Image
12.8.2014 0 Comments

Facebook chce dostať Messenger do každého mobilu, ľudom sa to nepáči

facebook-messenger.jpg Facebook začína mobilných užívateľov nútiť do používania samostatnej aplikácie pre zasielanie správ.

Niektorí mobilní užívatelia Facebooku boli v stredu upozornení, že už naďalej neuvidia správy ani ich nebudú môcť posielať, kým si nestiahnu špeciálnu aplikáciu Messenger. Ide pritom len o začiatok - v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch by rovnaké upozornenie mali dostať aj milióny ďalších užívateľov.

Niektorým užívateľom sa takýto prístup Facebooku samozrejme nepáči. Na rôznych blogoch v tejto súvislosti zaznievajú zmienky o Orwell, resp. jeho románe 1984, čím ľudia reagujú na schopnosť aplikácie vytáčať telefónne čísla alebo používanie kamery bez vedomia užívateľa. "Facebook tým zašiel už príliš ďaleko. Je čas sa mu postaviť a povedať rozhodne nie," napísal vo svojom článku napríklad renomovaný denník The Huffington Post.

Podľa Facebooku sú však všetky obavy zveličené a založené na zlých informáciách. Väčšina problémov je vraj spôsobená prísnymi pravidlami Androidu pre aplikácie. Facebook vraj nemôže napísať vlastné pravidlá používania aplikácie a namiesto toho musí použiť všeobecný jazyk Androidu. To, čo sa používateľom zobrazí pri snahe o aktiváciu aplikácie, tak v skutočnosti neodráža spôsob, akým sa aplikácia vo finále chová.

Na iOS od Applu má vraj Facebook naopak viac voľnosti pri výbere slov, ktorými užívateľa informuje o spôsobe, akým aplikácia funguje. Na Androide musia užívatelia pred prvým použitím aplikácie súhlasiť s každým jej nástrojom a funkciou naraz. Na iPhonoch prichádzajú podobné žiadosti až vo chvíli, kedy má dôjsť k využitiu rôznych nástrojov - napríklad k prístupu do adresára alebo prístupu k mikrofónu.

Ak tak napríklad používateľ iPhonu nikdy nevyužije Facebook Messenger pre hlasový hovor, aplikácia ho nikdy nepožiada o použitie mikrofónu. Používatelia iOS navyše môžu odmietnuť len niektoré funkcie aplikácie, zatiaľ čo používatelia Androidu majú na výber buď medzi všetkými, alebo žiadnou.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Vzostup umelých influencerov. Na sociálnych sieťach sa množia syntetické postavy

19.11.2019 00:20

Zdá sa, že celebrity budúcnosti budú navrhnuté algoritmom od nuly. Rovnako ako Lil Miquela, umelá Beyoncé, ktorá má na Instagrame 1,6 milióna nasledovateľov. Robí modelku pre značky Prada a Calvin Kle ...

Internet

Basecamp má už aj bezplatnú verziu pre osobné projekty

18.11.2019 00:20

Spoločnosť Basecamp uviedla na trh novú bezplatnú verziu svojho softvéru na riadenie projektov, nazvanú Basecamp Personal. Basecamp bol pôvodne navrhnutý pre malé podniky a ponúka praktické funkcie, a ...

Internet

Facebook Pay umožní zaplatiť už aj cez WhatsApp, Instagram a samozrejme Facebook

15.11.2019 00:10

Facebook uviedol na trh nový platobný systém s názvom Facebook Pay, ktorý bude k dispozícii  pre Facebook, Messenger, Instagram a WhatsApp a má uľahčiť platby v obľúbených sociálnych sieťach a aplikác ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá