Image
31.5.2017 2 Comments

Elon Musk predstavil futuristické presklené minibusy do tunelov

Nová firma Elona Muska Boring Company nemá za cieľ len kopať tunely, ale chce aj elektrifikovať dopravu takým spôsobom, že vozidlá aj s pasažiermi uloží na akési „elektrické sane“. Spoločnosť v týchto dňoch zverejnila nové obrázky o svojej koncepcii, ktorú plánuje využiť v tuneloch.

Vo videu boli predstavené dva druhy vozidiel. V prvom prípade ide len o plošinu, na ktorú sa umiestni auto a pohybuje sa po koľaji. Druhé vozidlo má aj kabínu pre cestujúcich a kolesá, čo znamená, že by mohlo jazdiť aj po uliciach. V skutočnosti je však určené len do podzemných tunelov.

Cieľom spoločnosti je znížiť náklady na budovanie tunelov a jedna z myšlienok je dosiahnuť to zmenšením ich priemeru. Musk si myslí, že by to bolo možné, keby vozidlá boli stabilizované na plošinách jazdiacich po jednej koľaji namiesto toho, aby sa pohybovali medzi dvoma čiarami. Musk odhaduje, že samotným zmenšením priemeru by sa znížili náklady na vybudovanie tunelov 3-4-krát.

Takéto vozidlo by mohlo nahradiť vlani ohlásený autonómny elektrický minibus Tesly, založený na dizajne Modelu X. Rovnaký koncept jazdiaci po tuneloch na elektrických koľajniciach by sa mohol vyhnúť zápcham a dosiahnuť vyššiu rýchlosť, podľa niektorých odhadov až okolo 200 km/h.

Koncept podzemných tunelov je v podstate podobný myšlienke hyperloopu, v ktorom kapsuly s cestujúcimi jazdia veľkou rýchlosťou v potrubí s podtlakom.

Zdroj: Electrek

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Batérie prvých mobilov vážili ako jedenásťročné dieťa. Budúcnosť patrí silikónu alebo síre

19.02.2018 00:10

Telefóny, tablety, hodinky, hračky. Väčšina zariadení, ktoré používame každý deň, môže fungovať len vďaka batériám. Práve kvôli svojej nepostrádateľnosti si batérie dokonca vyslúžili aj vlastný medzin ...

Technológie

Video: Počas olympiády súťažili na lyžiarskom svahu aj roboti. Nešlo im to veľmi slávne

19.02.2018 00:35

V Južnej Kórei sa popri zimnej olympiáde uskutočnili aj iné zaujímavé lyžiarske preteky. Sily si v nich zmerali humanoidní roboti. Súťaž Ski Robot Challenge sa uskutočnila neďaleko dejiska olympiády a ...

Technológie

Nová vlajková loď od LG bude využívať umelú inteligenciu na krajšie fotky a hlasové ovládanie

19.02.2018 00:30

Spoločnosť LG oznámila vydanie svojho najnovšieho vlajkového telefónu na rok 2018 LG V30. V tlačovej správe ho charakterizuje ako „najmodernejší vlajkový smartfón“ a uvádza, že bude predstavený na pod ...

2 Comments

 1. Veľmi bi ma zaujímalo reakcia na: Elon Musk predstavil futuristické presklené minibusy do tunelov
  31.5.2017 10:05
  Či sa už ňiekedi viezol v METRE..
  Reagovať
  • RE: Veľmi bi ma zaujímalo reakcia na: Veľmi bi ma zaujímalo
   4.6.2017 00:06
   Ty sa radšej choď zaujímať o základy pravopisu, ty mysliteľ.
   Reagovať

Vyhľadávanie

SUSE 2018

Najnovšie videá