EPSON EF-100W / Prenosný laserový projektor

0

Tento kompaktný a elegantný projektor je jeden z najmenších, ak nie vôbec najmenší 3LCD laserový projektor. Princíp zobrazovania je zárukou minimálne 10-ročnej životnosti projekčného systému a vysokej svietivosti až 2000 lúmenov. Uhlopriečka premietaného obrazu môže byť až 150 palcov, čo je 3,7 metra. Pri voľbe veľkosti obrazu však musíte počítať s tým, že projektor disponuje len HD rozlíšením. Pri premietaní filmov a videí a ani väčšiny prezentácií to však neprekáža. V ére 4K televízorov tento projektor určite nenahradí televíznu obrazovku, ale pri sledovaní športových podujatí na chate či v záhradnom altáne je neoceniteľný. Samozrejmosť je pripojenie cez HDMI a výrobca pamätal aj na napájanie zariadení typu Chromecast cez konektor micro USB.

Povrch plastového tela imituje štruktúru umelej kože. Pomocou tenkej vysúvateľnej nohy si môžete upraviť uhol premietania. Lichobežníkové skreslenie sa pri vertikálnom náklone do ± 45° opraví automaticky na základe údajov z akcelerometra. Horizontálne skreslenie opravíte manuálne v rozsahu ± 40°. Chladenie je veľmi tiché, približne ako keď trochu zaťažíte bežný notebook. Premietať sa dá z telefónov, streamovacích zariadení, prenosných počítačov, herných konzol a ďalších zariadení. Zabudovaný reproduktor ozvučí menšiu miestnosť. Projektor som okrem domáceho pozerania filmov a videí použil aj na niekoľkých prednáškach. Zvládol dokonca aj situáciu, keď stena, na ktorú sa malo premietať, bola pastelovo fialová a pre poruchu sa nedalo stiahnuť zrolované projekčné plátno. Pri premietaní na plátno alebo bielu stenu ani veľmi netreba sťahovať žalúzie, jedine keby ste chceli dosiahnuť väčší obraz.

Parametre:

• Technológia laser, 3LCD s tekutými kryštálmi RGB, LCD 0,59 palcov, rozlíšenie HD, 1,07 miliardy farieb, pomer strán obrazu 16:10, kontrast 2 500 000:1; spotreba energie 172 W, 115 W (úsporný režim), 0,4 W (v režime spánku); reproduktor 5 W; hladina hluku 29 dB (A), úsporný režim 26 dB (A); rozmery 210 × 230 × 92 mm, hmotnosť 2,7 kg

• Cena: 925 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Vysoká svietivosť, kontrast, možnosti pripojenia, univerzálnosť použitia, veľmi tiché chladenie
- Len HD rozlíšenie

Celkovo: 87 %

 

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
epson projektor

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať