebook do asistenta aktivovaného hlasom nepustil v štýle konkurencie. Po prvé by podľa neho komplexita hlasovej komunikácie viedla k nižšej kvalite výstupu; rozpoznanie textu navyše dá M schopnosť nereagovať, ak neporozumie otázke.

Pri otázke, či bude Messenger v budúcnosti zahŕňať ovládanie hlasom, bez ďalších podrobností Chudnovsky potvrdil, že v budúcnosti áno.

Zdroj: Computerworld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Mercedes Experience 2019 roadshow

05.10.2019 16:07

Spoločnosť Mercedes Benz usporiadala na Slovakia Ringu v Orechovej potôni Roadshow pre svojich zákazníkov, partnerov a novinárov. <iframe width="560" height="315" src=" ...

Produkty 1

Acer predstavil svoje novinky na Dunaji - Video

04.10.2019 23:21

Spoločnosť ACER predstavila aktuálne novinky svojich produktov pri plavbe na výletnej lodi na Dunaji. Informácie o nich sa dozviete v priloženom videu. <iframe width="560" height="315" src=" ...

Produkty

Reportáž: Nové tlačiarne na tlač štítkov od Epsonu na Labelexpo 2019

27.09.2019 00:10

Veľtrh Labelexpo 2019, to sú stroje na tlač štítkov, nálepiek, etikiet, ale aj tašiek či iných foriem obalov s potlačou na ploche ôsmich hál výstaviska Expo v Bruseli. Keďže PC REVUE nie je primárne z ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019