Image
20.11.2019 4 Comments

Externý DA prevodník Dragonfly Red nadchne aj náročných audiofilov

Tento špičkový externý zvukový modul pripojiteľný cez USB nie je žiadnou novinkou a primárne som si požičal kvôli testovaniu slúchadiel, aby som mal čo najkvalitnejší zdroj hudby. Prevodník má konštrukčný formát USB kľúča a na pripojenie slúchadiel má 3.5 mm Jack konektor.  

Možnosti pripojenia sú ukázané vo videu. Srdcom zariadenia je tandem 32 bitového prevodníka Sabre ESS 9016, ktorý má integrované aj ovládanie hlasitosti a úsporného mikrokontroléra PIC32MX, takže prúdový odber je približne 20 – 30 mA, čo v praxi znamená, že prevodník Dragonfly Red môžete s vhodnou redukciou použiť aj pre smartfón.

Prevodník je limitovaný na 24 bitov a 96 kHz, čo sú parametre digitálneho zvuku, ktoré zvládnu bežné ovládače pre všetky platformy. Vzorkovacia frekvencia aktuálne prehrávaného zvuku je indikovaná farbou podsvietenia ikony vážky.

Pri reprodukcii z iPadu bola indikovaná vzorkovacia frekvencia 44.1 kHz Výstupné napätie signálu pre slúchadlá je 2.1 V

Zvuk aj pri použití slúchadiel vyššej strednej triedy vás prekvapí hlavne rozsahom dynamiky a taktiež vyrovnanými proporciami basov, stredov a výšok. Brilantné podanie frekvencií nad 15 kHz dotvára farbu zvuku niektorých nástrojov. Prekvapilo ma jasné podanie vokálov, ktoré v niektorých skladbách doslova vystupujú z hudobného podkladu. Cinkanie niektorých nástrojov a sykavky vo vokáloch boli úžasné a v porovnaní so zabudovanými prevodníkmi v ultrabookoch s Windows aj MacBookPro bol rozdiel obrovský a to aj pri počúvaní cez slúchadlá v cenovej triede 300 eur.

Prevodník sa cez vhodné redukcie dá pripojiť aj k ultrabookom s konektormi USB-C, cez redukciu USB to Lighting k iPadu aj Iphonu, a cez redukciu typu USB OTG aj k smartfónom s konektorom USB-C

Cena: 190 eur

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Kvalitné dizajnové bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds 3 na šport, prechádzky a cestovanie

07.12.2019 00:13

Elegantný a zároveň minimalistický dizajn a špičkové technológie sú hlavnými atribútmi nových bezdrôtových slúchadiel od Huawei patriacich do kategórie true wireless s aktívnym tlmením hluku okolia. T ...

Recenzie

Lenovo ThinkBook 13s – kvalita série ThinkPad za cenu IdeaPadu

07.12.2019 00:10

Tento celokovový notebook s prémiovým dizajnom je perfektný na prácu, aj na multimediálnu zábavu. Je riešením dilemy, keď si freelanceri, alebo aj firemní používatelia v rámci BYOD (Bring Your Own Dev ...

Recenzie

AKG Y500 / Bluetoothové slúchadlá s dlhou výdržou batérie

05.12.2019 14:36

Model AKG Y500 je konštrukčne riešený s mušľami on-ear čiže na uši, čo v praxi znamená, že mušľa ucho neobklopuje, ale svojou mäkkou čalúnenou časťou naň prilieha. Z toho vyplýva, že hlavový most musí ...

4 Comments

 1. Old reakcia na: Externý DA prevodník Dragonfly Red nadchne aj náročných audiofilov
  21.11.2019 16:11
  Nejak mi uniká pointa článku. Elektronika stará 5 (skoro 6) rokov, ktorá je už nahradená novšími modelmi s lepším zvukom a nižšou cenou teraz dostane recenziu? Väčšina veľkých Slovenských e-shopov už ukončila predaj.
  No ak by mal niekto naozaj záujem o túto zastaralú techniku, odporúčam nákup z PL. Kde je cena od 449 zlotých (105€).
  Reagovať
  • RE: Old reakcia na: Old
   Autor: Lubo
   23.11.2019 08:11
   Pointa je vysvetlená v úvode. Prevodník sme použili pri teste viacerých slúchadiel, pričom sme porovnávali zvuk z najlepšieho DA prevodníka, aký sme v čase keď sme mali požičané slúchadlá zohnali a zvuk prevodníka v bluetooth slúchadlách. No a zdalo sa nám užitočné predstaviť ani nie tak toto konkrétne zariadenie, ako skôr to, že existujú kvalitné prevodníky aj v prenosnej verzii. Prevodník Sound Blaster X3 ktorého recenziu pripravujeme je tiež vynikajúci, no je to skôr zariadenie na doma, než na cesty.
   Reagovať
 2. Old reakcia na: Externý DA prevodník Dragonfly Red nadchne aj náročných audiofilov
  21.11.2019 16:11
  Nejak mi uniká pointa článku
  Reagovať
 3. Old reakcia na: Externý DA prevodník Dragonfly Red nadchne aj náročných audiofilov
  21.11.2019 16:11
  Nejak mi uniká pointa článku
  Reagovať

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá