SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W Advertisement

Externý DA prevodník Dragonfly Red nadchne aj náročných audiofilov

4

Tento špičkový externý zvukový modul pripojiteľný cez USB nie je žiadnou novinkou a primárne som si požičal kvôli testovaniu slúchadiel, aby som mal čo najkvalitnejší zdroj hudby. Prevodník má konštrukčný formát USB kľúča a na pripojenie slúchadiel má 3.5 mm Jack konektor.  

Možnosti pripojenia sú ukázané vo videu. Srdcom zariadenia je tandem 32 bitového prevodníka Sabre ESS 9016, ktorý má integrované aj ovládanie hlasitosti a úsporného mikrokontroléra PIC32MX, takže prúdový odber je približne 20 – 30 mA, čo v praxi znamená, že prevodník Dragonfly Red môžete s vhodnou redukciou použiť aj pre smartfón.

Prevodník je limitovaný na 24 bitov a 96 kHz, čo sú parametre digitálneho zvuku, ktoré zvládnu bežné ovládače pre všetky platformy. Vzorkovacia frekvencia aktuálne prehrávaného zvuku je indikovaná farbou podsvietenia ikony vážky.

Pri reprodukcii z iPadu bola indikovaná vzorkovacia frekvencia 44.1 kHz Výstupné napätie signálu pre slúchadlá je 2.1 V

Zvuk aj pri použití slúchadiel vyššej strednej triedy vás prekvapí hlavne rozsahom dynamiky a taktiež vyrovnanými proporciami basov, stredov a výšok. Brilantné podanie frekvencií nad 15 kHz dotvára farbu zvuku niektorých nástrojov. Prekvapilo ma jasné podanie vokálov, ktoré v niektorých skladbách doslova vystupujú z hudobného podkladu. Cinkanie niektorých nástrojov a sykavky vo vokáloch boli úžasné a v porovnaní so zabudovanými prevodníkmi v ultrabookoch s Windows aj MacBookPro bol rozdiel obrovský a to aj pri počúvaní cez slúchadlá v cenovej triede 300 eur.

Prevodník sa cez vhodné redukcie dá pripojiť aj k ultrabookom s konektormi USB-C, cez redukciu USB to Lighting k iPadu aj Iphonu, a cez redukciu typu USB OTG aj k smartfónom s konektorom USB-C

Cena: 190 eur

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Dragonfly Red DAC converter zvukova karta

4 komentáre

Old reakcia na: Externý DA prevodník Dragonfly Red nadchne aj náročných audiofilov

21.11.2019 16:11
Nejak mi uniká pointa článku. Elektronika stará 5 (skoro 6) rokov, ktorá je už nahradená novšími modelmi s lepším zvukom a nižšou cenou teraz dostane recenziu? Väčšina veľkých Slovenských e-shopov už ukončila predaj.
No ak by mal niekto naozaj záujem o túto zastaralú techniku, odporúčam nákup z PL. Kde je cena od 449 zlotých (105€).
Reagovať

RE: Old reakcia na: Old

23.11.2019 08:11
Pointa je vysvetlená v úvode. Prevodník sme použili pri teste viacerých slúchadiel, pričom sme porovnávali zvuk z najlepšieho DA prevodníka, aký sme v čase keď sme mali požičané slúchadlá zohnali a zvuk prevodníka v bluetooth slúchadlách. No a zdalo sa nám užitočné predstaviť ani nie tak toto konkrétne zariadenie, ako skôr to, že existujú kvalitné prevodníky aj v prenosnej verzii. Prevodník Sound Blaster X3 ktorého recenziu pripravujeme je tiež vynikajúci, no je to skôr zariadenie na doma, než na cesty.
Reagovať

Old reakcia na: Externý DA prevodník Dragonfly Red nadchne aj náročných audiofilov

21.11.2019 16:11
Nejak mi uniká pointa článku
Reagovať

Old reakcia na: Externý DA prevodník Dragonfly Red nadchne aj náročných audiofilov

21.11.2019 16:11
Nejak mi uniká pointa článku
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať