Image
12.8.2014 0 Comments

Facebook chce dostať Messenger do každého mobilu, ľudom sa to nepáči

facebook-messenger.jpg Facebook začína mobilných užívateľov nútiť do používania samostatnej aplikácie pre zasielanie správ.

Niektorí mobilní užívatelia Facebooku boli v stredu upozornení, že už naďalej neuvidia správy ani ich nebudú môcť posielať, kým si nestiahnu špeciálnu aplikáciu Messenger. Ide pritom len o začiatok - v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch by rovnaké upozornenie mali dostať aj milióny ďalších užívateľov.

Niektorým užívateľom sa takýto prístup Facebooku samozrejme nepáči. Na rôznych blogoch v tejto súvislosti zaznievajú zmienky o Orwell, resp. jeho románe 1984, čím ľudia reagujú na schopnosť aplikácie vytáčať telefónne čísla alebo používanie kamery bez vedomia užívateľa. "Facebook tým zašiel už príliš ďaleko. Je čas sa mu postaviť a povedať rozhodne nie," napísal vo svojom článku napríklad renomovaný denník The Huffington Post.

Podľa Facebooku sú však všetky obavy zveličené a založené na zlých informáciách. Väčšina problémov je vraj spôsobená prísnymi pravidlami Androidu pre aplikácie. Facebook vraj nemôže napísať vlastné pravidlá používania aplikácie a namiesto toho musí použiť všeobecný jazyk Androidu. To, čo sa používateľom zobrazí pri snahe o aktiváciu aplikácie, tak v skutočnosti neodráža spôsob, akým sa aplikácia vo finále chová.

Na iOS od Applu má vraj Facebook naopak viac voľnosti pri výbere slov, ktorými užívateľa informuje o spôsobe, akým aplikácia funguje. Na Androide musia užívatelia pred prvým použitím aplikácie súhlasiť s každým jej nástrojom a funkciou naraz. Na iPhonoch prichádzajú podobné žiadosti až vo chvíli, kedy má dôjsť k využitiu rôznych nástrojov - napríklad k prístupu do adresára alebo prístupu k mikrofónu.

Ak tak napríklad používateľ iPhonu nikdy nevyužije Facebook Messenger pre hlasový hovor, aplikácia ho nikdy nepožiada o použitie mikrofónu. Používatelia iOS navyše môžu odmietnuť len niektoré funkcie aplikácie, zatiaľ čo používatelia Androidu majú na výber buď medzi všetkými, alebo žiadnou.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Ultrabezpečný internet na dosah. Číňania dosiahli kvantové prepojenie na vzdialenosť 50 km

14.02.2020 00:05

Pomocou kvantového prepojenia (entanglement) môže byť objekt v kvantovej superpozícii viacerých stavov naraz a túto superpozíciu možno zdieľať s iným objektom. Teoreticky objekty budú udržiavať toto p ...

Internet

Google už dokáže doplniť interpunkciu pri diktovaní textu hlasom. Robí však chyby

12.02.2020 00:10

Google doplnil konverziu hlasového vstupu na text v telefóne funkciou automatického pridávania interpunkcie, ktorá však trpí chybami. No treba dodať, že tieto chyby neovplyvňujú hlasové zadávanie cez ...

Internet

Google vydal nástroj na rozpoznávanie falošných a retušovaných obrázkov

07.02.2020 00:05

Jigsaw, technologický inkubátor Googlu, uviedol experimentálnu platformu s názvom Assembler, ktorá kombinuje niekoľko existujúcich technológií na zisťovanie bežných manipulačných postupov vrátane zmen ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

itSMF 2020

Najnovšie videá