Image
30.6.2017 1 Comments

Elektronická čelenka Dreem vám uľahčí zaspávanie a poslúži aj ako budík

Francúzsko-americký startup Rythm predstavil zariadenie Dreem, ktoré vám pomôže spať lepšie. Navrhol ho známy dizajnér Yves Béhar. Veľmi elegantná čelenka z mäkkej textílie používa biele šumy a ich vedenie cez kosti, čo vám pomôže rýchlejšie zaspať. Zvuky sú zladené s vaším dychovým rytmom, čo umožňuje rýchlejšie sa uvoľniť a zbaviť sa stresu. Zariadenie monitoruje funkciu mozgu počas hlbokého spánku a synchronizuje ju so „zvukovými stimuláciami“, ktoré podľa vyjadrenia spoločnosti zlepšia váš hlboký spánok až o 32 %.

Dreem môže fungovať aj ako budík, ktorý vás zobudí bez toho, aby rušil vášho partnera. Ovládať sa dá pomocou aplikácie, ktorá je dostupná pre Android aj iOS. Na prednej strane je však dotykový panel, pomocou ktorého možno upraviť niektoré nastavenia, napr. hlasitosť, bez použitia smartfónu. Batéria má výdrž asi 15 hodín, takže ju budete musieť asi každý deň nabíjať.

Čelenku Dreem si bude možné predobjednať od 15. júla za 399 dolárov, bežná predajná cena však bude o sto dolárov vyššia. Dodávky by sa mali začať na jeseň.

Zdroj: ThevergeWareable

 

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy

Slováci sa dostali na mapu TOP európskych startupov

30.09.2019 00:00

Hlavným faktorom ovplyvňujúcim úmrtnosť v prípade infarktu, zástavy srdca a mozgovej príhody je doba medzi nástupom príznakov a liečbou. Cieľom slovenského tímu zo startupu STEMI Global je urýchlenie ...

Startupy

Startup chce 3D tlačou vyrábať pilulky „na mieru“. Pacient by užil len jednu denne

29.07.2019 00:15

Plastové organizéry na lieky sa môžu stať čoskoro minulosťou. Farmaceutický startup Multiply Labs, ktorý založil Fred Parietti, totiž pracuje na technológii umožňujúcej 3D tlač jedinej tabletky denne ...

1 Comments

  1. redakcia reakcia na: Elektronická čelenka Dreem vám uľahčí zaspávanie a poslúži aj ako budík
    30.6.2017 13:06
    motyku a lopatu tym co nemozu zaspat a nechat ich makat na poli a potom vercer uvidia ako rychlo zaspia aj bez sumu!
    Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019