Image
8.3.2018 0 Comments

Epson predstavil nové tlačiarne a projektory. Atrament je aktuálne na vzostupe

Epson v rámci podujatia pre obchodných partnerov usporiadal v Prahe tlačovú konferenciu na ktorej predstavil trendy pre kancelársku tlač a taktiež aj nové tlačiarne a projektory.

Atramentová tlač je momentálne na vzostupe. Firmy prechádzajú k atramentovým technológiám. Motiváciou je ochrana životného prostredia a samozrejme aj technologické dôvody. Atramentová tlač je výhodná aj z pohľadu rýchlosti, kvality, spoľahlivosti a znižovania nákladov. Rastie podiel atramentových tlačiarní vo firmách, v Čechách je medziročný prírastok 15 %

Analýza rastu trhového podielu atramentovej tlače

Novinky predstavil Marcel Divín, Branch Office Manager zo spoločnosti Epson CZ & SK,

Na tlačovej konferencii boli prezentované možnosti zariadení z produktovej rodiny WorkForce Pro, ktorá vyniká jednoduchou obsluhou a údržbou. Epson taktiež ukázal novú generáciu tlačiarní EcoTank ITS, ktorú charakterizuje zásadný posun v dizajne s vylepšenými náplňami pre väčšiu kompaktnosť a jednoduchšie použitie.  Tieto tlačiarne sa ovládajú jednoduchšie ako predtým a výrazne sa zmenil aj ich vzhľad. Atramentové náplne boli presunuté z bočnej časti do prednej, čím vznikol kompaktnejší a elegantnejší dizajn. Rad tlačiarní EcoTank ITS rovnako šetrí náklady na tlač v priemere o 90 % , prináša veľmi nízke náklady na stránku vďaka dodávaným atramentom s vysokou vyťaženosťou a atramentovými náplňami s ultra vysokou kapacitou. Tieto tlačiarne bez kaziet zároveň šetria aj čas, pretože užívatelia nemusia atrament tak často dopĺňať. Pre celú sériu tlačiarní sú k dispozícií cenovo dostupné doplňované náplne, ktoré dlhodobo zabezpečujú vysokú úžitkovú hodnotu, a každý model je dodávaný s predĺženou trojročnou zárukou (podľa podmienok).

Vlajkový model rodiny WorkForce Pro model WF-C5790DWF

Vylepšenia novej produktovej rodiny

Pretože sú tlačiarne navrhnuté predovšetkým pre firmy, ponúkajú softvér a nástroje pre splnenie potrieb rôznych užívateľov. Nástroje a softvér, ako sú Email Print for Enterprise, Epson Print Admin, Document Capture Pro a Správca zariadenia Epson , pridávajú zariadeniam ďalšie funkcie, ktoré sa neobmedzujú len na tlač a skenovanie. Epson Open Platform  a spolupráca s nezávislými dodávateľmi softvéru prinášajú ďalšie riešenie, ako je softvér pre správu tlače PaperCut. Technológia NFC navyše podporuje tlač z mobilných zariadení a umožňuje užívateľom tlačiť z ktoréhokoľvek miesta.

Technológie na zvýšenie rýchlosti a kvality tlače

Jednoduchú výmeny atramentov vo vrecúškach zvládne každá sekretárka.

V rámci tlačovej konferencie bola prezentované aj nové projektory uvedené na  trh koncom minulého roka. Okrem projektorov pre domáci trh EH-TW650, EH-TW5600 a EH-TW5650 prezentovala prvý laserový interaktívny projektor pre vzdelávanie EB-710Ui alebo najnovšie projektory pre vzdelávanie a biznis EB-970, EB-980W a EB-990U, ktoré ponúkajú jasný a živý obraz a jednoduché pripojenie.

Tento rad disponuje niekoľkými mimoriadnymi funkciami: pridaným posunom objektívu (EH-TW5600 a EH-TW5650), funkciou Miracast a zrkadlením obrazovky (EH-TW5650) a vstavaním pripojením Wi-Fi (EH-TW650). Vďaka projekčnej ploche o veľkosti až 300 palcov zaujme tento rad projektorov určite každého diváka.

Technológia 3LCD spoločnosti Epson je rovnako srdcom ďalšieho projektoru predvedeného počas tlačovej konferencie – EB-710Ui, prvého laserového interaktívneho projektoru pre vzdelávanie. Projektor EB-710Ui sa môže pochváliť farebným svetelným výstupom (CLO) 4 000 lumenov, vďaka čomu je premietaný obraz mimoriadne jasný a jednoducho viditeľný v akýchkoľvek svetelných podmienkach, aj pri jasnom osvetlení. V prostredí výuky záleží na veľkosti obrazu a interaktivite, preto nový laserový projektor EB-710Ui spoločnosti Epson ponúka vysoko jasný 100palcový obraz v rozlíšení Full HD, dve interaktívne pera a dotykové ovládanie, ako aj sadu nástrojov k prezentovaniu, ktoré uľahčujú prípravu zaujímavých prednášok.

Mimo projektorov EB-710Ui, Epson predstavil aj štyri nové modely z radu projektorov určených pre vzdelávanie – EB-108, EB-970, EB-980W, EB-990U, ktoré ponúkajú jas od 3 700 do 4 000 lumenov a rozlíšenie od XGA do Full HD WUXGA. Vďaka vynikajúcej spoľahlivosti a životnosti lampy, ktorá je až 12 000 hodín, môžu byť tieto projektory bez obáv umiestnené na strop, pretože nepotrebujú častú údržbu. Prinášajú rovnako jasný a ostrý obraz vo veľkosti až 300 palcov, ktorý zabezpečí, že všetci študenti v triede uvidia detaily a bez problémov prečítajú aj malé písmena.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 2

Slováci uviedli na trh kryptomenu krytú zlatom

22.06.2018 00:40

Komunita technologických, marketingových a biznis inovátorov - 01People, spustila  pre svojho klienta z Dubaja technológiu blockchain a ako vôbec prvým Slovákom sa podarilo uviesť do obehu kryptomenu ...

Technológie

ASUS uvádza do predaja ZenFone 5 s bezrámikovým dizajnom, duálnym fotoaparátom a podporou UI

22.06.2018 00:35

ASUS oznámil spustenie predaja úplne nového smartfónu ZenFone 5 na Slovensku. Telefón disponuje 6,2-palcovým displejom, duálnym fotoaparátom a prvýkrát v histórii rad ZenFone vyniká aj umelou intelige ...

Technológie

Robot odoberie vzorky krvi pacientom zo žily a sám ich aj zanalyzuje

22.06.2018 00:25

Výskumníci z Rutgers University vytvorili automatické zariadenie na odoberanie vzoriek krvi a ich testovanie, ktoré prináša rýchle výsledky. Takýto robot by mohol uľahčiť prácu v nemocniciach a iných ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

HAMA_06

Najnovšie videáPC forum button