Image
27.9.2019 0 Comments

Facebook Horizon: Sandboxový svet virtuálnej reality nie len pre hráčov

Facebook oznámil, že buduje vlastnú platformu na spôsob Ready Player One Oasis. Facebook Horizon je sandboxový svet virtuálnej reality, kde si môžete vytvoriť vlastné prostredie a hry, hrať sa a stýkať sa s priateľmi alebo len prezerať krajiny generované inými používateľmi.

Facebook Horizon, ktorý má byť uvedený začiatkom roka 2020 v uzavretej beta verzii, umožní používateľom navrhovať rozmanité vlastné avatary a presúvať sa medzi virtuálnymi miestami prostredníctvom portálov nazývaných Telepods, sledovať filmy a ďalšie médiá s priateľmi a spoločne s nimi hrať multiplayerové hry. Súčasťou budú aj ľudskí sprievodcovia, nazývaní Horizon Locals, ktorí môžu používateľom pomáhať a chrániť ich bezpečnosť vo svete VR pred trollmi.

Facebook trochu v predstihu – už 25. októbra – vypne svoje VR platformy Spaces a Oculus Rooms, ktoré umožňovali používateľom okúsiť VR zážitky spolu s priateľmi.

Horizon na prvý pohľad vyzerá ako modernizovaný Second Life. Bude sústredný okolo námestia. Prv ako naň ľudia vstúpia, môžu si vybrať, ako budú vyzerať a čo budú nosiť. Umožní to zahrnutá rozsiahla súprava avatarských nástrojov. Vo virtuálnej realite budú používatelia môcť používať program Horizon World Builder na vytváranie herných arén a aktivít bez toho, aby ovládali programovanie.

Mohli by ste si vo VR navrhnúť napríklad tropický ostrov a pozvať priateľov na súkromnú pláž. Dokonca si môžete navrhnúť vlastné tričko, ktoré by mal váš avatar nosiť. Pokročilejším vývojárom nástroje vizuálneho skriptovania umožnia vytvárať interaktívne a reaktívne zážitky. Používatelia, ktorí si chcú vyskúšať skorú beta verziu, sa môžu prihlásiť tu.

Zdroj: techcrunch.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Video: Ako sa vyvíjala popularita programovacích jazykov od roku 1965 po súčasnosť

22.10.2019 00:15

Zaujímavé video zverejnil nedávno youtubový kanál Data Is Beautiful. Ukazuje, ako sa s vývojom internetu a webových stránok menili počty vývojárov a popularita jednotlivých programovacích jazykov. Tv ...

Internet

Google Chrome umožňuje posielať telefónne čísla z počítača do mobilu

18.10.2019 00:15

Google pridáva do prehliadača Chrome funkcie, vďaka ktorým bude bezproblémovejšie jeho používanie na všetkých platformách. Už teraz môže synchronizovať históriu, záložky či poslať odkaz na webovú str ...

Internet

Šikovný doplnok pomôže s učením cudzích jazykov cez Netflix

16.10.2019 00:05

Google chce pomôcť všetkým, ktorí sa učia cudzí jazyk. Ponúka im možnosť zlepšiť si zručnosti efektívne a príjemne sledovaním filmov a seriálov v jazyku, ktorý študujú. Dopomôže k tomu doplnok pre pr ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá

Dgitalna medicina
MANDAYIT 2019