Image
12.8.2014 0 Comments

Facebook chce dostať Messenger do každého mobilu, ľudom sa to nepáči

facebook-messenger.jpg Facebook začína mobilných užívateľov nútiť do používania samostatnej aplikácie pre zasielanie správ.

Niektorí mobilní užívatelia Facebooku boli v stredu upozornení, že už naďalej neuvidia správy ani ich nebudú môcť posielať, kým si nestiahnu špeciálnu aplikáciu Messenger. Ide pritom len o začiatok - v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch by rovnaké upozornenie mali dostať aj milióny ďalších užívateľov.

Niektorým užívateľom sa takýto prístup Facebooku samozrejme nepáči. Na rôznych blogoch v tejto súvislosti zaznievajú zmienky o Orwell, resp. jeho románe 1984, čím ľudia reagujú na schopnosť aplikácie vytáčať telefónne čísla alebo používanie kamery bez vedomia užívateľa. "Facebook tým zašiel už príliš ďaleko. Je čas sa mu postaviť a povedať rozhodne nie," napísal vo svojom článku napríklad renomovaný denník The Huffington Post.

Podľa Facebooku sú však všetky obavy zveličené a založené na zlých informáciách. Väčšina problémov je vraj spôsobená prísnymi pravidlami Androidu pre aplikácie. Facebook vraj nemôže napísať vlastné pravidlá používania aplikácie a namiesto toho musí použiť všeobecný jazyk Androidu. To, čo sa používateľom zobrazí pri snahe o aktiváciu aplikácie, tak v skutočnosti neodráža spôsob, akým sa aplikácia vo finále chová.

Na iOS od Applu má vraj Facebook naopak viac voľnosti pri výbere slov, ktorými užívateľa informuje o spôsobe, akým aplikácia funguje. Na Androide musia užívatelia pred prvým použitím aplikácie súhlasiť s každým jej nástrojom a funkciou naraz. Na iPhonoch prichádzajú podobné žiadosti až vo chvíli, kedy má dôjsť k využitiu rôznych nástrojov - napríklad k prístupu do adresára alebo prístupu k mikrofónu.

Ak tak napríklad používateľ iPhonu nikdy nevyužije Facebook Messenger pre hlasový hovor, aplikácia ho nikdy nepožiada o použitie mikrofónu. Používatelia iOS navyše môžu odmietnuť len niektoré funkcie aplikácie, zatiaľ čo používatelia Androidu majú na výber buď medzi všetkými, alebo žiadnou.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Wi-Fi 6 sotva prišlo a už je na ceste Wi-Fi 7

09.09.2019 19:10

Wi-Fi 6 práve prichádza do telefónov, notebookov a sieťových zariadení, no inžinieri už upriamujú svoju pozornosť na nasledujúcu verziu Wi-Fi 7. Pri rýchlostiach až 30 gigabitov za sekundu nová gener ...

Internet

Synology Drive - riešenie tímovej spolupráce pre startupy, malé firmy, pobočky, alebo freelancerov

27.08.2019 00:10

Špecialny projekt Bez IT podpory sa v súčasnosti nezaobíde prakticky žiadny biznis a už aj malé firmy si uvedomujú výhody cloudových riešení na ukladanie údajov a tímovú spoluprácu. Pokiaľ sa jedná ...

Internet

Ubráňte sa hackerom aj vďaka tejto konferencii

28.08.2019 00:00

Po úspešne vypredanom 1. ročníku sa spoločnosť GOPAS SR pustila do príprav konferencie HackerFest Slovakia 2019, ktorá sa považuje za najväčšiu IT Security a Hacking udalosť na Slovensku. Konferencia ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019