Image
28.9.2016 0 Comments

Facebook Messenger začal širšie testovanie tajného četu a miznúcich správ

S 1 miliardou používateľov WhatsApp a 900 miliónmi používateľov Messengera chce Facebook prevziať dominanciu v oblasti instantných správ s end-to-end šifrovaním. Sociálna sieť spustila beta verziu funkcie nazývanej tajné konverzácie (secret conversations).

Testovanie s vybranou malou skupinou testerov sa začalo už v júli, no zdá sa, že v súčasnosti sa finálna verzia dostáva k väčšiemu počtu používateľov.

Facebook používa šifrovací protokol Signal vyvinutý spoločnosťou Open Whisper Systems. Správy s end-to-end šifrovaním môžu byť prečítané iba na jednom zariadení osoby, s ktorou komunikujete. Okrem toho môže používateľ v rámci tajnej konverzácie nastaviť aj časovač určujúci, po aký čas bude odoslaná správa viditeľná v konverzácii. Rozmedzie sa dá nastaviť od 5 sekúnd do 24 hodín.

Tajné konverzácie sú voliteľná funkcia. To preto, že mnohí používatelia sa pri práci s Messengerom prepínajú medzi rôznymi zariadeniami, ako sú tablety, smartfóny a počítače. No tajná konverzácia sa dá čítať iba na jednom zariadení, preto nemusí vyhovovať každému. Okrem toho sú tu isté obmedzenia – tajné konverzácie nepodporujú rich text, GIF-y, videá, uskutočňovanie platieb a niektoré ďalšie obľúbené funkcie Messengera.

To, či ste boli aj vy zaradení do širšieho testovania tejto funkcie, sa dozviete po nainštalovaní aktualizácie Messengera z 21. septembra.

Podrobnosti o tajných konverzáciách si môžete prečítať v tomto dokumente.

Zdroj: digitaltrends.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Produkty

Mercedes Experience 2019 roadshow

05.10.2019 16:07

Spoločnosť Mercedes Benz usporiadala na Slovakia Ringu v Orechovej potôni Roadshow pre svojich zákazníkov, partnerov a novinárov. <iframe width="560" height="315" src=" ...

Produkty 1

Acer predstavil svoje novinky na Dunaji - Video

04.10.2019 23:21

Spoločnosť ACER predstavila aktuálne novinky svojich produktov pri plavbe na výletnej lodi na Dunaji. Informácie o nich sa dozviete v priloženom videu. <iframe width="560" height="315" src=" ...

Produkty

Reportáž: Nové tlačiarne na tlač štítkov od Epsonu na Labelexpo 2019

27.09.2019 00:10

Veľtrh Labelexpo 2019, to sú stroje na tlač štítkov, nálepiek, etikiet, ale aj tašiek či iných foriem obalov s potlačou na ploche ôsmich hál výstaviska Expo v Bruseli. Keďže PC REVUE nie je primárne z ...

Žiadne komentáre

Videá

SlovakiaTech 2019