Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

EÚ: Apple aj Google musia odstrániť aplikácie na sledovanie kontaktov s infikovanými

Bezpečnosť
0

Európska únia vyzvala Apple, aby z App Store odstránil aplikácie na sledovanie kontaktov s infikovanými, ktoré nemajú zabudované vhodné bezpečnostné opatrenia. A Google by mal urobiť to isté, pretože boj proti koronavírusu nesmie znamenať obetovanie práv občanov. Európska komisia zdôraznila, že súkromie je zásadné.

„Aplikácie sledovania a varovania by sa preto mali riadiť spoločnými protokolmi EÚ o interoperabilite, aby bolo možné... zaručiť právo na súkromie a ochranu údajov bez ohľadu na to, kde sa zariadenie nachádza v EÚ,“ uvádza sa v návrhu. V dokumente sa takisto navrhuje, aby členské štáty zvážili vytvorenie vnútroštátneho systému hodnotenia/akreditácie národných aplikácií, ktorý by mohol byť založený na spoločnom súbore kritérií (ktoré by bolo treba vymedziť). Apple a Google by mali aktívne odstraňovať aplikácie na sledovanie kontaktov, ktoré nespĺňajú tieto normy.

Do konca apríla by sa členské štáty mali vyjadriť k riešeniu spoločného API, ktoré navrhujú Google a Apple, pokiaľ ide o funkcie sledovania kontaktov v systémoch Android a iOS. No keď budú takéto aplikácie existovať, bude ešte treba presvedčiť spotrebiteľov, aby ich nainštalovali a používali. Ochrana súkromia pri sledovaní kontaktu s koronavírusom je záležitosť, ktorú treba dostatočne objasniť, aby ju mohli pochopiť aj netechnickí ľudia.

Zdroj: 9to5mac.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Apple Google app aplikacie

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať