Image
11.12.2017 0 Comments

Elon Musk ukázal plán tunelov, cez ktoré sa budú autá preháňať na „saniach“ rýchlosťou 240 km/h

Elon Musk a jeho Boring Company ukázali, ako by vyzeral systém podzemných tunelov v Los Angeles, ak raz budú disponovať potrebnou technológiou a povoleniami od úradov. Spoločnosť nedávno na svojej webovej stránke zverejnila mapu  s podrobnosťami o prvých navrhnutých trasách.

Najdlhšia trasa by mala mať dĺžku asi 65 km a smerovať od štvrte Sherman Oaks, ktorá sa nachádza severne od centra Los Angeles, na letisko Long Beach na juhovýchode okresu LA. Pripájať sa k nej budú menšie tunely. Druhá by mala viesť od medzinárodného letiska LAX a končiť pri Dodger Stadium.

Musk odhalil svoj koncept v apríli. Tunely by mali vyriešiť preťaženú dopravu v Los Angeles tým, že niektoré dopravné toky sa presunú pod zem. Nešlo by však len o prázdne tunely.

Autá by sa sem presunuli v špeciálnych výťahoch, ktoré by sa potom pohyboval cez tunely ako akési „sane“ rýchlosťou okolo 240 km/h. A pre tých, ktorí nevlastnia automobily, by tu boli k dispozícii kabíny podobné autobusom.

Počiatočná trasa je na mape vyznačená červenou farbou a ide o úsek dlhý asi 10,5 km, ktorý by mal poslúžiť ako „proof-of-concept“ tunela. Tam by sa vykonali overovacie testy všetkých potrebných systémov, zariadení a procesov, ktoré by sa používali pri budovaní tunelov. Spoločnosť tento úsek nazýva Phase 1 a verejnosť by túto trasu nemala využívať, kým ju krajská samospráva a vedenie mesta neschvália ako úspešnú.

V auguste spoločnosť Boring Company získala povolenie od mestského zastupiteľstva v kalifornskom meste Hawthorne na vykopanie tunela dlhého asi 3,2 km pod mestskými ulicami. Firma zverejnila aj video o testovaní „saní“ v akcii, ako aj demonštráciu koncepcie výťahu.

V lete miliardár Elon Musk takisto vyhlásil, že získal „slovné schválenie vlády“ na vybudovanie podzemného Hyperloopu, ktorý by spojil New York s Washingtonom. Cesta by vraj mala trvať len 29 minút.

Zdroj: theverge.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Prvý akrobatický dron predviedol extrémne letecké manévre

19.02.2020 00:15

Video nakrútené v Chorvátsku ukazuje 12-rotorovú koaxiálnu multikoptéru zostrojenú spoločnosťou Drone Champions AG s cieľom propagovať jej videohru Drone Champions League (DCL). Zo šasi z uhlíkových v ...

Technológie

Autonómne roboty pomáhajú šľachtiteľom vytvárať plodiny budúcnosti

17.02.2020 00:10

Vedci z Illinoiskej univerzity v Urbana-Champaign testujú na pokusnom poli robot TerraSentia, pripomínajúci odolnejšiu verziu kosačky na trávu. Robot je vybavený terénnymi kolesami a kamerou s vysokým ...

Technológie

Mačkopes. Mobilný telefón s rotačným číselníkom

14.02.2020 00:15

Justine Hauptová, ktorá pracuje ako inžinierka v Národnom laboratóriu v Brookhavene v New Yorku, zobrala rotačný mechanizmus zo starého telefónu, spojila ho s mikrokontrolérom a 3G modemom a to všetko ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

itSMF 2020

Najnovšie videá