Image
8.11.2018 0 Comments

Epson na slovenskom Týždni vedy a techniky

Slovensko už pravidelne žije v novembri intenzívne v znamení vedy a techniky. Mottom tohto ročníka je „15 rokov stretnutí s vedou! Objavuj ju s nami“.  Napĺňať ho bude v dňoch 8. a 9. novembra na výstavisku Incheba v rámci podujatia Veda netradične aj spoločnosť Epson. Uvidíte množstvo zaujímavých exponátov zo sveta vedy a techniky, a vedu tak zažijete doslova „naživo“.

V rámci TVT 2018 bude pomáhať verejnosti objavovať vedu viac ako 400 popularizačných podujatí po celom Slovensku. Nebudú chýbať prednášky, festivaly, workshopy, či najrôznejšie súťaže s vedecko-technickým zameraním.

Máte deti?

Určite s deťmi navštívte stánok spoločnosti Epson na podujatí Veda netradične, pretože ich tam čaká kopec súťaží, zábavy i skvelých cien. Vyskúšajú si fotenie a tlač fotiek. Každý, kto bude dostatočne rýchlo šliapať na bicykli Epson, dokáže z tlačiarne vytlačiť stranu. Deti si na vlastnej koži vyskúšajú, koľko úsilia treba vyvinúť, aby papier vyšiel z tlačiarne. Aj  menší návštevníci majú šancu súťažiť a ako odmenu si odnesú pexeso.

Nie je ALF ako ALF

Nie, nejde o promo známej postavičky, ale o skvelý slovenský softvér pre učiteľov. Alf je interaktívna pomôcka, ktorá prevetrá vedomosti žiakov od škôlky až po úroveň stredných škôl. Deti hľadajú odpoveď na otázky, dostanú klasickú odpoveď alebo, a to je tá zábavná časť, pexeso im pomôže nájsť riešenie pomocou dvoch navzájom prepojených pojmov. 

A tak sa z Alfa stáva učebná pomôcka. Na jej oživenie však treba tabuľu s ultrakrátkym projektorom EPSON EB-1940W. Projektor možno naprogramovať vopred a na premietanie netreba ani PC, dokáže čítať PDF súbory priamo z USB kľúča.

Zaujalo vás to? Tento a ďalšie projektory EPSON EB-1450Ui, ktorý spája výhody papierovej tabule, bielej tabule a konvenčných obrazoviek do jediného riešenia, či projektory EPSON EB-U42, EPSON EB-W41 a EPSON EB-536Wi uvidíte v stánku EPSON v dňoch 8. a 9. novembra na výstavisku Incheba v rámci podujatia Veda netradične. Malá výstava projektorov môže inšpirovať učiteľov a dospelých, aby ich využívali v školách i v domácnosti.

Týždeň vedy a techniky na Slovensku je každoročným podujatím, ktorého cieľom je zlepšiť vnímanie vedy a techniky v povedomí celej spoločnosti, popularizovať a prezentovať ich, vzbudiť záujem mladých ľudí o štúdium vedeckých a technických disciplín, informovať verejnosť o poznatkoch vedy a techniky a o nutnosti podporovať vedu a techniku, ktoré sú základom hospodárskeho a spoločenského pokroku a pomáhajú riešiť globálne problémy a výzvy. TVT organizuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti. Spoločnosť Epson sa k tejto aktivite pripája prvý raz a vo veľmi atraktívnej podobe.

Zobrazit Galériu
Autor: Epson

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Inovatívna logistika a skladovanie od Telekomu

17.04.2019 00:10

Špeciálny projekt Skladovanie a logistické aktivity sú ideálnymi činnosťami na využitie internetu vecí, robotiky či umelej inteligencie. Všetky tieto pojmy ukrýva koncept Industry 4.0. Telekom, význa ...

Technológie

Najväčší technologický festival na Slovensku otvorí svoje brány koncom apríla

12.04.2019 00:16

Už v dňoch 26. - 28. apríla 2019 sa v Bratislave uskutoční najväčší technologický festival na Slovensku  IXPO 2019. Na ploche 6400 m2 bude hostiť 50 vystavovateľov a až 100 spíkrov. Prvý ročník tej ...

Technológie

Tím etických hackerov našiel spôsob, ako poslať vozidlo Tesla do protismeru

09.04.2019 00:20

Skupina bezpečnostných expertov z Keen Security Lab ukázala, ako sa dá oklamať systém Autopilot spoločnosti Tesla. Tím „bielych hackerov“ už niekoľkokrát predviedol, ako možno prevziať kontrolu nad v ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

FORPSI 042019

Najnovšie videá

IXPO 2019


PC forum button