Image
18.7.2017 5 Comments

Elon Musk opäť varuje pred rizikami umelej inteligencie

Na konferencii Národnej asociácie guvernérov sa šéf automobilky Tesla vyjadril, že umelá inteligencia je „najväčšie riziko, ktorému čelí naša civilizácia“. Sám vraj má prístup k veľmi rozsiahlemu systému umelej inteligencie a myslí si, že ľudia by sa jej mali naozaj obávať. Ako prostriedok nápravy navrhuje proaktívnu reguláciu.

Musk sa nazdáva, že nemôžeme čakať na to, že sa stanú zlé veci, a až potom reagovať. Môže to byť už prineskoro. Podľa neho roboti budú môcť robiť všetko lepšie ako my. Môžu vyvolať vojnu tým, že budú šíriť falošné poplašné správy či manipulovať s informáciami. Už dnes niektoré spoločnosti tvrdia, že môžu dosiahnuť, aby ľudia (zdanlivo) hovorili to, čo chce počítač. Zákon však jednoducho nepredpokladal správanie tohto druhu a problémy, ktoré táto technológia prináša. Preto podľa neho regulačné orgány musia disponovať právomocou pozastaviť určitý vývoj v oblasti umelej inteligencie s cieľom preskúmať jeho bezpečnosť. Regulačné opatrenia sa však musia týkať všetkých hráčov, pretože inak by mohli narúšať hospodársku súťaž.

Toto dôrazné a konkrétne varovanie naznačuje, že Musk je presvedčený o tom, že naozaj žijeme v  nebezpečnej dobe.

Zdroj: Cnet

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 6

Ktoré profesie budú najviac odolné zmenám na trhu práce?

31.12.2019 00:05

Automatizácia by v nasledujúcich rokoch mohla spôsobiť zrušenie miliónov pracovných miest. Ak ste v produktívnom veku, musíte sa týmto trendom zaoberať. V globálnej ekonomike totiž prebiehajú zmeny, k ...

Biznis

Business Intelligence z pohľadu developerky: Nové kompetenčné centrum v Košiciach

19.12.2019 00:12

V poslednej dobe sa business intelligence čoraz častejšie spája s konceptom ďalšej generácie reportingu (new generation reporting). Súhrn postupov, metód a analýz na prepájanie oblastí biznisu má pris ...

Biznis

Už aj firemný softvér chcú manažéri nakupovať cez e-shop

29.11.2019 00:10

Manažéri chcú nakupovať firemný softvér rovnako, ako si v súkromí objednávajú bežné potreby do domácnosti. Teda online. Príklon B2B segmentu k „e-shopom“ potvrdil nový prieskum od Futurum Research, do ...

5 Comments

 1. ty reakcia na: Elon Musk opäť varuje pred rizikami umelej inteligencie
  21.7.2017 10:07
  ty na com frcis chlape
  Reagovať
 2. Prikladná reakcia na: Elon Musk opäť varuje pred rizikami umelej inteligencie
  20.7.2017 16:07
  Absolvent takej školy, alebo takej školy, znamená, že sa naučil pravdepodobne to, čo sa učil v takej alebo takej škole. Pracovník v takej alebo takej práci, vykonáva takú alebo takú prácu. Kto sa učil v takej alebo takej škole, kto pracuje v takej alebo takej práci, sa nachádza v rozdielnej pozícii umiestnenia. Vzťah medzi umiestneniami, cesta medzi pozíciami, nemusí byť zrejmá, nemusí byť prítomná, nemusí byť dostupná. Dostupnosť umiestnenia môže byť takto zrejmá, prítomná, vzťažná.

  Kto má perník, nemusí byť v pozícii, aby perník zamenil za jablko. Kto má jablko, nemusí byť v pozícii, aby jablko zamenil za perník. Kto si prial toto alebo toto, kto si praje toto alebo toto, bol v takej škole, kto pracuje v takej alebo takej práci, sa nachádza v rozdielnej pozícii umiestnenia. Vzťah medzi umiestneniami, cesta medzi pozíciami, nemusí byť zrejmá, nemusí byť prítomná, nemusí byť dostupná. Dostupnosť umiestnenia môže byť takto zrejmá, prítomná, vzťažná.
  Reagovať
 3. no reakcia na: Elon Musk opäť varuje pred rizikami umelej inteligencie
  19.7.2017 12:07
  nieje to ten Musk ta umela inteligencia

  doteraz som si nijaku umelu nevsimol, len kopec reci
  Reagovať
 4. Co skynet. reakcia na: Elon Musk opäť varuje pred rizikami umelej inteligencie
  18.7.2017 17:07
  Ja vidim rizika nekontrolovanych ludi ktori lahko vytvaraju riziko pre ostatnych ludi. Preco nevaruje pred takymi ludmi? AI tu nie su. Ale ludia schopni ohrozit inych ludi ano. Preco sa branit pred niecim co este nejestvuje ked po svete beha 7.5 miliardy potencialne nebezpecnych inteligencii?
  Reagovať
 5. skynet reakcia na: Elon Musk opäť varuje pred rizikami umelej inteligencie
  18.7.2017 09:07
  uz prichadza
  Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videá