Image
4.5.2018 0 Comments

Facebook chystá novinky, jednou z nich je vlastná zoznamka

Prvé dva májové dni sa v americkom San Jose konala vývojárska konferencia F8 organizovaná Facebookom. Novinky, ktoré na nej šéf sociálnej siete Mark Zuckerberg prezentoval, naznačujú, že Facebook sa vracia ku koreňom - k prepájaniu svojej používateľskej základne. Správu a únik dát počas svojej prezentácie odsunul stranou. Osem najvýznamnejších noviniek pre vás krátko zhrnieme:

1) Facebook Dating - Facebook rande
Facebook chce naštartovať vlastnú zoznamku, čiže "platformu pre dlhodobé vzťahy". Ako? "Ľudia si budú môcť vytvoriť randiaci profil, stranou od toho štandardného facebookovského, na základe ktorého im budú doporučovaní potenciálni partneri, s ktorými budú mať spoločné záujmy či priateľov," stojí v oficiálnej správe. Pochopiteľne, aby vám Facebook mohol nájsť toho správneho partnera, bude potrebovať nejaké vaše údaje. Veľa údajov.

2) Watch Party - Divácka párty
"Povedzme, že sa váš priateľ spovedá pred Kongresom," začal Zuckerberg predstavenie Watch Party - importu video streamu do Facebooku a následného vytvorenie súvisiacej chatovacej miestnosti - s narážkou na svoje nedávne predvolanie pred amerických zákonodarcov, na sieti hojne sledované. Divácka párty môže teoreticky nahradiť živý video stream. Ostatne, či má na kolektívne sledovanie videa online niekto používateľskú kapacitu, je to Facebook.

3) Clear History - Vyčistenie histórie
Podľa Zuckerberga Facebook "pracuje" na nástroji, ktorý má užívateľovi jasne a prehľadne ukázať, aké dáta o ňom Facebook zozbieral z aplikácií a webových stránok a ponúknuť možnosť kompletne ich vymazať. Aj keď, ako dodal, sociálna sieť bez týchto dát "nebude tak dobrá".

4) Instagram video chat
Veľa ľudí nemá ani potuchy, že Instagram je vlastnený Facebookom. Najskôr preto na Instagram príde video chat v štýle Messengera.

5) AR efekty pre Instagram
Nástroj pre rozšírenú realitu Facebook oznámil už na minuloročnom ročníku F8. Tento rok spresnil, že AR Studio umožní s AR pracovať v rámci Instagramu.

6) Skupinové WhatsApp hovory
Keď už fungujú video a hlasové hovory, čo ďalej? V "následných mesiacoch" sa na WhatsApp objaví možnosť skupinových hovorov.

7) M Translations - M preklady
Facebook v minulosti k prekladom využíval Microsoft Bing, nahrádza ho však vlastným enginom M Translations. Zatiaľ v prostredí Marketplace prekladá len zo španielčiny do angličtiny, ďalšie jazyky chce Facebook ale pridať. Časom snáď M Translations začnú fungovať aj v rámci Messengera.

8) Crisis Response - Krízové centrum
Vybavíte si, ako animovaný Zuckerberg vlani na jeseň virtuálne prechádzal ulicami hurikánom zničeného Portorika? Podobnú možnosť dostanú ešte tento rok aj používatelia, aby mohli v priamom prenose informovať o krízových udalostiach od dopravných uzávierok až napríklad práve po hurikán.

Zdroj: computerworld.cz

Zobrazit Galériu
Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie 1

Huawei chce skoncovať s výrezom v displeji. Nahradí ho dierou

24.07.2018 00:15

Nadchádzajúci smartfón Huawei údajne bude mať namiesto výrezu otvor, ktorý bude úplne obklopený displejom. Bude v ňom umiestnený predný fotoaparát. Podľa čínskeho webu ETNews by zariadenie s takýmto 6 ...

Inovácie

Apple ohlásil na WWDC 2018 záplavu noviniek

08.06.2018 00:15

Na práve prebiehajúcej vývojárskej konferencii WWDC 2018 predstavil Apple množstvo nových produktov, funkcií a nástrojov. Hneď v úvode CEO spoločnosti Tim Cook oznámil, že spoločnosť od založenia App ...

Inovácie

Aktualizovaná aplikácia Notability dokáže vyhľadávať aj v ručne písaných poznámkach

25.05.2018 00:20

Obľúbená aplikácia pre iOS na poznámky a anotácie Notability dostala v týchto dňoch aktualizáciu, ktorá jej pridáva nové funkcie. Verzia 8.0 zahŕňa rozpoznávanie a konverziu rukopisu, novú funkciu Mul ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button