PC REVUE
Image
17.9.2018 0 Comments

Elevator Lab by Tatra banka slávnostne otvorený

Tatra banka dnes slávnostne otvorila Elevator Lab powered by Tatra banka, nový priestor pre vývoj inovatívnych bankových riešení. Pri tejto príležitosti predstavila aj unikátneho humanoidného robota Pepper, s ktorým sa zákazníci Tatra banky budú môcť stretnúť ešte v tomto roku vo vybraných bratislavských pobočkách.

Elevator Lab powered by Tatra banka je priestorom, v ktorom sa budú konať v spolupráci s centrom HubHub rôzne prednášky, akcie a stretnutia programátorov na obchodné aj technologické témy. Tatra banka bude taktiež pomáhať začínajúcim firmám s nápadmi a výukou, ktorá im umožní efektívnejšie škálovať svoje nápady. Pri vzniku nových riešení budú môcť začínajúce firmy využiť aj niektoré typy anonymizovaných dát.

V priestoroch Elevator Lab powered by Tatra banka pôsobí tím, zložený z odborníkov na prieskum trhu, programátorov, dizajnérov, dátových analytikov ako aj obchodníkov ktorého úlohou je udržiavať úzke kontakty medzi začínajúcimi firmami a bankou a uľahčiť a urýchliť tak proces vytvárania nových technológií a prototypov pre zlepšenie atraktivity bankových služieb.

V nových priestoroch možno nájsť viacero noviniek v podobe prototypov. Klientom Tatra banky bude vo vybraných pobočkách pomáhať aj humanoidný robot Pepper. Ochotne vás prevedie najčastejšie využívanými službami, ako je vklad hotovosti na účet alebo zadanie prevodného príkazu. Ako digitálny asistent však dokáže ešte oveľa viac – s radosťou vám pomôže nainštalovať mobilné bankovníctvo, objaviť zabudnutý PIN kód ku karte, otvoriť si účet cez tvárovú biometriu, načerpať úver do 10 minút a iné. Humanoidný robot Pepper sa už v tomto roku predstaví bratislavským klientom, následne sa vydá na veľké turné po vybraných pobočkách po celom Slovensku.

Ďalšou zaujímavosťou je bankovníctvo vo vozidle.  Vodiči si budú môcť rýchlo a komfortne skontrolovať zostatok účtu, vykonať platbu, presúvať peniaze alebo vykonávať ďalšie jednoduché transakcie.  Užitočná bude táto služba aj v spojení s činnosťami vyžadujúcimi platbu ako napríklad  tankovanie, parkovanie, platba vstupného či kávy alebo fast foodu.

Bankomat budúcnosti, ktorý je tiež súčasťou nového priestoru, bude pracovať s personalizovanými informáciami – svojich používateľov spoľahlivo rozlíši aj cez biometrické overovanie a poskytne im na mieru šité služby.

Aplikácia Tatra banka pre okuliare Microsoft Hololens kombinuje viaceré nové trendy v oblasti digitálnych technológií a bankovníctva, ako sú virtuálny asistent, hlasové ovládanie a rozšírená realita. Hoci budúcnosť je dnes ťažké predpovedať, dá sa na ňu aspoň pripraviť. Tatra banka bola vždy priekopníkom bankovníctva a investovala do nových technológií, už v roku 2014 vytvorila aplikáciu pre jedno z prvých zariadení podporujúcich rozšírenú realitu – Google Glass.

Koncept laboratória vznikol aj za podpory spoločnosti CISCO. Vývojári si môžu vďaka tomu pomocou inteligentnej siete postavenej na platforme Cisco Aironet napríklad otestovať aplikácie pre navigáciu vo vnútri obchodov alebo celkom nové obchodné modely založené na lokalizácii zákazníka. Digitálna tabuľa Webex Board uľahčuje zdieľanie nápadov bez ohľadu na vzdialenosť a umožňuje jednoduchú videokonferenciu s investormi.

Partnermi projektu sú aj spoločnosti VISA a Microsoft, ktoré budú technologicky a odborne aktívne podporovať túto platformu.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Synology prichádza s DSM 7.0. Nový dizajn, nové možnosti, rýchlejšia práca a viac bezpečia

11.10.2018 23:22

Spoločnosť Synology predstavila nový operačný systém pre svoje NAS zariadenia verzie DSM 7.0 a viacero nových služieb a vylepšení. <iframe width="560" height="315" src="https: ...

Produkty 1

Nová motorola one je v predaji a naviac s príjemnou cenou

11.10.2018 01:22

Spoločnosť Lenovo na tlačovej konferencii oznámila uvedenie horúcej novinky motorola one na náš trh. Novinka prichádza s 5,9 palcovým displejom Max Vision HD+ s rozlíšením 720x1520 bodov a uhloprie ...

Produkty

Microsoft predstavil nové modely z rodiny Surface. Top model sa bude predávať za 4800 USD

05.10.2018 00:15

Microsoft na utorkovom podujatí pre médiá predstavil aktualizovaný hardvér z rodiny Surface: Surface Pro 6, Surface Laptop 2 a Surface Studio 2 all-in-one PC. Surface Pro 6 Surface Pro 6 má štvorj ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA_jesen2018

Najnovšie videáPC forum button