SAMSUNG_102020 SAMSUNG_102020 SAMSUNG_102020 Advertisement

Externá nabíjačka do divočiny – stačí jej aj voda z kaluže

Technológie
0

_vyrd11_361myFC-PowerTrekk.jpg Powertrekk od firmy myFC je unikátne hybridné riešenie typu 2v1 pretože obsahuje prenosnú externú batériu, ale aj palivový článok pre prípad, ak ste naozaj úplne mimo civilizácie. V takom prípade využijete druhú časť zariadenia, ktorú tvorí nádržka na vodu a priestor na palivový článok - PowerPukk.

Palivový článok obsahujú silicid sodíka (NaSi), ktorý pri kontakte s vodou začne uvoľňovať vodík a jeho reakciou so vzduchom vzniká elektrická energia, pričom sa uvoľňuje aj odpadové teplo a voda. Voda sa vracia do nádržky a teplo sa otvormi odvetrá von. Energia vyrobená z NaSi môže nabíjať vstavaný akumulátor s kapacitou 1600 mAh alebo pripojené zariadenie USB. Jeden palivový článok by mal kompletne nabiť smartfón či MP3 prehrávač, no v prípade tabletu stačí len na čiastočné dobitie.

_vyrd12_361myFC-PowerTrekk-2.jpg

_vyrd13_361myFC-PowerTrekk-3.jpg

Na dobitie mobilného telefónu vám bude stačiť len trocha vody. Môže byť z rieky, mora alebo hoci aj z mláky, musí byť však dostatočne číra, pretože prípadné nečistoty obmedzujú či dokonca zamedzujú vznik exotermickej reakcie.

Nabíjačka myFC PowerTrekk poskytne záložnú kapacitu pre všetky zariadenia, ktoré možno nabíjať cez USB. Zariadenie je spoľahlivejší zdroj energie v porovnaní s väčšinou iných alternatív. Nepotrebuje totiž žiadne slnečné svetlo na nabíjanie a nevyžaduje znovunabíjanie v elektrickej zásuvke za predpokladu, že máte k dispozícii dostatočnú zásobu palivových článkov. Je malé, ľahké a vodovzdorné.

Balenie obsahuje:

myFC PowerTrekk Fuel Cell nabíjačku (vrátane internej lítiovej batérie)
USB nabíjací kábel
Mini USB redukciu
Micro USB redukciu
Apple iPhone 30 PIN pre sériu iPhone 4
Apple iPhone adaptér pre sériu iPhone 5
3 x Puk - myFC PowerTrekk Pucks

Odporúčaná cena zariadenia: 199 eur

Cena sodíkových kapsúl Powerpukks: 1,99 € za kus

Zapožičal: powerguy.sk

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať