Image
7.9.2016 1 Comments

PR: „Máme radi svetlo“ – pozvánka na Festival svetla a tieňa

Občianske združenie Kultúrne Slovensko v spolupráci s mladými kreatívnymi umelcami z OZ Trakt a mestom Banská Bystrica  pozývajú verejnosť na 2. ročník multižánrového podujatia FESTIVAL SVETLA A TIEŇA (www.svetlo-tien.sk). Festival sa minulý rok stretol s veľmi pozitívnym ohlasom vo verejnosti a v médiách, preto sa organizátori rozhodli budovať v Banskej Bystrici tradíciu silného medzinárodného festivalu, kultúrno-zábavnú akciu európskeho významu za podpory mesta Banská Bystrica, fondov a podnikateľskej obce. Jeho 2. ročník sa bude konať tohto roku 30. septembra a 1. októbra a svetelným umením mladých autorov bude žiariť centrálna zóna Banskej Bystrice – od Barbakanu cez Múzeum SNP, Námestie SNP, Národnú, Lazovnú a Dolnú ulicu až po nákupné centrum Europa SC počas obidvoch nocí, a to v piatok a sobotu od 19:30 do 23:00.

Námestie SNP aj priľahlé ulice Národná a Lazovná budú tohto roku žiariť videomappingom, interaktívnymi zvukovo svetelnými efektmi, svetelným závesom, tieňohrou. Svetelné mušky sa objavia pod Barbakanom a Noc výskumníkov v interiéri nákupného centra Europa SC bude obohatená o tematický videomapping na fasáde budovy. S prekvapením príde spoločnosť Kvant z Bratislavy a Ministry of Fun z Banskej Bystrice. Park a objekt Múzea SNP zaujal mladých autorov z Poľska a prichádzajú so zaujímavým projektom spojenia svetelnej inštalácie, videomappingu a živej hudby.

Do sprievodných podujatí festivalu sme zaradili workshopy (Fotografovanie s Canonom), výstavy svetelných exponátov od spoločnosti LedEco solution, interaktívne akcie pre verejnosť, napr. fotenie s PC Revue, svetelné maľovanie s názvom Luminografia, príklady moderného nasvetľovania budov spoločnosťou SLOS pod názvom Mock up erco, ktoré zaujmú nielen návštevníkov, ale aj architektov a pamiatkarov. Organizátori nezabudli ani na zlosovateľnú akciu s atraktívnymi cenami pre návštevníkov festivalu, a to hneď v úvode festivalu. Podrobnosti o získaní zlosovateľných kupónov sa verejnosť dozvie z internetovej stránky festivalu a stránky Cechu hostinských, partnera festivalu. Festival sa bude v Banskej Bystrici konať v rámci podujatí venovaných Svetovému dňu cestovného ruchu.

Festival je svojou podstatou zameraný na objavenie netradičných miest, priestorov a plôch cez svetlo, prostredníctvom vizuálneho umenia. Opäť očakávame vysokú návštevnosť vzhľadom na jeho atraktivitu, použitie nových moderných technológií, nevšedných tém. Festival sa zaraďuje medzi nové významné kultúrne podujatia s medzinárodným presahom, čoho dôkazom je podpora ministerstva kultúry prostredníctvom Fondu pre podporu umenia a podpora Vyšehradského fondu. Medzinárodný charakter projektu je založený na spolupráci mladých vizuálnych umelcov zo štyroch krajín – Českej republiky, Poľska, Maďarska a Slovenska. Festival v Banskej Bystrici bude tohto roku súčasťou medzinárodných podujatí ku DŇU FOTONIKY (www.day-of-photonics.org), zaradeného do kalendára spoločnosti EPIC (European Photonics Industry Consortium).

Hlavnými mediálnymi partnermi 2. ročníka Festivalu svetla a tieňa sa stávajú RTVS a magazín PC Revue. Všetky festivalové podujatia budú voľne prístupné širokej verejnosti. Lebo máme radi svetlo.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 5

Microsoft zruší jednorazové licencie Office pre domácnosti. Chce už iba predplatné

16.08.2019 00:00

Microsoft už v rámci "Programu domáceho používania" nebude predávať jednorazové licencie balíka Office 2019. Na jeho oficiálnej stránke sa v sekcii najčastejšie kladených otázok dočítate, že: "Office ...

Biznis 1

Trump končí obchodnú vojnu s Čínou. Huawei pokračuje v biznise s USA

01.07.2019 12:49

Americký prezident Donald Trump povedal po rokovaniach s čínskym prezidentom Si Ťin-Pchingom, že umožní spoločnosti Huawei Technologies Co. kupovať produkty od dodávateľov z USA. „Americké spoločnost ...

Biznis 6

Takíto by ste boli bohatí, keby ste si namiesto produktov Apple kúpili jeho akcie

21.06.2019 00:00

Niekto si spomína na počítač Compaq Presario, iný na Sony Walkman, dvojkazetový stereofónny hi-fi systém JVC či sklápací telefón Ericsson. No čo keby sme si v tých časoch boli kúpili namiesto gadgetov ...

q

1 Comments

  1. Minulý rok to bolo úžasné reakcia na: „Máme radi svetlo“ – pozvánka na Festival svetla a tieňa
    8.9.2016 21:09
    Minulý ročník festivalu bol fakt skvelý,aj keď mi bola trochu zima,myslím,že bol v decembri.Tak som rada,že sa to podarilo zorganizovať opäť a nie v takej zime,takže určite sa prídem na Námestie pozrieť. Bolo to u uchvacujúce.
    Reagovať

Vyhľadávanie

eFocus_2019

Najnovšie videá