Image
7.7.2014 0 Comments

Ericsson otestoval 5G sieť s rýchlosťou 5 Gb/s

ericsson-mwc2013.png Spoločnosť Ericsson začiatkom júla vykonala test 5G siete, pri ktorom dosiahla prenosovú rýchlosť 5 Gb/s, čo je 250-krát viac, ako ponúka dnešné pripojenie LTE. Zatiaľ sa tak stalo len v laboratórnych podmienkach a komerčné nasadenie technológie nemožno očakávať skôr ako v roku 2020.

Ericsson svojím testom ponúkol pohľad do budúcnosti bezdrôtových sietí. Pri takejto rýchlosti pripojenia bude stiahnutie 50 GB filmu trvať asi 80 sekúnd. Ide o päťkrát rýchlejšie prenosy, ako poskytuje káblové pripojenie Google Fiber, ktoré umožňuje rýchlosť 1 Gb/s.


Samozrejme, v teste ide o teoretickú rýchlosť, ktorá sa dosiahla v ideálnych podmienkach, takže reálne rýchlosti pri nasadení u spotrebiteľov budú nižšie. Veľa práce treba ešte urobiť aj na štandardizácii 5G technológie, takže napokon aj termín nasadenia v roku 2020 sa môže ukázať príliš optimistický.

Pre Ericsson je tento test veľmi dôležitý, pretože jeho telekomunikačné zariadenia čelia rastúcej konkurencii zo strany čínskych firiem ako Huawei a ZTE. Japonský operátor NTT DoCoMo a juhokórejský SK Telecom sa už zaviazali otestovať 5G sieť.

Zdroj: cnet.com
ericsson.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie 1

Huawei nemôže oficiálne používať karty microSD vo svojich telefónoch

27.05.2019 12:54

Dôsledky zápisu Huawei na čiernu listinu amerického ministerstva obchodu sa množia, čínska spoločnosť bola vylúčená z organizácie SD Association (obchodná skupina, ktorá odsúhlasuje štandardizované šp ...

Telekomunikácie 3

Nové smartfóny Huawei s OS Android nebudú mať prístup k obchodu Google Play, Gmailu ani YouTube

20.05.2019 10:33

Alphabet, materská spoločnosť Googlu, pozastaví obchodovanie s Huawei v oblasti hardvéru, softvéru a technických služieb okrem tých, ktoré sú verejne dostupné prostredníctvom open source licencií. Pre ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá