Image
31.5.2017 2 Comments

Elon Musk predstavil futuristické presklené minibusy do tunelov

Nová firma Elona Muska Boring Company nemá za cieľ len kopať tunely, ale chce aj elektrifikovať dopravu takým spôsobom, že vozidlá aj s pasažiermi uloží na akési „elektrické sane“. Spoločnosť v týchto dňoch zverejnila nové obrázky o svojej koncepcii, ktorú plánuje využiť v tuneloch.

Vo videu boli predstavené dva druhy vozidiel. V prvom prípade ide len o plošinu, na ktorú sa umiestni auto a pohybuje sa po koľaji. Druhé vozidlo má aj kabínu pre cestujúcich a kolesá, čo znamená, že by mohlo jazdiť aj po uliciach. V skutočnosti je však určené len do podzemných tunelov.

Cieľom spoločnosti je znížiť náklady na budovanie tunelov a jedna z myšlienok je dosiahnuť to zmenšením ich priemeru. Musk si myslí, že by to bolo možné, keby vozidlá boli stabilizované na plošinách jazdiacich po jednej koľaji namiesto toho, aby sa pohybovali medzi dvoma čiarami. Musk odhaduje, že samotným zmenšením priemeru by sa znížili náklady na vybudovanie tunelov 3-4-krát.

Takéto vozidlo by mohlo nahradiť vlani ohlásený autonómny elektrický minibus Tesly, založený na dizajne Modelu X. Rovnaký koncept jazdiaci po tuneloch na elektrických koľajniciach by sa mohol vyhnúť zápcham a dosiahnuť vyššiu rýchlosť, podľa niektorých odhadov až okolo 200 km/h.

Koncept podzemných tunelov je v podstate podobný myšlienke hyperloopu, v ktorom kapsuly s cestujúcimi jazdia veľkou rýchlosťou v potrubí s podtlakom.

Zdroj: Electrek

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Pentagon zakázal vojakom používať GPS v smartfónoch, hodinkách a fitnes náramkoch. Aby ich nepriateľ neodhalil

14.08.2018 00:20

Pentagon nedávno oznámil, že zakázal vojakom na zahraničných misiách používať GPS na smartfónoch, smart hodinkách, fitnes náramkoch a iných elektronických zariadeniach, ktoré by mohli odhaliť ich polo ...

Technológie

Microsoft nainštaloval na svoje dátové centrum v mori kameru. Vďaka nej môžete sledovať, čo sa deje pod hladinou

14.08.2018 00:10

Ak ste odjakživa túžili sledovať ryby plávajúce okolo dátového centra skladujúceho 27,6 petabajtu údajov, konečne sa vám naskytá možnosť. Microsoft totiž umiestnil webovú kameru vedľa svojho podmorské ...

Technológie

Notebook, ktorým zaujmete: Teclast F5 2v1 s 360° otáčavým dotykovým displejom

14.08.2018 00:00

V priebehu posledných pár rokov sa úspešne podarilo predtým menej známym čínskym spoločnostiam dostať do popredia, ak nie vyrovnať sa značkám s vedúcim postavením v oblasti technologického pokroku, kv ...

q

2 Comments

 1. Veľmi bi ma zaujímalo reakcia na: Elon Musk predstavil futuristické presklené minibusy do tunelov
  31.5.2017 10:05
  Či sa už ňiekedi viezol v METRE..
  Reagovať
  • RE: Veľmi bi ma zaujímalo reakcia na: Veľmi bi ma zaujímalo
   4.6.2017 00:06
   Ty sa radšej choď zaujímať o základy pravopisu, ty mysliteľ.
   Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button