Image
4.5.2018 0 Comments

Facebook chystá novinky, jednou z nich je vlastná zoznamka

Prvé dva májové dni sa v americkom San Jose konala vývojárska konferencia F8 organizovaná Facebookom. Novinky, ktoré na nej šéf sociálnej siete Mark Zuckerberg prezentoval, naznačujú, že Facebook sa vracia ku koreňom - k prepájaniu svojej používateľskej základne. Správu a únik dát počas svojej prezentácie odsunul stranou. Osem najvýznamnejších noviniek pre vás krátko zhrnieme:

1) Facebook Dating - Facebook rande
Facebook chce naštartovať vlastnú zoznamku, čiže "platformu pre dlhodobé vzťahy". Ako? "Ľudia si budú môcť vytvoriť randiaci profil, stranou od toho štandardného facebookovského, na základe ktorého im budú doporučovaní potenciálni partneri, s ktorými budú mať spoločné záujmy či priateľov," stojí v oficiálnej správe. Pochopiteľne, aby vám Facebook mohol nájsť toho správneho partnera, bude potrebovať nejaké vaše údaje. Veľa údajov.

2) Watch Party - Divácka párty
"Povedzme, že sa váš priateľ spovedá pred Kongresom," začal Zuckerberg predstavenie Watch Party - importu video streamu do Facebooku a následného vytvorenie súvisiacej chatovacej miestnosti - s narážkou na svoje nedávne predvolanie pred amerických zákonodarcov, na sieti hojne sledované. Divácka párty môže teoreticky nahradiť živý video stream. Ostatne, či má na kolektívne sledovanie videa online niekto používateľskú kapacitu, je to Facebook.

3) Clear History - Vyčistenie histórie
Podľa Zuckerberga Facebook "pracuje" na nástroji, ktorý má užívateľovi jasne a prehľadne ukázať, aké dáta o ňom Facebook zozbieral z aplikácií a webových stránok a ponúknuť možnosť kompletne ich vymazať. Aj keď, ako dodal, sociálna sieť bez týchto dát "nebude tak dobrá".

4) Instagram video chat
Veľa ľudí nemá ani potuchy, že Instagram je vlastnený Facebookom. Najskôr preto na Instagram príde video chat v štýle Messengera.

5) AR efekty pre Instagram
Nástroj pre rozšírenú realitu Facebook oznámil už na minuloročnom ročníku F8. Tento rok spresnil, že AR Studio umožní s AR pracovať v rámci Instagramu.

6) Skupinové WhatsApp hovory
Keď už fungujú video a hlasové hovory, čo ďalej? V "následných mesiacoch" sa na WhatsApp objaví možnosť skupinových hovorov.

7) M Translations - M preklady
Facebook v minulosti k prekladom využíval Microsoft Bing, nahrádza ho však vlastným enginom M Translations. Zatiaľ v prostredí Marketplace prekladá len zo španielčiny do angličtiny, ďalšie jazyky chce Facebook ale pridať. Časom snáď M Translations začnú fungovať aj v rámci Messengera.

8) Crisis Response - Krízové centrum
Vybavíte si, ako animovaný Zuckerberg vlani na jeseň virtuálne prechádzal ulicami hurikánom zničeného Portorika? Podobnú možnosť dostanú ešte tento rok aj používatelia, aby mohli v priamom prenose informovať o krízových udalostiach od dopravných uzávierok až napríklad práve po hurikán.

Zdroj: computerworld.cz

Zobrazit Galériu
Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Slovenská premiéra Samsung Galaxy A6 a A6+

12.05.2018 22:05

Samsung predstavil slovenským novinárom predpredajné vzorky nových smartfónov. Dizajnový štýl a funkcie týchto modelov strednej triedy sú cielené predovšetkým na mladých ľudí. Aj to je dôvod, prečo ne ...

Inovácie 5

Microsoft zmení spôsob fungovania Alt-Tab vo Windows 10

11.05.2018 00:20

Ďalšia veľká aktualizácia Windows 10 s kódovým označením Redstone 5 sa testuje už niekoľko týždňov a Microsoft postupne odhaľuje nové funkcie, s ktorými experimentuje. Patrí medzi ne aj funkcia s názv ...

Inovácie 1

Nová verzia Windows 10 April 2018 Update sa už dá stiahnuť. Toto sú hlavné novinky

30.04.2018 00:00

Microsoft dnes ohlásil aktualizáciu operačného systému Windows 10 April 2018 Update, ktorá sa bude postupne uvoľňovať od pondelka 30. apríla. Od uvedenia Windows 10 pripravil Microsoft dve aktualizá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA_2018

Najnovšie videá

ATOS_05_262
SWAN_05


PC forum button