Energy Max 3: Tablet pre deti

0

Po vybalení zariadenia si všimneme osempalcový displej s HD rozlíšením. Tablet sa dobre drží v ruke, nie je primalý a pozeranie filmov či surfovanie je na ňom pomerne pohodlné. Dizajn síce neohúril, ale zodpovedá cenovej kategórii, celkom ujde. Pomerne kvalitný reproduktor sa nachádza v spodnej časti obrazovky. Na pravom boku je tlačidlo na zamknutie a na nastavenie hlasitosti.

Max 3 by bol solídny nízkorozpočtový tablet na sledovanie videí na YouTube či Netflixe, no dýku do chrbta mu vrazí hrozná používateľská skúsenosť. Ľudovo povedané, všetko „seká“. Aplikácie padajú už niekoľko sekúnd po naštartovaní (dokonca aj tie, ktoré som nikdy predtým nezapol). Displej nereaguje na dotyk, všetko je pomalé a zdĺhavé. Aj pri písaní tejto recenzie mi vyskočilo chybové hlásenie oznamujúce, že proces system prestal odpovedať. Situácia sa nezlepšila ani po nainštalovaní potrebných aktualizácií. Na jedno nabitie tablet vydrží približne pol dňa, pri aktívnom používaní sa tento čas môže skrátiť asi na dve hodiny.

Túto nelichotivú skúsenosť aspoň čiastočne kompenzuje výborná automatická predikcia textu, s ktorou sa pracuje skutočne pohodlne. O to horší je fotoaparát, v tomto prípade je to skôr z núdze cnosť. Dva megapixely zadného a 0,3 megapixela predného fotoaparátu je v dnešnej dobe skutočne málo.

Verdikt

Energy Sistem Max 3 má nevyužitý potenciál, ktorý stiahol na dno mizerný používateľský komfort, príjemná je asi iba predikcia textu.

Parametre

Displej: 8-palcový, HD rozlíšenie, procesor: štvorjadrový ARM Cortex 1,3 GHz, operačný systém: Android 7.0 Nougat, pamäť: 1 GB RAM, 16 GB interná, kapacita batérie: 3500 MAh; fotoaparát: 2 Mpx zadný, 0,3 Mpx predný

Plusy/ mínusy

+ Dobrá predikcia textu, predný reproduktor
- Nedostatočná plynulosť, nekvalitný fotoaparát, krátka výdrž batérie

Hodnotenie:

Výkon: 40 %
Displej: 80 %
Používateľský komfort: 20 %
Celkovo: 45 %

Cena: 130 EUR

 

 

Adrián Štefánik

Všetky autorove články
Energy

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať