Image
27.10.2016 0 Comments

Nové riešenie Esetu pre domácnosti chráni lepšie pred ransomwarom, špehovaním webkamery a postará sa aj o heslá

ESET uviedol na trh nový rad svojich riešení pre domácnosti, ktoré reagujú na vývoj v oblasti bezpečnostných hrozieb. Súčasťou tohto radu je i nový produkt ESET Smart Security Premium, ktorý poskytuje funkcie ESET Password Manager na vytváranie i ukladanie hesiel a ESET Secure Data na zabezpečenie jednoduchého a spoľahlivého šifrovania.

Jednou z aktuálnych hrozieb je ransomware, ktorý v infikovanom zariadení šifruje jeho obsah a za odšifrovanie žiada od majiteľa výkupné. Ak sa preto používateľ stretne s naozaj sofistikovaným druhom ransomwaru a všetky bezpečnostné vrstvy jeho najnovšieho ESET riešenia zlyhajú, do hry vstupuje Ochrana pred ransomwarom, ktorá monitoruje samotné správanie aplikácií a procesov bežiacich na zariadení. Spustí sa, ak je správanie konkrétnej aplikácie považované za škodlivé alebo kontrola na základe reputácie vyhodnotí aplikáciu ako podozrivú. Stane sa tak napríklad, ak sa začnú šifrovať určité typy súborov.  

Ochrana webovej kamery zase reguluje prístup k webkamere tak, aby používateľ vždy videl všetky procesy a aplikácie, ktoré majú k webkamere aktuálne prístup s možnosťou zablokovať ich dočasne alebo i trvale. Ochrana domácej siete mu umožní vidieť všetky zariadenia, ktoré sa pripájajú k jeho domácemu routeru a pomôže mu odhaliť jeho zraniteľnosti, akými je napríklad nezmenené defaultné heslo.

Súčasťou je aj viacero osvedčených funkcií ako napríklad Ochranu online platieb, Antispyware, Anti-phishing, Exploit Blocker, pokročilý osobný firewall a užitočný systém včasného varovania ESET LiveGrid.

Ochrana proti skriptovým útokom deteguje útoky škodlivých skriptov, ktoré sa snažia zneužiť prostredie Windows PowerShell, a Javascriptové útoky vo všetkých bežných internetových prehliadačoch. Funkcia je súčasťou všetkých uvádzaných produktov.

Ochrana domácej siete umožňuje otestovať domáci router na rôzne zraniteľnosti, akými je napríklad slabé heslo alebo neaktuálny firmware. Poskytuje zoznam aktuálne pripojených zariadení, používateľ ich môže pre lepšiu prehľadnosť zaradiť do rôznych kategórií. Funkcia je súčasťou ESET Smart Security a ESET Smart Security Premium.

ESET Password Manager využíva vysoký štandard šifrovania AES – 256 na to, aby ukladal všetky heslá používateľa. Taktiež generuje a ukladá extra silné nové heslá vždy, keď používateľ nejaké potrebuje. Je súčasťou ESET Smart Security Premium a dostupný je pre všetky klúčové platformy ako Windows, Android či iOS. Heslá uložené na jednotlivých zariadeniach dokáže synchronizovať cez cloud alebo lokálnu WiFi sieť.

ESET Secure Data chráni dáta pred krádežou alebo duplikáciou v prípade, že dôjde k strate alebo krádeži laptopu alebo USB kľúča. Napomáha k bezpečnému zdieľaniu údajov. Je súčasťou ESET Smart Security Premium.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 2

Armáda našla spôsob, ako v zime udržať ruky vojakov teplé aj bez rukavíc

16.01.2020 00:10

Iste viete, aké ťažké je vytvoriť textovú správu v rukaviciach. A teraz si predstavte vojaka, ktorý musí nabiť zbraň rukami v hrubých rukaviciach. Preto Výskumný ústav envirenmentálnej medicíny, patri ...

Bezpečnosť

ESET radí ako sa chrániť pred škodlivým kódom

27.12.2019 11:16

Počítač, telefón, tablet, či dokonca aj smart hodinky a domáce spotrebiče, či subsystémy inteligentných budov, či domácností – to všetko je potenciálna vstupná brána pre malvér, čiže škodlivý kód, kto ...

Bezpečnosť 3

Malá tajná domáca bezpečnostná HD kamera za 89 dolárov

19.12.2019 00:00

HD Mask je malá tajná domáca bezpečnostná kamera s vysokým rozlíšením, ktorá vám umožní sledovať váš domov 24 hodín denne a 7 dní v týždni priamo z mobilného zariadenia pomocou sprievodnej aplikácie p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá