Image
11.2.2020 0 Comments

ESET riešenia získali zlaté medaily od testovacieho laboratória AV-Comparatives

ESET, svetový líder v oblasti IT bezpečnosti, získal zlaté a bronzové ocenenia od nezávislej testovacej organizácie AV-Comparatives. Táto organizácia vytvára a realizuje testy bezpečnostných riešení, na čo používa jednu z najväčších kolekcií vzoriek škodlivého kódu na svete. Súhrnná správa AV-Comparatives za rok 2019 hodnotí bezpečnostné riešenia určené domácim používateľom, ktoré organizácia testovala v priebehu minulého roka a vyzdvihuje tie z nich, ktoré získali v tomto období vysoké hodnotenie.

Súhrnná správa sa zamerala na bezpečnostné riešenia pre domácich používateľov s operačným systémom Windows. Testované boli produkty od 16 výrobcov. Okrem skvelého ohodnotenia získal ESET aj ocenenia v troch kategóriách: Celkový výkon (nízky dopad na systém), vylepšený real-world test (pokročilá ochrana pred hrozbami) a test falošných poplachov.

Celkový výkon (nízky dopad na systém)

ESET získal v zlatú medailu v kategórii nízkeho dopadu na systém, ktorá hodnotí dopad produktu na rýchlosť a výkon systému. ESET v tejto kategórii dosahuje kontinuálne skvelé výsledky. V roku 2018 získal striebornú medailu.

Vylepšený real-world test

ESET získal zlatú medailu v kategórii pokročilej ochrany pred hrozbami, ide o novú kategóriu pre rok 2019 a 2020. Tento test sa zameriava na schopnosť bezpečnostného programu chrániť pred pokročilými, cielenými a bezsúborovými útokmi. ESET bol zároveň jedným z dvoch výrobcov, ktorí počas testu zablokovali všetkých 15 cielených útokov.

Test falošných poplachov

ESET získal v teste falošných poplachov bronzovú medailu. Ako uvádza sumárna správa, falošné poplachy môžu vyvolať toľko problémov ako skutočný škodlivý kód a vyhnúť sa im je jedným z kľúčových elementov akéhokoľvek bezpečnostného riešenia. AV-Comparatives vykonala rozsiahly test na falošné poplachy, ktorý bol súčasťou testu bezpečnostnej ochrany a real-world testu.

„Uznanie AV-Comparatives pre ESET je dôkazom oddanosti našim zákazníkom a zároveň nášmu vlastnému sľubu vyrábať vždy len tie najlepšie bezpečnostné riešenia. Zabezpečenie tej najlepšej ochrany zákazníkov pred najnovšími hrozbami je pre nás mimoriadne dôležité. Je pre nás cťou získať toto ocenenie a byť uznaný ako kľúčový hráč pri zabezpečení technológií pre všetkých,“ ohodnotil výsledky Jiří Kropáč, vedúci ESET laboratória zameraného na detekciu hrozieb.

Viac informácií o sumárnej správe AV-Comparatives za rok 2019 nájdete na tejto stránke.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Dve aktualizácie firmvéru prinášajú rozšírené funkcie pre fotoaparáty Nikon radu Z

19.02.2020 12:51

Spoločnosť Nikon dnes oznámila uvedenie firmvéru verzie 3.00 pre plnoformátové mirrorless fotoaparáty Nikon Z 7 a Z 6 a firmvéru verzie 1.10 pre mirrorless fotoaparát formátu DX – Nikon Z 50. Tieto ak ...

Tlačové správy

Mastercard otvorí Európske centrum kybernetickej ochrany

19.02.2020 12:29

Spoločnosť Mastercard dnes oznámila založenie svojho prvého Európskeho centra kybernetickej ochrany (European Cyber Resilience Centre). Jeho cieľom je podporovať a posilňovať vzájomnú spoluprácu medzi ...

Tlačové správy

Osviežujúco iný: T-Roc Cabriolet sa dá už objednávať na Slovensku

19.02.2020 11:25

Spoločnosť Porsche Slovakia, autorizovaný importér značky Volkswagen na Slovensku, od februára spustila predpredaj nového modelu T-Roc Cabriolet. Otvorená verzia úspešného crossovera T-Roc má jedinečn ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

itSMF 2020

Najnovšie videá