Image
2.3.2018 0 Comments

E-mailing a web sú spojené nádoby, alebo 3 tipy na vyladenie stránok pre úspešnejší e-mail marketing

E-mail marketing nie je len o posielaní e-mailov, ale o fungujúcom prepojenií viacerých prvkov. Jedným z tých najdôležitejších je web. Práve tu budete pravdepodobne zbierať kontakty a práve sem sa pravdepodobne čitatelia vašich správ budú najviac preklikávať. Aj najlepší e-mail je tak bez dobre pripravených stránok v podstate zbytočná práca. Pozrite sa na 3 tipy, ako web pripraviť na e-mailing.

Tip 1: Vyladený newsletter box
Newsletter box je formulár na webe, prípadne blogu, cez ktorý sa návštevníci prihlasujú k odberu newslettera. O tom, nakoľko sa ľudia budú naozaj prihlasovať, rozhoduje okrem iného jeho umiestnenie alebo lákavý vzhľad.

"Box je preto vhodné umiestniť na dobre viditeľné miesto na stránkach. Ľudia ho najčastejšie hľadajú v spodnej časti stránky, preto by nemal chýbať ani v pätičke webu. Vyhrajte sa tiež s jeho podobou. Newsletter box zvádzajúci k prihláseniu by mal byť ľúbivý, vkusný a pekne zladený s podobou webu, "hovorí Kateřina Fišerová, manažérka aplikácie SmartEmailing

Návštevníkom webu musí tiež hneď dôjsť, o čo sa jedná. Preto by mal newsletter box obsahovať jasné oznámenie, čo návštevníci dostanú a čo pre to musia urobiť. Box je možné pripraviť hravo, vtipne či trebárs minimalisticky - predstavivosti sa medze nekladú. Mal by však korešpondovať so značkou a jej zameraním. Formuláre pre získavanie súhlasu musia byť tiež opatrené právnymi prvkami v súlade s českou legislatívou a nastupujúcim GDPR.

Tip 2: Optimalizovaná landing page
Stránky, na ktoré sa návštevníci cez kliknutie ako prvé dostanú, sa nazývajú landing page čiže vstupné stránky. Ak takéto na webe ešte vôbec nie sú, je najvyšší čas ich vytvoriť. Ak sú landing page pripravené, je na mieste revízia, aby plnili svoj účel a mali maximálny konverzný potenciál.

"To dosiahnete hlavne tým, že budete mať tieto stránky čo najjednoduchšie na orientáciu a návštevníci tak okamžite spoznajú, čo sa po nich chce. Keď sa vám už podarilo návštevníkov na web dostať, bola by predsa škoda o nich nepodareným prevedením vstupných stránok hneď zase prísť, "vysvetľuje Kateřina Fišerová. Ak slúži landing page na získavanie kontaktov výmenou za obsah a patrí k tým lepším, mala by dosahovať konverzie získaných e-mailov okolo 50-60 percent. Záleží samozrejme aj na tom, akým spôsobom privádzame na stránku cielenú návštevnosť.

Tip 3: Prepojenie webu s nástrojom
Prepojenie webu s e-mailingovými nástrojom umožní e-mailing vyhodnocovať a neustále posúvať dopredu. Medzi ďalšie výhody patrí napríklad automatické prepisovanie kontaktov na zákazníkov. Ak niekto vyplní svoj e-mail do formulára na stránkach, nástroj všetky údaje automaticky zanesie do databázy. Chytré nástroje majú formuláre opatrené kontrolou preklepov aj ochranou proti spam botom, ktorí weby prechádzajú, a umožňujú tiež double opt-in funkciu nevyhnutnú pre GDPR. Rovnako tak je vďaka prepojeniu jednoduchšie monitorovať akcie, ktoré návštevníci na webe vykonávajú. Podľa toho potom možno kontakty segmentovať do rôznych skupín. Výber mailvovacieho nástroja je skutočne dobré nepodceniť.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Ako na to

Tipy, triky a návody: Ako bez Photoshopu otvárať súbory Photoshopu a pracovať s nimi?

14.09.2018 17:48

Photoshop je v súčasnosti suverénne najrozšírenejší pokročilý editor na prácu s rastrovou grafikou, pričom je obľúbený nielen medzi profesionálmi, ale aj nadšencami. Jeho cena od 143 eur ročne (dnes j ...

Ako na to

Tipy, triky a návody: Ako zistiť heslo k Wi-Fi na prihlásenom zariadení s Windows či Androidom?

17.09.2018 00:10

Možno sa vám už stalo, že ste prišli na návštevu k „nie príliš technicky zdatným“ príbuzným či priateľom, ktorí vám ponúkli pripojenie k ich Wi-Fi, no hoci vám povedali niekoľko rozličných hesiel, kto ...

Ako na to

Tipy, triky a návody: Ako zablokovať nejakému programu prístup k internetu?

14.09.2018 17:48

Veľké množstvo programov, ktoré na svoje počítače inštalujeme, využíva internetové pripojenie aj v prípade, že to od nich neočakávame. Zvyčajne ide napríklad o pravidelnú kontrolu novšej verzie progra ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

e-learnmedia_2018

Najnovšie videáPC forum button