SAMSUNG_112020

Extensibility: nová funkcionalita Apple chce úplne zmeniť spôsob, akým používame iOS aplikácie

0

ios8_ext_58.jpg Operačný systém iOS 8 prinesie novú funkciu s názvom Extensibility. Tá má výrazne zmeniť spôsob, akým pracujeme s aplikáciami. Mala by minimalizovať manuálne prepínanie medzi nimi, pretože aplikácie budú medzi sebou komunikovať a zdieľať funkcie.

Ak napríklad používate Adobe Photoshop Express na úpravu fotografií, v iOS 7 musíte robiť všetky úpravy priamo v danej aplikácii. V iOS 8 však bude možné pristupovať k editačným nástrojom tejto utility aj cez natívnu aplikáciu Fotky. Jedným príkazom si vyžiadate prístup k daným funkciám.

Podobne bude možné vypĺňať aj prihlasovacie údaje. Zatiaľ čo teraz je potrebné manuálne sa prepínať medzi internetovým prehliadačom a správcom hesiel, heslá kopírovať do schránky a manuálne ich vkladať, Extensibility tento proces zautomatizuje. Z prehliadača alebo inej aplikácie si vyžiadate prístup k „rozšíreniu" správcu hesiel a automaticky sa prihlásite do svojho konta.

Hoci existuje viacero rozšírení, ktoré sú dostupné cez funkciu Extensibility, Apple zabraňuje aplikáciám, aby medzi sebou zdieľali všetky údaje. Prepojenie medzi nimi umožňuje napr. pri úprave fotiek, zdieľaní alebo vykonávaní určitých akcií. Používateľ má celú dobu kontrolu nad tým, ktorá aplikácia, čo robí. Správca hesiel nezíska prístup k vášmu kontu, ak mu to neprikážete, atď.

Operačný systém iOS 8 sa objaví na trhu na jeseň vo forme bezplatnej aktualizácie.

ios8_ext_1.gif

Zdroj: businessinsider.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať