Image
23.4.2015 0 Comments

EÚ chce, aby sa Skype, WhatsApp a spol. riadili podľa rovnakých pravidiel ako operátori

europska_unia_jpg.jpg Podľa uniknutých informácií chce Európska únia prepracovať pravidlá na prevádzkovanie služieb mobilných operátorov. Zdá sa, že Európska komisia bude brať do úvahy konkurenciu zo strany služieb, ako je WhatsApp, Skype a ďalšie.

Európske regulačné orgány v súčasnosti pracujú na zlepšovaní početných zákonov a predpisov týkajúcich sa telekomunikácií, prístupu k internetu a jednotného digitálneho trhu v rámci Európskej únie. Hoci väčšina týchto prác sa uskutočňuje v zákulisí, agentúre Reuters sa podarilo nahliadnuť do aktuálneho návrhu nového nariadenia.

V uniknutých dokumentoch dáva Komisia najavo, že bude brať do úvahy konkurentov tradičných telekomunikačných spoločností, ako sú Skype, WhatsApp a ďalšie služby, ktoré sa neriadia rovnakými pravidlami ako telekomunikační operátori.

Operátori už veľa rokov tvrdia, že takáto konkurencia je nespravodlivá a odrádza ich od investovania do novej infraštruktúry. Takéto služby totiž získavajú prospech bez akýchkoľvek nákladov.

Práve Skype a WhatsApp sú ukážkové príklady služieb VoIP, ktoré narúšajú trh tradičných operátorov, ale nehrajú podľa rovnakých pravidiel. Nemusia totiž napríklad ponúkať volania za určené sadzby a povinne poskytovať pre používateľov bezplatné tiesňové volania.

Nové pravidlá by sa mali začať uplatňovať v budúcom roku a mali by zaviesť na trh spravodlivejší systém. Ostáva len dúfať, že zmeny, ktoré majú motivovať telekomunikačných operátorov, nebudú zároveň poškodzovať bežných občanov.

Zdroj: neowin.net


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovenský tím a robot pre finále súťaže FIRST Global Challenge 2019 v Dubaji

11.10.2019 00:10

Každý rok sa mladí ľudia vo veku 15 až 18 rokov stretávajú, aby súťažili v konštrukcii, dizajne a programovaní robotov. Olympiády sa zúčastňujú študenti zo všetkých kútov sveta. Aj tento rok sa predst ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019