Elon Musk sa obáva lietajúcich áut lebo by mohli ohroziť chodcov. Budúcnosť má Loop a Hyperloop, jedna jazda bude stáť 1 dolár

Informatizácia
2

Na nedávnom podujatí spoločnosti Boring Company jej zakladateľ Elon Musk vysvetľoval, prečo nemá rád lietajúce autá. Za ich najväčší problém považuje vysokú hlučnosť a fakt, že pri prípadnom poškodení by mohli ich padajúce odlomené súčasti zasiahnuť chodcov a zraniť ich, prípadne aj zabiť.

Ak bude po oblohe lietať obrovské množstvo takýchto áut a niekto nebude svoje vozidlo správne prevádzkovať, môže sa uvoľniť napríklad disk kolesa a niekoho gilotínovať,“ povedal Musk.

Známy vizionár už aj skôr vyjadril podobné obavy a verí, že lepšie riešenie na dopravné zápchy je budovanie vysokorýchlostných a podzemných dopravných systémov, ako je Loop a Hyperloop. Zároveň na podujatí načrtol, ako by mohol fungovať systém Loop.

Loop je vlastne mestská alternatíva Hyperloopu s nižšou rýchlosťou. Zatiaľ čo Hyperloop by prepravoval ľudí medzi mestami, Loop by fungoval na kratšie vzdialenosti. Jeho kabíny by mali premávať v sieti podzemných tunelov. Hyperloop by dosahoval rýchlosť okolo 960 km/h, Loop by jazdil rýchlosťou „iba“ 240 km/h. Jedna kabína by mohla prepravovať 16 ľudí, ktorí by do nej nastupovali na desiatkach malých staníc, ktoré by zaberali približne plochu jedného parkovacieho miesta. Jazda by vraj stála 1 dolár.

Zdroj: businessinsider.com

redakcia

Všetky autorove články
lietajuce auto hlucnost nebezpecenstvo

2 komentáre

a on reakcia na: Elon Musk sa obáva lietajúcich áut lebo by mohli ohroziť chodcov. Budúcnosť má Loop a Hyperloop, jedna jazda bude stáť 1 dolár

23.5.2018 18:05
vie, ze zijeme v 21 storoci a nad hlavami nam uz lietaju akesi stroje(lietadla) a tie nikoho negilotinuju? Zrejme az taky vizionar z neho nebude. Nepacia sa mu lebo to nie je jeho napad. Hlucnost sa da odstranit casom, podobne ako to bolo u aut.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať