Image
8.3.2018 0 Comments

Epson predstavil nové tlačiarne a projektory. Atrament je aktuálne na vzostupe

Epson v rámci podujatia pre obchodných partnerov usporiadal v Prahe tlačovú konferenciu na ktorej predstavil trendy pre kancelársku tlač a taktiež aj nové tlačiarne a projektory.

Atramentová tlač je momentálne na vzostupe. Firmy prechádzajú k atramentovým technológiám. Motiváciou je ochrana životného prostredia a samozrejme aj technologické dôvody. Atramentová tlač je výhodná aj z pohľadu rýchlosti, kvality, spoľahlivosti a znižovania nákladov. Rastie podiel atramentových tlačiarní vo firmách, v Čechách je medziročný prírastok 15 %

Analýza rastu trhového podielu atramentovej tlače

Novinky predstavil Marcel Divín, Branch Office Manager zo spoločnosti Epson CZ & SK,

Na tlačovej konferencii boli prezentované možnosti zariadení z produktovej rodiny WorkForce Pro, ktorá vyniká jednoduchou obsluhou a údržbou. Epson taktiež ukázal novú generáciu tlačiarní EcoTank ITS, ktorú charakterizuje zásadný posun v dizajne s vylepšenými náplňami pre väčšiu kompaktnosť a jednoduchšie použitie.  Tieto tlačiarne sa ovládajú jednoduchšie ako predtým a výrazne sa zmenil aj ich vzhľad. Atramentové náplne boli presunuté z bočnej časti do prednej, čím vznikol kompaktnejší a elegantnejší dizajn. Rad tlačiarní EcoTank ITS rovnako šetrí náklady na tlač v priemere o 90 % , prináša veľmi nízke náklady na stránku vďaka dodávaným atramentom s vysokou vyťaženosťou a atramentovými náplňami s ultra vysokou kapacitou. Tieto tlačiarne bez kaziet zároveň šetria aj čas, pretože užívatelia nemusia atrament tak často dopĺňať. Pre celú sériu tlačiarní sú k dispozícií cenovo dostupné doplňované náplne, ktoré dlhodobo zabezpečujú vysokú úžitkovú hodnotu, a každý model je dodávaný s predĺženou trojročnou zárukou (podľa podmienok).

Vlajkový model rodiny WorkForce Pro model WF-C5790DWF

Vylepšenia novej produktovej rodiny

Pretože sú tlačiarne navrhnuté predovšetkým pre firmy, ponúkajú softvér a nástroje pre splnenie potrieb rôznych užívateľov. Nástroje a softvér, ako sú Email Print for Enterprise, Epson Print Admin, Document Capture Pro a Správca zariadenia Epson , pridávajú zariadeniam ďalšie funkcie, ktoré sa neobmedzujú len na tlač a skenovanie. Epson Open Platform  a spolupráca s nezávislými dodávateľmi softvéru prinášajú ďalšie riešenie, ako je softvér pre správu tlače PaperCut. Technológia NFC navyše podporuje tlač z mobilných zariadení a umožňuje užívateľom tlačiť z ktoréhokoľvek miesta.

Technológie na zvýšenie rýchlosti a kvality tlače

Jednoduchú výmeny atramentov vo vrecúškach zvládne každá sekretárka.

V rámci tlačovej konferencie bola prezentované aj nové projektory uvedené na  trh koncom minulého roka. Okrem projektorov pre domáci trh EH-TW650, EH-TW5600 a EH-TW5650 prezentovala prvý laserový interaktívny projektor pre vzdelávanie EB-710Ui alebo najnovšie projektory pre vzdelávanie a biznis EB-970, EB-980W a EB-990U, ktoré ponúkajú jasný a živý obraz a jednoduché pripojenie.

Tento rad disponuje niekoľkými mimoriadnymi funkciami: pridaným posunom objektívu (EH-TW5600 a EH-TW5650), funkciou Miracast a zrkadlením obrazovky (EH-TW5650) a vstavaním pripojením Wi-Fi (EH-TW650). Vďaka projekčnej ploche o veľkosti až 300 palcov zaujme tento rad projektorov určite každého diváka.

Technológia 3LCD spoločnosti Epson je rovnako srdcom ďalšieho projektoru predvedeného počas tlačovej konferencie – EB-710Ui, prvého laserového interaktívneho projektoru pre vzdelávanie. Projektor EB-710Ui sa môže pochváliť farebným svetelným výstupom (CLO) 4 000 lumenov, vďaka čomu je premietaný obraz mimoriadne jasný a jednoducho viditeľný v akýchkoľvek svetelných podmienkach, aj pri jasnom osvetlení. V prostredí výuky záleží na veľkosti obrazu a interaktivite, preto nový laserový projektor EB-710Ui spoločnosti Epson ponúka vysoko jasný 100palcový obraz v rozlíšení Full HD, dve interaktívne pera a dotykové ovládanie, ako aj sadu nástrojov k prezentovaniu, ktoré uľahčujú prípravu zaujímavých prednášok.

Mimo projektorov EB-710Ui, Epson predstavil aj štyri nové modely z radu projektorov určených pre vzdelávanie – EB-108, EB-970, EB-980W, EB-990U, ktoré ponúkajú jas od 3 700 do 4 000 lumenov a rozlíšenie od XGA do Full HD WUXGA. Vďaka vynikajúcej spoľahlivosti a životnosti lampy, ktorá je až 12 000 hodín, môžu byť tieto projektory bez obáv umiestnené na strop, pretože nepotrebujú častú údržbu. Prinášajú rovnako jasný a ostrý obraz vo veľkosti až 300 palcov, ktorý zabezpečí, že všetci študenti v triede uvidia detaily a bez problémov prečítajú aj malé písmena.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Aké sú najnovšie dohady o smartfóne Samsung Galaxy S10?

21.03.2018 00:15

Sotva usadol zvírený prach po uvedení vlajkového telefónu Samsung Galaxy S9, už sa začínajú objavovať zvesti o jeho následníkovi. Samsung už pracuje na modeli určenom na rok 2019, ktorý má priniesť aj ...

Technológie

Lunavity vám umožní skákať vyššie aj ďalej a vyskúšať si pocit pri prechádzke po Mesiaci

21.03.2018 00:10

Skupina študentov z Tokijskej univerzity pracuje na Lunavity, zariadení, ktoré po namontovaní na chrbát používateľa zlepší jeho schopnosť skákať. Verzia prototypu, ktorá bola nedávno predstavená na f ...

Technológie

Logiscool učí deti všetkých vekových kategórií programovať hravou formou

21.03.2018 00:00

Projekt, alebo presnejšie iniciatíva Logiscool učí programovať viac ako 12 000 žiakov na 50 školách v 9 krajinách. Vyučuje sa jednak v kurzoch a taktiež počas letných táborov.  Informácia o projekte n ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Experience Conference 2018

Najnovšie videá