Image
27.10.2016 0 Comments

Nové riešenie Esetu pre domácnosti chráni lepšie pred ransomwarom, špehovaním webkamery a postará sa aj o heslá

ESET uviedol na trh nový rad svojich riešení pre domácnosti, ktoré reagujú na vývoj v oblasti bezpečnostných hrozieb. Súčasťou tohto radu je i nový produkt ESET Smart Security Premium, ktorý poskytuje funkcie ESET Password Manager na vytváranie i ukladanie hesiel a ESET Secure Data na zabezpečenie jednoduchého a spoľahlivého šifrovania.

Jednou z aktuálnych hrozieb je ransomware, ktorý v infikovanom zariadení šifruje jeho obsah a za odšifrovanie žiada od majiteľa výkupné. Ak sa preto používateľ stretne s naozaj sofistikovaným druhom ransomwaru a všetky bezpečnostné vrstvy jeho najnovšieho ESET riešenia zlyhajú, do hry vstupuje Ochrana pred ransomwarom, ktorá monitoruje samotné správanie aplikácií a procesov bežiacich na zariadení. Spustí sa, ak je správanie konkrétnej aplikácie považované za škodlivé alebo kontrola na základe reputácie vyhodnotí aplikáciu ako podozrivú. Stane sa tak napríklad, ak sa začnú šifrovať určité typy súborov.  

Ochrana webovej kamery zase reguluje prístup k webkamere tak, aby používateľ vždy videl všetky procesy a aplikácie, ktoré majú k webkamere aktuálne prístup s možnosťou zablokovať ich dočasne alebo i trvale. Ochrana domácej siete mu umožní vidieť všetky zariadenia, ktoré sa pripájajú k jeho domácemu routeru a pomôže mu odhaliť jeho zraniteľnosti, akými je napríklad nezmenené defaultné heslo.

Súčasťou je aj viacero osvedčených funkcií ako napríklad Ochranu online platieb, Antispyware, Anti-phishing, Exploit Blocker, pokročilý osobný firewall a užitočný systém včasného varovania ESET LiveGrid.

Ochrana proti skriptovým útokom deteguje útoky škodlivých skriptov, ktoré sa snažia zneužiť prostredie Windows PowerShell, a Javascriptové útoky vo všetkých bežných internetových prehliadačoch. Funkcia je súčasťou všetkých uvádzaných produktov.

Ochrana domácej siete umožňuje otestovať domáci router na rôzne zraniteľnosti, akými je napríklad slabé heslo alebo neaktuálny firmware. Poskytuje zoznam aktuálne pripojených zariadení, používateľ ich môže pre lepšiu prehľadnosť zaradiť do rôznych kategórií. Funkcia je súčasťou ESET Smart Security a ESET Smart Security Premium.

ESET Password Manager využíva vysoký štandard šifrovania AES – 256 na to, aby ukladal všetky heslá používateľa. Taktiež generuje a ukladá extra silné nové heslá vždy, keď používateľ nejaké potrebuje. Je súčasťou ESET Smart Security Premium a dostupný je pre všetky klúčové platformy ako Windows, Android či iOS. Heslá uložené na jednotlivých zariadeniach dokáže synchronizovať cez cloud alebo lokálnu WiFi sieť.

ESET Secure Data chráni dáta pred krádežou alebo duplikáciou v prípade, že dôjde k strate alebo krádeži laptopu alebo USB kľúča. Napomáha k bezpečnému zdieľaniu údajov. Je súčasťou ESET Smart Security Premium.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Phishing cielený na Instagram sa maskuje za dvojfázové overovanie

12.09.2019 00:05

Počiatky phishingových útokov boli v znamení snahy kybernetických zločincov o preniknutie do bankových účtov. Teda tam, kde oprávnene očakávali možnosť dostať sa k peniazom. Pred pár rokmi sme zaznam ...

Bezpečnosť

Batérie a ich negatívny dopad: Praktické fakty o recyklácii a zmiernení nebezpečenstva

11.09.2019 00:10

Vďaka recyklácii možno negatívny dopad vyhodených batérií a akumulátorov - na prírodu i nás samotných - významne zmierniť. Viete napríklad, že v Európe už dokážeme v priemere recyklovať skoro polovicu ...

Bezpečnosť

Pozvánka na najväčší európsky veľtrh bezpečnostných technológií it-sa

30.08.2019 13:00

Výstavné centrum v Norimbergu sa v dňoch 8. – 10. októbra 2019 stane neformálnym európskym centrom informačnej bezpečnosti. Svoje produkty a riešenia z oblasti bezpečnostného hardvéru, softvéru a služ ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019