Facebook má miliardu aktívnych používateľov

0
Facebook-email.jpg Facebook včera pokoril hranicu 1 miliardy aktívnych používateľov, z nich viac ako 600 miliónov sa na sieť pripája cez mobil (ide o takých používateľov, ktorí využijú služby Facebooku aspoň raz za mesiac; počet registrovaných účtov je podstatne vyšší). Stalo sa tak iba dva roky a tri mesiace po tom, čo bola dosiahnutá hranica pol miliardy používateľov. Od februára 2004, keď bola sieť spustená, ľudia na Facebooku udelili už 1,13 bilióna hodnotení Páči sa mi to, nadviazali 140,3 miliardy priateľských väzieb, uložili tu 219 miliárd fotografií, pričom každý deň sem uploadujú 300 miliónov fotografií a prehrajú 62,6 mil. piesní. Od roku 2010 sem nahrali 17 miliárd statusov s polohou.

Pre Facebook je tento úspech veľmi vítaný po jeho nezdaroch na burze, keď po májovej uvádzacej hodnote 38 dolárov v stredu cena jeho akcií poklesla na 21 dolárov.

Konkurenčná sociálna sieť Google+ sa prednedávnom pochválila počtom 100 miliónov aktívnych používateľov za mesiac. Tento počet však dosiahla v priebehu jedného roka, zatiaľ čo Facebook má už osemročnú históriu.

Zdroj: guardian.co.uk

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať