Facebook blokuje reklamy súvisiace s bitcoinom aj ďalšími kryptomenami

3

V nových pravidlách Facebooku je vyjadrená obava, že pre zvyšujúcu sa cenu bitcoinu a rastúci záujem oň sa budú podvodníci pokúšať oklamať ľudí, ktorí chcú investovať do kryptomien.

Facebook uviedol, že obrovské množstvo ľudí využíva túto stránku na inzerovanie zavádzajúcich a nebezpečných ponúk. Objavili sa napríklad reklamy tohto znenia: „Použite svoj dôchodkový fond na kúpu bitcoinu!“

Spoločnosť preto zakázala všetky reklamy týkajúce sa kryptomien, ICO a binárnych opcií. Zákaz je veľmi široký a odstraňuje jeden z najpopulárnejších druhov reklamy na Facebooku. Sociálna sieť tak chce bojovať proti klamlivým a zavádzajúcim reklamným praktikám. Nové pravidlá sa budú uplatňovať celosvetovo na všetkých platformách vrátane Facebooku, Audience Network a Instagramu. Malo by však ísť len o dočasné opatrenie.

XIAOMI_Redmi Note 9_062020

Podľa Kyle Forkeyho, zakladateľa blockchainovej konzultačnej skupiny Ethmint, je rozhodnutie Facebooku dobrý krok smerujúci k stabilizácii kryptomien, ktoré v poslednom čase trpia volatilitou a podvodmi. „Čím viac podvodníkov vyženieme, tým lepšie bude ekosystém fungovať, takže som za,“ vyjadril sa pre web Inverse.

Zdroj: independent.co.uk.

Redakcia

Všetky autorove články
Facebook bitcoin kryptomena Instagram Blockchain

3 komentáre

tak reakcia na: Facebook blokuje reklamy súvisiace s bitcoinom aj ďalšími kryptomenami

7.2.2018 00:02
mas kupovat cez paypal,popr na amazone a nie cinske garazove haraburdy za 50 cents...

a co ine reklamy reakcia na: Facebook blokuje reklamy súvisiace s bitcoinom aj ďalšími kryptomenami

5.2.2018 09:02
Pekne od FB, ale co ine reklamy? Reklamy na cinske podvodne stranky, ktore lakaju ludi na veci v neuveritelnych zlavach... na strankach, kde chcu od ludi zadat cisla kreditnych kariet bez sifrovania a pod.. strankach, ktore maju zle hodnotenia, pripadne vznikly par dni dozadu... to tam nikoho netrapi?

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať