F.LUX: Aplikácia, ktorá vám šetrí zrak počas dlhých hodín práce na počítači

1

Pri práci s počítačom je najviac namáhaný zrak. Po hodinách pozerania do zapnutého monitora ostanú oči unavené a podráždené. Ak však nemáte čas na to, aby ste im dopriali zaslúžený odpočinok, aspoň čiastočne vám v tom pomôže jednoduchá aplikácia f.lux.

Slnečné žiarenie udržuje organizmus dennodenne v kondícii. Len čo sa však začne stmievať, ľudský mozog začne vylučovať melatonín - hormón spôsobujúci pocit únavy. A práve svetlo z obrazoviek monitorov tvorbu melatonínu potláča, výsledkom čoho môžu byť poruchy spánku. Aj keď niektoré z monitorov disponujú senzorom jasu a dokážu jas obrazovky upraviť podľa okolitého svetla, teplota farieb je nemenná.

f-lux.png

Alternatívne riešenie ponúka práve revolučná aplikácia f.lux, ktorá na základe vašej polohy zistí približný čas západu slnka. Len čo zaznamená zníženie intenzity denného svetla, začne podľa toho meniť teplotu farieb obrazovky, vďaka čomu používateľovi prácu s počítačom o niečo viac spríjemní.

Aplikácia prináša aj niekoľko ďalších užitočných funkcií - automaticky upravuje farby svetiel Phillips Hue alebo automaticky nastaví tmavú tému na OS X Yosemite. Aplikáciu f.lux si môžete bezplatne stiahnuť pre Mac, Windows, Linux a aj pre zariadenia s iOS.

Zdroj:lifehacker.com

1 komentár

f.lux nie je pre ios reakcia na: F.LUX: Aplikácia, ktorá vám šetrí zrak počas dlhých hodín práce na počítači

15.4.2016 11:04
dostalo sa mi do ruk reklamne januarove cislo casopisu quark kde sa znova opakuje tato ista haluz zevraj f.lux sa da nainstalovat bez jailbreaku na iOS. NIE, NEDA!!! uz od 12.novembra uz bolo zname ze apple ZAKAZAL vyvojarom f.lux poskytovat testovaciu verziu v specialnom rezime xcode. Dakujem ze ste mi znova pripomenuli preco som zrusil predplatne quarku a prestal citat itnews.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať