PC REVUE
Image
31.3.2017 0 Comments

Excel konečne ponúka možnosť spolupráce v reálnom čase

Verzia 2016 ponúkla prvýkrát možnosť viacerým ľuďom naraz v reálnom čase editovať desktopovú verziu wordového dokumentu; funkčnosť sa následne v Office rozšírila aj na PowerPoint. Ide o veľkú zmenu oproti skorším verziám aplikácií, ale na udržanie konkurencieschopnosti balíčka je úplne nevyhnutná.
Je dobré poznamenať, že na spoluprácu pri upravovaní excelovského dokumentu nestačí len vytvoriť dokument. Treba takisto využívať jedno z on-line úložísk Microsoftu.

Prečo sa Microsoft na podobný krok odhodlal, je jasné - Google G Suite. Google Sheets totiž ponúka spoluprácu v reálnom čase už roky a je čoraz obľúbenejší a navyše odnedávna agresívne mieri na podnikových pracovníkov, ktorí sú dominantou práve Microsoftu. A ten si svojich predplatiteľov nechce nechať zobrať.

Na využitie funkcie upravovania dokumentu v reálnom čase sa hore na lište ukážu miniatúry profilových obrázkov editujúcich používateľov. Kliknutím na jeden z nich presunie kurzor používateľa tam, kde daná osoba dokument upravuje. Možno teda ľahko pozorovať, čo kto presne robí.

Microsoft priniesol aj beta verziu funkcie AutoSave, teda automatického ukladania, zatiaľ pre Word, Excel a PowerPoint na platforme Windows. Má automaticky ukladať súbory na cloudové služby Microsoftu rovnako v reálnom čase. Má znížiť známy pocit hrôzy z toho, keď počítač či systém zlyhá a používateľ si dlho neuložil svoj súbor. Google, Apple a ďalší hráči v odbore produktivity už dávno podobné funkcie majú.

Zatiaľ je funkcia spolupráce v reálnom čase dostupná iba používateľom programu Office Insider, konkrétne vo Fast kruhu. Čoskoro by však mala byť k dispozícii všetkým a už teraz možno funkciu spolupráce využiť aj s používateľmi, ktorí beta verziu aplikácie nemajú. Funkcia bude dostupná aj pre Android, Windows Phone a iOS.

Zdroj: Computerworld

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Spoločnosť NAY oslavuje 20 rokov a zákazníci dostali darček v podobe nového konceptu predajne

11.11.2018 21:37

Najväčšia sieť špecializovaných predajní s elektronikou NAY oslavuje v tomto roku 20 rokov a jej prvou veľkoplošnou predajňou bola tá na Tuhovskej ulici na Zlatých Pieskoch v Bratislave. V čase svojho ...

Produkty

Synology prichádza s DSM 7.0. Nový dizajn, nové možnosti, rýchlejšia práca a viac bezpečia

11.10.2018 23:22

Spoločnosť Synology predstavila nový operačný systém pre svoje NAS zariadenia verzie DSM 7.0 a viacero nových služieb a vylepšení. <iframe width="560" height="315" src="https: ...

Produkty 1

Nová motorola one je v predaji a naviac s príjemnou cenou

11.10.2018 01:22

Spoločnosť Lenovo na tlačovej konferencii oznámila uvedenie horúcej novinky motorola one na náš trh. Novinka prichádza s 5,9 palcovým displejom Max Vision HD+ s rozlíšením 720x1520 bodov a uhloprie ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

DOCKITIN

Najnovšie videáPC forum button