Image
27.9.2019 0 Comments

Facebook Horizon: Sandboxový svet virtuálnej reality nie len pre hráčov

Facebook oznámil, že buduje vlastnú platformu na spôsob Ready Player One Oasis. Facebook Horizon je sandboxový svet virtuálnej reality, kde si môžete vytvoriť vlastné prostredie a hry, hrať sa a stýkať sa s priateľmi alebo len prezerať krajiny generované inými používateľmi.

Facebook Horizon, ktorý má byť uvedený začiatkom roka 2020 v uzavretej beta verzii, umožní používateľom navrhovať rozmanité vlastné avatary a presúvať sa medzi virtuálnymi miestami prostredníctvom portálov nazývaných Telepods, sledovať filmy a ďalšie médiá s priateľmi a spoločne s nimi hrať multiplayerové hry. Súčasťou budú aj ľudskí sprievodcovia, nazývaní Horizon Locals, ktorí môžu používateľom pomáhať a chrániť ich bezpečnosť vo svete VR pred trollmi.

Facebook trochu v predstihu – už 25. októbra – vypne svoje VR platformy Spaces a Oculus Rooms, ktoré umožňovali používateľom okúsiť VR zážitky spolu s priateľmi.

Horizon na prvý pohľad vyzerá ako modernizovaný Second Life. Bude sústredný okolo námestia. Prv ako naň ľudia vstúpia, môžu si vybrať, ako budú vyzerať a čo budú nosiť. Umožní to zahrnutá rozsiahla súprava avatarských nástrojov. Vo virtuálnej realite budú používatelia môcť používať program Horizon World Builder na vytváranie herných arén a aktivít bez toho, aby ovládali programovanie.

Mohli by ste si vo VR navrhnúť napríklad tropický ostrov a pozvať priateľov na súkromnú pláž. Dokonca si môžete navrhnúť vlastné tričko, ktoré by mal váš avatar nosiť. Pokročilejším vývojárom nástroje vizuálneho skriptovania umožnia vytvárať interaktívne a reaktívne zážitky. Používatelia, ktorí si chcú vyskúšať skorú beta verziu, sa môžu prihlásiť tu.

Zdroj: techcrunch.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Možno sa infikovať vírusom cez WhatsApp?

24.01.2020 00:15

Objavili sa obvinenia, že Saudská Arábia by mohla byť zodpovedná za nabúranie telefónu a následnú krádež osobných údajov. Šéf Amazonu Jeff Bezos,  najbohatší človek na svete, si totiž stiahol podvodnú ...

Internet 2

Na poskytovanie internetu na celom svete by vraj mohli stačiť iba štyri satelity

20.01.2020 00:10

SpaceX v rámci projektu Starlink navrhuje megakonštelácie pozostávajúce z tisícok satelitov, ktoré by poskytli svetu globálne internetové pokrytie. Najväčší poskytovatelia satelitného internetu na sve ...

Internet 1

Microsoft sprístupňuje svoj nový prehliadač Chromium Edge pre širokú verejnosť

17.01.2020 00:04

Microsoft 15. januára 2020 oficiálne nahradil svoj desaťročný webový renderovací engine Trident iným, ktorý je založený na open source projekte Chromium. Úlohou nového Edge (Microsoft ho tak nazýva, p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá