ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 Advertisement

Elon Musk opäť varuje pred rizikami umelej inteligencie

5

Na konferencii Národnej asociácie guvernérov sa šéf automobilky Tesla vyjadril, že umelá inteligencia je „najväčšie riziko, ktorému čelí naša civilizácia“. Sám vraj má prístup k veľmi rozsiahlemu systému umelej inteligencie a myslí si, že ľudia by sa jej mali naozaj obávať. Ako prostriedok nápravy navrhuje proaktívnu reguláciu.

Musk sa nazdáva, že nemôžeme čakať na to, že sa stanú zlé veci, a až potom reagovať. Môže to byť už prineskoro. Podľa neho roboti budú môcť robiť všetko lepšie ako my. Môžu vyvolať vojnu tým, že budú šíriť falošné poplašné správy či manipulovať s informáciami. Už dnes niektoré spoločnosti tvrdia, že môžu dosiahnuť, aby ľudia (zdanlivo) hovorili to, čo chce počítač. Zákon však jednoducho nepredpokladal správanie tohto druhu a problémy, ktoré táto technológia prináša. Preto podľa neho regulačné orgány musia disponovať právomocou pozastaviť určitý vývoj v oblasti umelej inteligencie s cieľom preskúmať jeho bezpečnosť. Regulačné opatrenia sa však musia týkať všetkých hráčov, pretože inak by mohli narúšať hospodársku súťaž.

Toto dôrazné a konkrétne varovanie naznačuje, že Musk je presvedčený o tom, že naozaj žijeme v  nebezpečnej dobe.

Zdroj: Cnet

Redakcia

Všetky autorove články
Elon Musk umelá inteligencia Tesla

5 komentárov

ty reakcia na: Elon Musk opäť varuje pred rizikami umelej inteligencie

21.7.2017 10:07
ty na com frcis chlape
Reagovať

Prikladná reakcia na: Elon Musk opäť varuje pred rizikami umelej inteligencie

20.7.2017 16:07
Absolvent takej školy, alebo takej školy, znamená, že sa naučil pravdepodobne to, čo sa učil v takej alebo takej škole. Pracovník v takej alebo takej práci, vykonáva takú alebo takú prácu. Kto sa učil v takej alebo takej škole, kto pracuje v takej alebo takej práci, sa nachádza v rozdielnej pozícii umiestnenia. Vzťah medzi umiestneniami, cesta medzi pozíciami, nemusí byť zrejmá, nemusí byť prítomná, nemusí byť dostupná. Dostupnosť umiestnenia môže byť takto zrejmá, prítomná, vzťažná.

Kto má perník, nemusí byť v pozícii, aby perník zamenil za jablko. Kto má jablko, nemusí byť v pozícii, aby jablko zamenil za perník. Kto si prial toto alebo toto, kto si praje toto alebo toto, bol v takej škole, kto pracuje v takej alebo takej práci, sa nachádza v rozdielnej pozícii umiestnenia. Vzťah medzi umiestneniami, cesta medzi pozíciami, nemusí byť zrejmá, nemusí byť prítomná, nemusí byť dostupná. Dostupnosť umiestnenia môže byť takto zrejmá, prítomná, vzťažná.
Reagovať

no reakcia na: Elon Musk opäť varuje pred rizikami umelej inteligencie

19.7.2017 12:07
nieje to ten Musk ta umela inteligencia

doteraz som si nijaku umelu nevsimol, len kopec reci
Reagovať

Co skynet. reakcia na: Elon Musk opäť varuje pred rizikami umelej inteligencie

18.7.2017 17:07
Ja vidim rizika nekontrolovanych ludi ktori lahko vytvaraju riziko pre ostatnych ludi. Preco nevaruje pred takymi ludmi? AI tu nie su. Ale ludia schopni ohrozit inych ludi ano. Preco sa branit pred niecim co este nejestvuje ked po svete beha 7.5 miliardy potencialne nebezpecnych inteligencii?
Reagovať

skynet reakcia na: Elon Musk opäť varuje pred rizikami umelej inteligencie

18.7.2017 09:07
uz prichadza
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať