Image
31.3.2017 0 Comments

Excel konečne ponúka možnosť spolupráce v reálnom čase

Verzia 2016 ponúkla prvýkrát možnosť viacerým ľuďom naraz v reálnom čase editovať desktopovú verziu wordového dokumentu; funkčnosť sa následne v Office rozšírila aj na PowerPoint. Ide o veľkú zmenu oproti skorším verziám aplikácií, ale na udržanie konkurencieschopnosti balíčka je úplne nevyhnutná.
Je dobré poznamenať, že na spoluprácu pri upravovaní excelovského dokumentu nestačí len vytvoriť dokument. Treba takisto využívať jedno z on-line úložísk Microsoftu.

Prečo sa Microsoft na podobný krok odhodlal, je jasné - Google G Suite. Google Sheets totiž ponúka spoluprácu v reálnom čase už roky a je čoraz obľúbenejší a navyše odnedávna agresívne mieri na podnikových pracovníkov, ktorí sú dominantou práve Microsoftu. A ten si svojich predplatiteľov nechce nechať zobrať.

Na využitie funkcie upravovania dokumentu v reálnom čase sa hore na lište ukážu miniatúry profilových obrázkov editujúcich používateľov. Kliknutím na jeden z nich presunie kurzor používateľa tam, kde daná osoba dokument upravuje. Možno teda ľahko pozorovať, čo kto presne robí.

Microsoft priniesol aj beta verziu funkcie AutoSave, teda automatického ukladania, zatiaľ pre Word, Excel a PowerPoint na platforme Windows. Má automaticky ukladať súbory na cloudové služby Microsoftu rovnako v reálnom čase. Má znížiť známy pocit hrôzy z toho, keď počítač či systém zlyhá a používateľ si dlho neuložil svoj súbor. Google, Apple a ďalší hráči v odbore produktivity už dávno podobné funkcie majú.

Zatiaľ je funkcia spolupráce v reálnom čase dostupná iba používateľom programu Office Insider, konkrétne vo Fast kruhu. Čoskoro by však mala byť k dispozícii všetkým a už teraz možno funkciu spolupráce využiť aj s používateľmi, ktorí beta verziu aplikácie nemajú. Funkcia bude dostupná aj pre Android, Windows Phone a iOS.

Zdroj: Computerworld

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový Honor 10 je na našom trhu

15.05.2018 16:03

Značka smartfónov Honor uviedla na náš trh svoju novú vlajkovú loď Honor 10. Dizajnový telefón bol uvedený 15. mája v Londýne. Honor 10 s 5,84" bezrámčekovým displejom má duálny fotoaparát, ktorý pri ...

Produkty

Aplikácia Tatrabanky vás už spozná podľa tváre

14.05.2018 23:57

Tatra banka ako prvá banka na Slovensku predstavila funkciu Tvárová biometriaTB, vďaka ktorej je možné vytvoriť si nový bankový účet priamo z mobilnej aplikácie, bez potreby návštevy pobočky. Na ten s ...

Produkty

HP : Nové notebooky a pracovné stanice aj najmenšia laserová tlačiareň

22.04.2018 22:01

Spoločnosť HP predstavila nové zariadenia HP LaserJet Pro M15 a M28, najmenšie laserové tlačiarne vo svojej triede na svete. Tlačiarne sú o 30% menšie ako predchádzajúce generácie. Aj napriek ich mini ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA_2018

Najnovšie videá

ATOS_05_262
SWAN_05


PC forum button