PC REVUE
Image
24.9.2018 2 Comments

EPSON predstavil nové modely tlačiarní v dome Sládkovičovej Maríny

Spoločnosť EPSON predstavila novinárom nové modely produktov v Banskej Štiavnici. Výber miesta nebol náhodný, tlačová konferencia mala dve časti. V prvej nám predstavili projekčné technológie použité na audiovizuálnu produkciu v Dome Maríny – dome, kde bývala životná láska Andreja Sládkoviča Marína Pischlová. Dômyselne ukrytý systém projektorov premieta obraz na plátno v obrazových rámoch, čím vytvára dokonalú ilúziu pohyblivých obrazov.

Takáto ilúzia by sa nedala dosiahnuť pomocou najmodernejších televízorov, pretože dôležitú úlohu pri imitácii obrazu so skutočným maliarskym obrazom hrá práve štruktúra plátna. 

V druhej miestnosti zas sústava ôsmych projektorov – na každú stenu dva premieta obraz na biele steny 

Čo sa týka tlačiarní, kľúčové segmenty zákazníkov sú ľudia, ktorí potrebujú pomerne veľa tlačiť, počnúc s rodinami s deťmi, študentmi cez segment SoHO (Small Home Office) až po fototlač a univerzálna tlač. Podľa toho sa produkty rozdeľujú na tlačiarne na každodennú tlač, tlač v biznis kvalite a tlačiarne na tlač fotografií a grafiky. Okrem tlačiarní z radu WorkForce bol prezentovaný aj nový profesionálny model zo série SureColor SC-T3100N a dve domáce tlačiarne radu EcoTank. 

Kategorizácia portfólia tlačiarní Epson

Pre systém dopĺňania atramentov sa vďaka ekologickým atribútom v súčasnosti používa označenie Eco Tank.  BajonetSystém bajonetov na zásobníkoch a zásobných fľaštičkách znemožňuje naliať do zásobníka atrament nesprávnej farby. 

Zo série spotrebiteľských atramentových tlačiarní spoločnosť EPSON predstavila dve kompaktné novinky – EcoTank L7160 a EcoTank L3150. Obidva modely sa dodávajú so zásobou atramentu až na tri roky, čím šetria až 90% výdavkov na atramentové náplne. Podobne ako predošlé modely, aj L7160 a L3150 majú nádržky na atrament umiestnenú na prednej časti, vďaka čomu má používateľ prehľad o stave atramentu a výmena atramentových náplní je jednoduchá. 

V biznis segmente neustále rastie podiel atramentových tlačiarní na úkor laserových. Očakávaný rast v našom regióne je 15% a 25 % nových inštalácií sú už atramentové tlačiarne. Tlačiarne EPSON zo série WorkForce sú dobrou voľbou pre malé firmy, ale aj pre veľké korporácie, ktoré potrebujú zvýšiť produktivitu alebo znížiť náklady. 

Model WF-C5790DWF má najvyššiu výťažnosť atramentu v segmente a dokáže vytlačiť až 10 000 strán bez výmeny atramentu alebo ušetriť až 50% nákladov na farebnú stranu oproti porovnateľným laserovým modelom. Táto tlačiareň je zároveň šetrná k životnému prostrediu a spotrebováva až o 90 % menej energie ako konkurenčné farebné tlačiarne. 

 

Model WF-C8610DWF ponúka tlač na papier formátu A3 a rýchlo schnúce a odolné pigmentové atramenty DuraBrite Pro. Aj v sektore veľkoformátových tlačiarní priniesla spoločnosť EPSON inovácie v podobe modelu SCT3100. V kompaktnom a dizajnovom tele ukrýva schopnosť tlačiť v živých farbách až na šírku 61 cm, vďaka čomu je vhodným doplnkom najmä pre architektov, grafikov, alebo dizajnérov. Táto tlačiareň tlačí pigmentovým atramentom UltraChrome XD2, pri ktorom sa netreba obávať šmúh alebo rozpíjania. Technológia overovania dýz (Nozzle Verification Technology – NVT) sa stará o dokonalú tlač bez výpadkov dýz.

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Testovali sme ako funguje Car Sharing v praxi

19.10.2018 19:40

Car Sharing alebo po slovensky Zdieľanie vozidiel je jednou z foriem akou sa dá plnohodnotne prevádzkovať flotila vozidiel vo firme. Takúto službu sme mali možnosť vyskúšať od spoločnosti Business Lea ...

Technológie

Video: Štvornohý robot od Boston Dynamics sa naučil tancovať. Úsmevu sa neubránite

19.10.2018 00:25

Boston Dynamics zverejnil nové video o svojom robotickom psovi SpotMini, ktorého inžinieri spoločnosti naučili tancovať. A ide mu to skutočne dobre. Tento štvornohý robot sa v budúcom roku dostane do ...

Technológie

XPhone: Blockchainový telefón, ktorý sa nedá odpočúvať

19.10.2018 00:15

Spoločnosť Pundi X tvrdí, že realizovala prvý blockchainový hovor pomocou svojho nového zariadenia s názvom XPhone. XPhone je blockchainový telefón, ktorý nefunguje u bežných centralizovaných mobilnýc ...

q

2 Comments

 1. Prečo bola prezentácia po česky? reakcia na: EPSON predstavil nové modely tlačiarní v dome Sládkovičovej Maríny
  24.9.2018 10:09
  Považujem za hrubú ignoráciu prezentovať v dome životnej lásky významného slovenského básnika v českom jazyku

  Reagovať
  • RE: Prečo bola prezentácia po česky? reakcia na: Prečo bola prezentácia po česky?
   Autor: Lubo
   24.9.2018 13:09
   Ale no tak :-) máme globalizácia a internacionalizáciu biznisu a donedávna sme mali spoločný štát tak prečo nie :-)
   Reagovať

Vyhľadávanie

ITAPA_jesen2018

Najnovšie videáPC forum button