Facebook má problém. Viac ako štvrtina amerických používateľov si ho za posledný rok vymazala zo smartfónu

1

Nová štúdia Pew Research Center naznačuje, že Facebook trpí škandálom súvisiacim s únikom súkromných dát používateľov zo začiatku tohto roka. V prieskume, kde sa zúčastnilo 4500 dospelých Američanov, sa zistilo, že mnohí z nich podnikajú kroky na obmedzenie využívania služieb Facebooku. Tu sú niektoré zaujímavé poznatky:

54 % účastníkov prieskumu si upravilo svoje nastavenia ochrany osobných údajov,
42 % prerušilo používanie Facebooku na niekoľko týždňov či viac,
26 % si vymazalo aplikáciu z telefónu.

Facebook čelí kritike už od začiatku roka, keď sa zistilo, že britská spoločnosť Cambridge Analytica vyfiltrovala osobné údaje z Facebooku a použila ich na manipuláciu amerických a britských voličov. Odvtedy sa vedú diskusie o dezinformáciách a manipulácii na platforme Facebooku v Spojených štátoch i v zahraničí, ktoré prispeli k spomaleniu rastu ceny akcií spoločnosti Facebook.

Výsledky prieskumu ukazujú, že negatívne správy môžu ovplyvniť používanie Facebooku. Samozrejme, Facebook je obrovská sieť s viac ako 1 miliardou používateľov. No štúdia Pew naznačuje širší trend ľudí, ktorí vymazali Facebook, a tieto trendy môžu mať vplyv aj na finančné výsledky spoločnosti.

Zdroj: businessinsider.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Facebook smartfon telefon chat aplikácia zabava ochrana bezpečnosť Digital dáta

1 komentár

Nikdy ... reakcia na: Facebook má problém. Viac ako štvrtina amerických používateľov si ho za posledný rok vymazala zo smartfónu

13.9.2018 12:09
... som na telefone fasbok nainstalovany nemal ... :D Podla mna normalne uvazujuci dospely jedinec to nemoze spravit ....

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať