Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Exoskelet za 75 USD zdokonalí vďaka spätnej väzbe pohybové ovládanie vo virtuálnej realite

0

Od uvedenia virtuálnej reality Oculus Rift sa objavujú viaceré technológie, ktoré chcú zvýrazniť používateľský zážitok. Obvykle ide o špeciálne rukavice. Ich cieľom je zvýšiť uveriteľnosť digitálneho sveta aj vďaka spätnej väzbe. Nový startup Dexmo chce dosiahnuť rovnaký výsledok, avšak s nižšími nákladmi. Exoskelet sa predáva už od 75 dolárov.

Zariadenie Dexmo je dostupné v dvoch verziách. Model Classic dopĺňa Dexmo F2 s vibračnou spätnou väzbou. Používateľ v tomto prípade doslova cíti veľkosť a odpor virtuálneho objektu, ktorý drží v ruke. Obe verzie sa dajú využívať v kombinácii s virtuálnou realitou alebo na ovládanie robotov. Exoskelet má však rozsiahlejšie využitie – slúži aj na mixovanie hudby, diaľkové ovládanie pripojených áut, inteligentného osvetlenia a ďalších objektov.

Startup sa snaží získať potrebný kapitál cez kampaň na portáli Kickstarter. Zariadenie sa dá získať vo verzii Classic za 75 dolárov, na trhu by sa malo objaviť v máji budúceho roka. Webová stránka s kampaňou je bohatá na videá, ktoré prezentujú produkt v rôznych situáciách. Jeden príklad využitia prikladáme.


Zdroj: engadget.com

Pridať komentár