Image
4.9.2017 0 Comments

Elon Musk sľúbil schopnosť úplne automatickej jazdy napriek obavám inžinierov o bezpečnosť

Ambiciózne ciele šéfa automobilky Tesla viedli k vlne bezpečnostných varovaní a k odchodu niektorých inžinierov z firmy.

Keď Elon Musk vlani na jeseň oznámil, že všetky autá značky Tesla budú pri riadení schopné „úplnej autonómie“, inžinieri, ktorí pracujú na súprave funkcií známej ako Autopilot, neverili, že systém bude pripravený bezpečne riadiť auto. Domnievali sa, že zatiaľ nevytvorili produkt, o ktorom sa dá povedať, že bezpečne a spoľahlivo ovláda auto bez zásahu človeka. Správu o tom priniesol Wall Street Journal.

Článok WSJ vrhá viac svetla na napätie, ktoré panuje medzi tímom Autopilota a Muskom. Hlavnou príčinou tohto konfliktu je zjavne spôsob, ako sa Musk rozhodol predávať systém Autopilota. Rozhodnutie označovať Autopilot ako riešenie na „úplne samostatnú jazdu“, ako sa to uvádza na viacerých miestach na webových stránkach spoločnosti, podnietilo odchod niekoľkých členov tímu. V posledných mesiacoch tím stratil aspoň 10 inžinierov a štyroch vrcholových manažérov vrátane Sterlinga Andersona, ktorého Tesla dokonca o dva mesiace po tom zažalovala, že porušil zmluvu, odlákal zamestnancov a ukradol dáta súvisiace s Autopilotom, no spor bol urovnaný zmierom.

Rok pred tým vedúci inžinier varoval spoločnosť krátko pred uvedením Autopilota do prevádzky, že systém ešte nie je pripravený na vydanie. Evan Nakano, senior systémový dizajnér, v tom čase napísal, že vývoj Autopilota bol založený na „bezohľadnom rozhodnutí, ktoré by mohlo ohroziť životy zákazníkov“.

Medzi týmto dvoma bodmi v lete minulého roka došlo k nehode vodiča, ktorý zomrel pri prvom použití autopilota. V januári tohto roka vyšetrovanie zo strany Národnej správy bezpečnosti cestnej premávky došlo k záveru, že v systéme Autopilota sa nevyskytli  nijaké chyby a funkcia zmiernila náraz o 40 percent. Americká Rada pre bezpečnosť v doprave bude o príčine havárie hlasovať v septembri.

Zdroj: Theverge

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Najekonomickejšia nabíjačka elektromobilov je ABB

28.10.2019 11:20

Špeciálny projekt Kvalitné a súčasne finančne efektívne nabíjanie elektromobilu vám poskytne nabíjačka ABB EVLunic. Je technologicky najjednoduchšou a najekonomickejšou nabíjacou stanicou „rodinného ...

Technológie

DJI dokáže identifikovať drony lietajúce v okolí

19.11.2019 00:05

Čínsky výrobca dronov DJI demonštroval spôsob, ako rýchlo identifikovať dron v okolí a určiť polohu jeho pilota prostredníctvom smartfónu. Technológia využíva protokol s názvom Wi-Fi Aware, pomocou kt ...

Technológie

Platená inzercia: SCDkey Black Friday - získajte Windows 10 OEM za necelých 11,65 €!

18.11.2019 00:00

Nový počítač, nová inštalácia systému Windows, nová aktivácia. Ak chcete ušetriť náklady na aktiváciu licencie, môžete si kúpiť kľúč Windows 10 Pre za 11,65 € od SCDkey vďaka udalosti SCDkey Black Fri ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá