Image
31.5.2017 2 Comments

Elon Musk predstavil futuristické presklené minibusy do tunelov

Nová firma Elona Muska Boring Company nemá za cieľ len kopať tunely, ale chce aj elektrifikovať dopravu takým spôsobom, že vozidlá aj s pasažiermi uloží na akési „elektrické sane“. Spoločnosť v týchto dňoch zverejnila nové obrázky o svojej koncepcii, ktorú plánuje využiť v tuneloch.

Vo videu boli predstavené dva druhy vozidiel. V prvom prípade ide len o plošinu, na ktorú sa umiestni auto a pohybuje sa po koľaji. Druhé vozidlo má aj kabínu pre cestujúcich a kolesá, čo znamená, že by mohlo jazdiť aj po uliciach. V skutočnosti je však určené len do podzemných tunelov.

Cieľom spoločnosti je znížiť náklady na budovanie tunelov a jedna z myšlienok je dosiahnuť to zmenšením ich priemeru. Musk si myslí, že by to bolo možné, keby vozidlá boli stabilizované na plošinách jazdiacich po jednej koľaji namiesto toho, aby sa pohybovali medzi dvoma čiarami. Musk odhaduje, že samotným zmenšením priemeru by sa znížili náklady na vybudovanie tunelov 3-4-krát.

Takéto vozidlo by mohlo nahradiť vlani ohlásený autonómny elektrický minibus Tesly, založený na dizajne Modelu X. Rovnaký koncept jazdiaci po tuneloch na elektrických koľajniciach by sa mohol vyhnúť zápcham a dosiahnuť vyššiu rýchlosť, podľa niektorých odhadov až okolo 200 km/h.

Koncept podzemných tunelov je v podstate podobný myšlienke hyperloopu, v ktorom kapsuly s cestujúcimi jazdia veľkou rýchlosťou v potrubí s podtlakom.

Zdroj: Electrek

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

7 nm procesory AMD Zen 2 prídu v roku 2019

22.05.2018 00:25

AMD v súčasnosti dodáva na trh 12 nm procesory a jeho generálna riaditeľka Lisa Su tvrdí, že spoločnosť je už takmer pripravená na prechod na 7 nm výrobu. Nová architektúru Zen 2 bude súčasťou 7 nm pr ...

Technológie

Americké námorníctvo bude pomocou umelej inteligencie hľadať malvér v šifrovanej komunikácii

22.05.2018 00:20

Pentagon spolupracuje s veľkými technologickými vývojármi, ktorí používajú umelú inteligenciu a cloud computing na odhaľovanie kybernetických útokov protivníka ukrytých v šifrovanej webovej prevádzke. ...

Technológie

Aktuálna tema: Ako kriminalisti a súdni znalci skúmajú zabavené mobily a počítače

22.05.2018 00:15

Informácie uložené v mobilných telefónoch, počítačoch a tabletoch sa stávajú čoraz dôležitejším dôkazným materiálom, bez ohľadu na to či bol kriminálny čin spáchaný prostredníctvom informačných techno ...

2 Comments

 1. Veľmi bi ma zaujímalo reakcia na: Elon Musk predstavil futuristické presklené minibusy do tunelov
  31.5.2017 10:05
  Či sa už ňiekedi viezol v METRE..
  Reagovať
  • RE: Veľmi bi ma zaujímalo reakcia na: Veľmi bi ma zaujímalo
   4.6.2017 00:06
   Ty sa radšej choď zaujímať o základy pravopisu, ty mysliteľ.
   Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videá

ATOS_05_262
SWAN_05


PC forum button

Socialize