ESET Smart Security získal dve známky “Advanced+”,

0
ESET, líder v proaktívnej ochrane pred počítačovými hrozbami, získal pre svoj vlajkový produkt ESET Smart Security 5 ďalšie ocenenie Advanced+ v testovaní AV-Comparatives. Tentoraz v kategórii heuristika a behaviorálna ochrana, v ktorej sa riešenie ESETu zaradilo medzi najlepšie produkty. Mimo to si vlajkový produkt ESETu pre firemných zákazníkov - ESET Endpoint Security - zabezpečil v testovaní PassMark Software najlepšie celkové hodnotenie.

V kategórii heuristika a behaviorálna ochrana v testovaní AV-Comparatives si ESET Smart Security 5 zabezpečil najvyššiu možnú známku Advanced+ vďaka 87-percentnej úspešnosti. Produkt mal navyše veľmi nízky počet falošných poplachov, čo sa podarilo len jednému ďalšiemu výrobcovi antivírusového softvéru. „Test AV-Comparatives hodnotí, aké kvalitné boli heuristické schopnosti skenerov v oblasti odhaľovania nových hrozieb použitých v tomto testovaní," hovorí správa. ESET Smart Security 5 získal známku Advanced+ aj v júnovom testovaní výkonu, čím sa zaradil do prvej trojky najvýkonnejších bezpečnostných riešení.

„Získali sme ďalšiu známku Advanced+ v dôležitej kategórii," hovorí výskumník ESETu Righard Zwienenberg. „Obzvlášť známka Advanced+ z heuristiky a behaviorálnej ochrany je dôkazom sily našich výskumných a vývojových tímov a talentovaných kolegov z celého sveta. Ďakujeme aj našim zákazníkom, ktorí používaním cloudovej technológie ESET LiveGrid® ešte viac skvalitňujú naše skenovacie jadro," dodáva Zwienenberg.

V rade ocenení získal ESET Smart Security 5 aj certifikáciu AV-TESTu od nezávislého bezpečnostného inštitútu. Je to známkou toho, že produkt dosiahol všetky úrovne výkonu v kategóriách ochrana, oprava a použiteľnosť, ktoré v májovom a júlovom testovaní vyžadoval a definoval AV-TEST.

Cenami ovenčené skenovacie jadro a heuristika sú dôležitou súčasťou vlajkového produktu ESETu pre firemných zákazníkov. Samotné riešenie ESET Endpoint Security získalo najvyššie celkové skóre od PassMark Software. Ide o poprednú autoritu v oblasti hodnotenia a testovania hardvéru a softvéru. V najnovšej správe „Rýchla a efektívna ochrana firemných koncových staníc 2012" bolo riešenie ohodnotené ako „najrýchlejšie a celkovo najvýkonnejšie", vďaka čomu sa mu darilo vo viacerých kategóriách v oblasti výkonu a použiteľnosti a získal tým najvyššie hodnotenie. Ocenenie získal aj ďalší serverový produkt pre firemných zákazníkov ESET Mail Security pre Microsoft Exchange Server. Tentoraz v teste Virus Bulletin, ktorý meria efektivitu antispamových riešení. ESET sa zaradil do skupiny najvýkonnejších produktov v oboch antispamových kategóriách: falošné poplachy a miera odchytávania spamu, čím si vyslúžil ocenenie "VBSpam".

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať