SAMSUNG_0920_B SAMSUNG_0920_B SAMSUNG_0920_B Advertisement

Emiráty chcú na doručovanie pošty využiť drony

Technológie
0

uae_drone.jpg Bohaté Spojené arabské emiráty sa okrem najvyššieho mrakodrapu na svete (Burdž Chalífa, 828 m) môžu pochváliť aj láskou k high-tech „hračkám". V poslednom čase sa tu do centra pozornosti dostávajú bezpilotné lietadlá, tzv. drony, ktoré sa v rámci úsilia o modernizáciu verejných služieb majú využiť na doručovanie úradných poštových zásielok. Ich dĺžka je asi pol metra, budú vybavené batériou, štyrmi rotormi a hore bude priestor, kam sa môžu uložiť menšie balíky. Drony budú mať bielu farbu a budú označené vlajkou SAE.

„Ide o prvý projekt svojho druhu na svete," pochválil sa Mohammed al-Gergawi, minister pre kabinetné záležitosti.

Autorom projektu je inžinier Abdulrahman Alserkal, ktorý sa vyjadril, že príjemca sa pri prevzatí zásielky bude musieť autorizovať odtlačkom prsta a pomocou systému na skenovanie oka, takže poštu za neho nemôže prevziať nikto iný. Podľa plánu sa má služba postarať o doručovanie občianskych preukazov, vodičských preukazov a ďalších úradných dokumentov.

Ostrá prevádzka služby sa má spustiť v priebehu tohto roka, predtým však budú odolnosť a výkonnosť bezpilotných lietadiel šesť mesiacov testovať vojaci v Dubaji. Drony totiž budú musieť v tejto krajine čeliť vysokým teplotám a agresívnym piesočným búrkam. Ak sa osvedčia, bude služba rozšírená do celej krajiny.

Zdroj: nbcnews.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať