Image
23.5.2018 2 Comments

Elon Musk sa obáva lietajúcich áut lebo by mohli ohroziť chodcov. Budúcnosť má Loop a Hyperloop, jedna jazda bude stáť 1 dolár

Na nedávnom podujatí spoločnosti Boring Company jej zakladateľ Elon Musk vysvetľoval, prečo nemá rád lietajúce autá. Za ich najväčší problém považuje vysokú hlučnosť a fakt, že pri prípadnom poškodení by mohli ich padajúce odlomené súčasti zasiahnuť chodcov a zraniť ich, prípadne aj zabiť.

Ak bude po oblohe lietať obrovské množstvo takýchto áut a niekto nebude svoje vozidlo správne prevádzkovať, môže sa uvoľniť napríklad disk kolesa a niekoho gilotínovať,“ povedal Musk.

Známy vizionár už aj skôr vyjadril podobné obavy a verí, že lepšie riešenie na dopravné zápchy je budovanie vysokorýchlostných a podzemných dopravných systémov, ako je Loop a Hyperloop. Zároveň na podujatí načrtol, ako by mohol fungovať systém Loop.

Loop je vlastne mestská alternatíva Hyperloopu s nižšou rýchlosťou. Zatiaľ čo Hyperloop by prepravoval ľudí medzi mestami, Loop by fungoval na kratšie vzdialenosti. Jeho kabíny by mali premávať v sieti podzemných tunelov. Hyperloop by dosahoval rýchlosť okolo 960 km/h, Loop by jazdil rýchlosťou „iba“ 240 km/h. Jedna kabína by mohla prepravovať 16 ľudí, ktorí by do nej nastupovali na desiatkach malých staníc, ktoré by zaberali približne plochu jedného parkovacieho miesta. Jazda by vraj stála 1 dolár.

Zdroj: businessinsider.com

Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Vzniklo Slovenské centrum pre výskum umelej inteligencie – slovak.AI

27.06.2019 00:10

Umelá inteligencia je prelomová technológia, ktorej využitie a aplikácie menia pravidlá hry nielen v obchode, priemysle, verejných politikách, ale aj v poľnohospodárstve, zdravotníctve a vzdelávaní. U ...

Informatizácia

Dodávky pre Huawei od firiem ako Panasonic, Infineon, TSMC a ďalších firiem pokračujú ďalej

24.05.2019 15:25

V nadväznosti na medializované informácie spoločnosť Huawei uviedla, že Panasonic pokračuje v dodávkach pre spoločnosť Huawei na normálnej úrovni. Panasonic to uviedol vo svojom štvrtkovom stanovisku. ...

q

2 Comments

 1. a on reakcia na: Elon Musk sa obáva lietajúcich áut lebo by mohli ohroziť chodcov. Budúcnosť má Loop a Hyperloop, jedna jazda bude stáť 1 dolár
  23.5.2018 18:05
  vie, ze zijeme v 21 storoci a nad hlavami nam uz lietaju akesi stroje(lietadla) a tie nikoho negilotinuju? Zrejme az taky vizionar z neho nebude. Nepacia sa mu lebo to nie je jeho napad. Hlucnost sa da odstranit casom, podobne ako to bolo u aut.
  Reagovať
  • RE: a on Rozmýšlaj reakcia na: a on
   24.5.2018 17:05
   1) lietadiel je trošilinku menej než tisíce áut + tam sa údržba rieši trochu iným štýlom, než susedov syn je šikovný, on to spraví.
   2) aj v prípade lietadiel sa stávajú nehody s dopadom na mestá. Trochu matiky: vydel množstvo áut na cestách množstvom lietadiel, s výsledkom vynásob počet lietadlových nehôd a tadáá.
   Reagovať

Vyhľadávanie

eFocus_2019

Najnovšie videá