Image
29.10.2014 0 Comments

Exoskelet za 75 USD zdokonalí vďaka spätnej väzbe pohybové ovládanie vo virtuálnej realite

Od uvedenia virtuálnej reality Oculus Rift sa objavujú viaceré technológie, ktoré chcú zvýrazniť používateľský zážitok. Obvykle ide o špeciálne rukavice. Ich cieľom je zvýšiť uveriteľnosť digitálneho sveta aj vďaka spätnej väzbe. Nový startup Dexmo chce dosiahnuť rovnaký výsledok, avšak s nižšími nákladmi. Exoskelet sa predáva už od 75 dolárov.

Zariadenie Dexmo je dostupné v dvoch verziách. Model Classic dopĺňa Dexmo F2 s vibračnou spätnou väzbou. Používateľ v tomto prípade doslova cíti veľkosť a odpor virtuálneho objektu, ktorý drží v ruke. Obe verzie sa dajú využívať v kombinácii s virtuálnou realitou alebo na ovládanie robotov. Exoskelet má však rozsiahlejšie využitie – slúži aj na mixovanie hudby, diaľkové ovládanie pripojených áut, inteligentného osvetlenia a ďalších objektov.

Startup sa snaží získať potrebný kapitál cez kampaň na portáli Kickstarter. Zariadenie sa dá získať vo verzii Classic za 75 dolárov, na trhu by sa malo objaviť v máji budúceho roka. Webová stránka s kampaňou je bohatá na videá, ktoré prezentujú produkt v rôznych situáciách. Jeden príklad využitia prikladáme.


Zdroj: engadget.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy 1

Slovenský startup Hilbi buduje zdravotnícke riešenie komplexné ako Whatsapp, FB či Uber

27.02.2020 11:39

Topmanažér medzinárodného farmaceutického gigantu vstupuje do Hilbi, otvára tak ďalšie investičné kolo vo výške 5 miliónov Eur Hilbi je decentralizovaná komunikačná platfoma s instantnými platbami a u ...

Startupy 1

Robotické vozidlo doručí jedlo objednané z reštaurácie

03.01.2020 00:10

Startup Refraction spustil v meste Ann Arbor (Michigan, USA) pilotný program služby na donášku jedla prostredníctvom autonómnych vozidiel. Autonómnym vozidlom sa rozumie trojkolesový robotický potravi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_032020

Najnovšie videá