PC REVUE
Image
8.11.2018 0 Comments

Epson na slovenskom Týždni vedy a techniky

Slovensko už pravidelne žije v novembri intenzívne v znamení vedy a techniky. Mottom tohto ročníka je „15 rokov stretnutí s vedou! Objavuj ju s nami“.  Napĺňať ho bude v dňoch 8. a 9. novembra na výstavisku Incheba v rámci podujatia Veda netradične aj spoločnosť Epson. Uvidíte množstvo zaujímavých exponátov zo sveta vedy a techniky, a vedu tak zažijete doslova „naživo“.

V rámci TVT 2018 bude pomáhať verejnosti objavovať vedu viac ako 400 popularizačných podujatí po celom Slovensku. Nebudú chýbať prednášky, festivaly, workshopy, či najrôznejšie súťaže s vedecko-technickým zameraním.

Máte deti?

Určite s deťmi navštívte stánok spoločnosti Epson na podujatí Veda netradične, pretože ich tam čaká kopec súťaží, zábavy i skvelých cien. Vyskúšajú si fotenie a tlač fotiek. Každý, kto bude dostatočne rýchlo šliapať na bicykli Epson, dokáže z tlačiarne vytlačiť stranu. Deti si na vlastnej koži vyskúšajú, koľko úsilia treba vyvinúť, aby papier vyšiel z tlačiarne. Aj  menší návštevníci majú šancu súťažiť a ako odmenu si odnesú pexeso.

Nie je ALF ako ALF

Nie, nejde o promo známej postavičky, ale o skvelý slovenský softvér pre učiteľov. Alf je interaktívna pomôcka, ktorá prevetrá vedomosti žiakov od škôlky až po úroveň stredných škôl. Deti hľadajú odpoveď na otázky, dostanú klasickú odpoveď alebo, a to je tá zábavná časť, pexeso im pomôže nájsť riešenie pomocou dvoch navzájom prepojených pojmov. 

A tak sa z Alfa stáva učebná pomôcka. Na jej oživenie však treba tabuľu s ultrakrátkym projektorom EPSON EB-1940W. Projektor možno naprogramovať vopred a na premietanie netreba ani PC, dokáže čítať PDF súbory priamo z USB kľúča.

Zaujalo vás to? Tento a ďalšie projektory EPSON EB-1450Ui, ktorý spája výhody papierovej tabule, bielej tabule a konvenčných obrazoviek do jediného riešenia, či projektory EPSON EB-U42, EPSON EB-W41 a EPSON EB-536Wi uvidíte v stánku EPSON v dňoch 8. a 9. novembra na výstavisku Incheba v rámci podujatia Veda netradične. Malá výstava projektorov môže inšpirovať učiteľov a dospelých, aby ich využívali v školách i v domácnosti.

Týždeň vedy a techniky na Slovensku je každoročným podujatím, ktorého cieľom je zlepšiť vnímanie vedy a techniky v povedomí celej spoločnosti, popularizovať a prezentovať ich, vzbudiť záujem mladých ľudí o štúdium vedeckých a technických disciplín, informovať verejnosť o poznatkoch vedy a techniky a o nutnosti podporovať vedu a techniku, ktoré sú základom hospodárskeho a spoločenského pokroku a pomáhajú riešiť globálne problémy a výzvy. TVT organizuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti. Spoločnosť Epson sa k tejto aktivite pripája prvý raz a vo veľmi atraktívnej podobe.

Zobrazit Galériu
Autor: Epson

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 1

7 digitálnych otrasov, o ktorých možno ani netušíte

17.11.2018 00:15

V úvode svojej prednášky "7 digital disruptions you might not seen coming" na konferencii Gartner Symposium / ITxpo v Barcelone, Daryl Plummer zdôraznil, že digitálne otrasy či revolúcie (digital disr ...

Technológie

Fin.techsummit: V pobočkách Tatrabanky vás bude vítať robot Pepper

17.11.2018 00:00

Jednou z tém prezentovaných na podujatí Fin.techsummit boli aj behaviorálne aspekty finančníctva a to zo všetkých uhlov pohľadu. Či už sa jedná o správanie finančných trhov, správanie sa klientov bánk ...

Technológie 2

PR: Každý dovozca elektrozariadení má povinnosti vyplývajúce z odpadovej legislatívy

16.11.2018 10:10

Odpadová legislatíva je komplikovaná a často v nej dochádza k zmenám. Slovenské firmy preto nemajú kapacity na to, aby ju priebežne sledovali. Pritom legislatíva ukladá všetkým výrobcom a dovozcom ele ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Dni prilezitosti 2018

Najnovšie videáPC forum button