Image
21.4.2017 1 Comments

Elektrická Škoda Vision E s pohonom všetkých 4 kolies je schopná autonómnej jazdy po diaľnici

Automobilka Škoda na autosalóne v Šanghaji, ktorý sa začal 19. apríla, vystavuje koncept vozidla Vision E s elektrickým pohonom všetkých štyroch kolies. Výrobca ho charakterizuje ako kupé-crossover a ide o najdynamickejšiu Škodu vôbec – z nuly na 100 km/h zrýchli za šesť sekúnd.

Vision E je poháňaný dvoma elektromotormi s celkovým výkonom 225 kW (302 HP), maximálna rýchlosť je 180 km/h a dojazd až 500 km. Na 80 % kapacity ho možno nabiť len za 30 minút, k dispozícii bude aj indukčné nabíjanie s maximálnym nabíjacím výkonom 11 kW. Škoda sľubuje aj verziu s pohonom dvoch kolies.

Auto charakterizujú veľké presklené plochy, ktoré zaisťujú dostatok denného svetla pre cestujúcich. Sedadlá majú tvar mušle a možno ich otočiť až o 20 stupňov. Pohodlný priestor pre cestujúcich dopĺňa zábavný systém. Jeho centrálny displej je umiestnený na palubnej doske, ale aj každý cestujúci má k dispozícii vlastný dotykový displej umožňujúci ovládať rôzne nastavenia v automobile.

Pasažieri budú mať prístup aj k telefónnemu boxu, ktorý je integrovaný v každých dverách a umožňuje indukčné nabíjanie telefónu počas jazdy. Medzi ďalšie prvky inteligentných technológií v modeli Vision E patrí možnosť použitia gest na ovládanie audiosystému a prijatie telefónneho hovoru. Funkcia Eye Tracking sleduje, aký ostražitý je vodič, a upozorní ho, ak zaznamená jeho únavu. K dispozícii je aj monitor srdcového tepu a vozidlo má schopnosť samo sa odstaviť pri krajnici, ak sa zistí u vodiča vážny zdravotný problém.

Vozidlo Vision E je schopné autonómnej jazdy na úrovni 3, môže sa samočinne pohybovať v kolónach, pomocou autopilota jazdiť po diaľnici, držať sa v jazdnom pruhu a predbiehať, samostatne vyhľadať voľné parkovacie miesto a automaticky zaparkovať.

Tento model je založený na platforme MEB koncernu Volkswagen a do výroby by sa mal dostať v roku 2020. O tom, že Škoda má s elektromobilmi vážne plány, svedčí aj to, že do roku 2025 je naplánovaných až päť modelov s čisto elektrickým pohonom. Hybridný plug-in model Superb má prísť už v roku 2019. V pláne je aj plug-in verzia KodiaQ, nový Yeti a možno aj ďalšia Octavia.

Zdroj: Autoexpress

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Deň Ekomobility na Ministerstve hospodárstva

21.09.2019 23:00

Ministerstvo hospodárstva dnes otvorilo brány verejnosti na Dni Ekomobility. Na akcii sa predstavilo takmer 50 vozidiel 20-tich značiek. Návštevníci si mohli pozrieť, aj na vlastnej koži vyskúša ...

Produkty

IBC 2019: Canon s novými fotoaparátmi, objektívmi aj profesionálnym monitorom

17.09.2019 23:52

Dvojicu nových fotoaparátov EOS 90D a EOS M6 Mark II predstavil Canon koncom augusta a na IBC sme si ich mohli po prvý krát pozrieť naživo. <iframe width="560" height="315" src="h ...

Produkty

IBC 2019: Panasonic oslavuje 10 rokov od uvedenia prvej PTZ kamery na trh

17.09.2019 23:09

Spoločnosť Panasonic si na tohoročnou IBC pripomína 10 výročie uvedenia prvej PTZ kamery na trh. V roku 1999 to bola klasická kamera s otočnou, diaľkovo ovládanou platformou. Nové PTZ kamery pracuj ...

q

1 Comments

  1. bludy trepete s dojazdom reakcia na: Elektrická Škoda Vision E s pohonom všetkých 4 kolies je schopná autonómnej jazdy po diaľnici
    21.4.2017 09:04
    kdldodmdmdksks
    Reagovať

Vyhľadávanie

AMCHAM 2019

Najnovšie videá

elearn

IT GALA stvorec 2019