Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Epson ITS L3070 / Lacná atramentovka pre menší tím

0

Tankové tlačiarne sa všeobecne vyznačujú ­mimoriadne nízkymi finančnými nákladmi na spotrebný materiál. A oproti stavu zhruba spred troch rokov, keď sa táto ekonomická technológia ešte len začínala presadzovať, klesla i obstarávacia cena zariadenia.

Pozoruhodné je porovnanie ITS L3070 so staršou L655 (z veľkého testu z júnového čísla 2016). Rozmery má polovičné a i vďaka technicky lepšie navrhnutým nádržkám L3070 nejde tak do šírky a celá konštrukcia je aj pevnejšia a lepšie drží pokope. Takisto je o tretinu nižšia, ale to trochu i na úkor menšieho zásobníka „iba“ na sto listov. V menšej kancelárii je však aj to dosť a dopĺňanie papiera nemusí byť až také časté. Mimochodom, duplex je automatický. Z funkcií ubudol zanikajúci fax, ale pribudla čítačka pamäťových kariet SD. Maximálne rozlíšenie tlače je vyššie (5760 DPI) a pri porovnateľnej kvalite textu i obrázkov je tlač aj rýchlejšia. Tridsať percent pokrytia A4 (rovnomerne) je pri rovnakých nastaveniach o dobrú sekundu na stránke rýchlejšie (4 vs. 5 s), čo nie je málo. Týmito výsledkami sa ITS L3070 blíži už k rýchlejším „tankovkám“. Továrenský profil farebnej tlače je však pomerne nepresný a čierna výrazne inklinuje k zelenkastým odtieňom. V prípade rýdzo čiernobielej tlače je všetko v poriadku a dokonca veľmi presne sú odstupňované i odtiene sivej, na tlač fotografií je potrebná kalibrácia. Za zmienku stojí i možnosť tlače bez okrajov, čo v tejto cenovej relácii pri takýchto všestranne vybavených zariadeniach nebýva bežné.


Šikovné nádržky na pravej strane zariadenia

Skenery v zariadeniach Epsonu patria zvyčajne k tým lepším a to platí aj v tomto prípade. Rozlíšenie až 2400 DPI, nízka hlučnosť, a čo je hlavné, perfektne ostrá kresba bez „rozpíjania“ a iných defektov. Daňou za to je však pomerne nízka, podpriemerná rýchlosť. A možno bude niekomu chýbať ADF pri kopírovaní viacerých dokumentov naraz. Na druhej strane L3070 patrí komplexne k energeticky najúpornejším i v segmente atramentových multifunkčných zariadení. Špička pri tlači je 14 W.

Epson ITS L3070 umožňuje bezokrajovú tlač, čo je vhodné na fotografie. Továrenský profil miešania farieb pri farebnej tlači je však dosť nepresný  

Vzhľadom na bohatú funkčnú výbavu a nízku cenu ide o pomerne atraktívne zariadenie do malých kancelárií s tromi či štyrmi ľuďmi. No dobre sa uplatní i v študentskej izbe.

„Ak odhliadneme od drobných nedokonalostí, táto multifunkcia ponúka veľmi pôsobivý pomer cena/hodnota.“

PLUSY, MÍNUSY:

+ Mimoriadne výhodná obstarávacia cena zariadenia i spotrebného materiálu, menšie rozmery, presná čiernobiela tlač, nadštandardne vysoká kvalita skenovania, bezokrajová tlač
- Nepresnejšia farebná tlač, pomalší skener

HODNOTENIE:

Tlač: 80 %
Skenovanie: 90 %
Rýchlosť: 80 %
Prev. vlastnosti: 95 %
Celkovo: 86 %

• Cena: 225 EUR

 

Zobrazit Galériu

Ľubomír Samák

Všetky autorove články
epson atramentovka tlaciaren

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať