PC REVUE
Image
31.5.2017 2 Comments

Elon Musk predstavil futuristické presklené minibusy do tunelov

Nová firma Elona Muska Boring Company nemá za cieľ len kopať tunely, ale chce aj elektrifikovať dopravu takým spôsobom, že vozidlá aj s pasažiermi uloží na akési „elektrické sane“. Spoločnosť v týchto dňoch zverejnila nové obrázky o svojej koncepcii, ktorú plánuje využiť v tuneloch.

Vo videu boli predstavené dva druhy vozidiel. V prvom prípade ide len o plošinu, na ktorú sa umiestni auto a pohybuje sa po koľaji. Druhé vozidlo má aj kabínu pre cestujúcich a kolesá, čo znamená, že by mohlo jazdiť aj po uliciach. V skutočnosti je však určené len do podzemných tunelov.

Cieľom spoločnosti je znížiť náklady na budovanie tunelov a jedna z myšlienok je dosiahnuť to zmenšením ich priemeru. Musk si myslí, že by to bolo možné, keby vozidlá boli stabilizované na plošinách jazdiacich po jednej koľaji namiesto toho, aby sa pohybovali medzi dvoma čiarami. Musk odhaduje, že samotným zmenšením priemeru by sa znížili náklady na vybudovanie tunelov 3-4-krát.

Takéto vozidlo by mohlo nahradiť vlani ohlásený autonómny elektrický minibus Tesly, založený na dizajne Modelu X. Rovnaký koncept jazdiaci po tuneloch na elektrických koľajniciach by sa mohol vyhnúť zápcham a dosiahnuť vyššiu rýchlosť, podľa niektorých odhadov až okolo 200 km/h.

Koncept podzemných tunelov je v podstate podobný myšlienke hyperloopu, v ktorom kapsuly s cestujúcimi jazdia veľkou rýchlosťou v potrubí s podtlakom.

Zdroj: Electrek

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Hliníkové batérie ako náhrada lítiovo-iónových a benzínu v autách

15.11.2018 00:10

Nový dizajn by mohol výrazne predĺžiť životnosť jednorazových kovovo-vzduchových batérií pre elektrické vozidlá, na skladovanie energie mimo siete a iné aplikácie. Kovovo-vzduchové akumulátory patria ...

Technológie

Poznáme ďalšie podrobnosti o skladacom smartfóne od Samsungu

15.11.2018 00:05

O skladacom smartfóne Samsungu sa hovorí už asi 5 rokov, jeho koncepcia pútala veľký záujem už na výstave CES v roku 2013. No s jeho blížiacim sa uvedením sa na webe objavuje čoraz viac detailov o ňom ...

Technológie

Praktické inteligentné oblečenie, ktoré sa dá prať, by už mohlo byť na dosah

15.11.2018 00:00

Myšlienka inteligentných odevov je síce pekná, ale väčšina ľudí nechce nosiť tričko na sledovanie zdravia, ktoré obsahuje ťažkú ​​batériu. Navyše ako sa dá takéto oblečenie čistiť? Našťastie vedci už ...

q

2 Comments

 1. Veľmi bi ma zaujímalo reakcia na: Elon Musk predstavil futuristické presklené minibusy do tunelov
  31.5.2017 10:05
  Či sa už ňiekedi viezol v METRE..
  Reagovať
  • RE: Veľmi bi ma zaujímalo reakcia na: Veľmi bi ma zaujímalo
   4.6.2017 00:06
   Ty sa radšej choď zaujímať o základy pravopisu, ty mysliteľ.
   Reagovať

Vyhľadávanie

DOCKITIN

Najnovšie videáPC forum button