Image
2.3.2018 0 Comments

E-mailing a web sú spojené nádoby, alebo 3 tipy na vyladenie stránok pre úspešnejší e-mail marketing

E-mail marketing nie je len o posielaní e-mailov, ale o fungujúcom prepojenií viacerých prvkov. Jedným z tých najdôležitejších je web. Práve tu budete pravdepodobne zbierať kontakty a práve sem sa pravdepodobne čitatelia vašich správ budú najviac preklikávať. Aj najlepší e-mail je tak bez dobre pripravených stránok v podstate zbytočná práca. Pozrite sa na 3 tipy, ako web pripraviť na e-mailing.

Tip 1: Vyladený newsletter box
Newsletter box je formulár na webe, prípadne blogu, cez ktorý sa návštevníci prihlasujú k odberu newslettera. O tom, nakoľko sa ľudia budú naozaj prihlasovať, rozhoduje okrem iného jeho umiestnenie alebo lákavý vzhľad.

"Box je preto vhodné umiestniť na dobre viditeľné miesto na stránkach. Ľudia ho najčastejšie hľadajú v spodnej časti stránky, preto by nemal chýbať ani v pätičke webu. Vyhrajte sa tiež s jeho podobou. Newsletter box zvádzajúci k prihláseniu by mal byť ľúbivý, vkusný a pekne zladený s podobou webu, "hovorí Kateřina Fišerová, manažérka aplikácie SmartEmailing

Návštevníkom webu musí tiež hneď dôjsť, o čo sa jedná. Preto by mal newsletter box obsahovať jasné oznámenie, čo návštevníci dostanú a čo pre to musia urobiť. Box je možné pripraviť hravo, vtipne či trebárs minimalisticky - predstavivosti sa medze nekladú. Mal by však korešpondovať so značkou a jej zameraním. Formuláre pre získavanie súhlasu musia byť tiež opatrené právnymi prvkami v súlade s českou legislatívou a nastupujúcim GDPR.

Tip 2: Optimalizovaná landing page
Stránky, na ktoré sa návštevníci cez kliknutie ako prvé dostanú, sa nazývajú landing page čiže vstupné stránky. Ak takéto na webe ešte vôbec nie sú, je najvyšší čas ich vytvoriť. Ak sú landing page pripravené, je na mieste revízia, aby plnili svoj účel a mali maximálny konverzný potenciál.

"To dosiahnete hlavne tým, že budete mať tieto stránky čo najjednoduchšie na orientáciu a návštevníci tak okamžite spoznajú, čo sa po nich chce. Keď sa vám už podarilo návštevníkov na web dostať, bola by predsa škoda o nich nepodareným prevedením vstupných stránok hneď zase prísť, "vysvetľuje Kateřina Fišerová. Ak slúži landing page na získavanie kontaktov výmenou za obsah a patrí k tým lepším, mala by dosahovať konverzie získaných e-mailov okolo 50-60 percent. Záleží samozrejme aj na tom, akým spôsobom privádzame na stránku cielenú návštevnosť.

Tip 3: Prepojenie webu s nástrojom
Prepojenie webu s e-mailingovými nástrojom umožní e-mailing vyhodnocovať a neustále posúvať dopredu. Medzi ďalšie výhody patrí napríklad automatické prepisovanie kontaktov na zákazníkov. Ak niekto vyplní svoj e-mail do formulára na stránkach, nástroj všetky údaje automaticky zanesie do databázy. Chytré nástroje majú formuláre opatrené kontrolou preklepov aj ochranou proti spam botom, ktorí weby prechádzajú, a umožňujú tiež double opt-in funkciu nevyhnutnú pre GDPR. Rovnako tak je vďaka prepojeniu jednoduchšie monitorovať akcie, ktoré návštevníci na webe vykonávajú. Podľa toho potom možno kontakty segmentovať do rôznych skupín. Výber mailvovacieho nástroja je skutočne dobré nepodceniť.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Ako na to

Triky pri nakrúcaní videa pred zeleným pozadím

13.12.2018 14:09

Pri nakrúcaní videí občas potrebujete vytvoriť trikový záber, kde by bolo za nakrútenú scénu vložené iné pozadie. Je to veľmi jednoduché, no potrebujete na to zelené, prípadne modré pozadie. Môže mať ...

Ako na to

Užitočné SW nástroje

14.12.2018 13:39

AdGuard v6.4 Určenie: univerzálny filter na blokovanie reklamy, škodlivého a špehovacieho kódu Vlastnosti: podpora prehliadačov Internet Explorer, Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox, Opera, Viv ...

Ako na to

7 typografických hriechov: 2. Úvodzovky a zátvorky

14.12.2018 13:33

Ako na úvodzovky Úvodzovky používame nielen na označenie priamej reči, ako si pamätáte zo školy, ale takisto na označenie presných názvov, nespisovných výrazov, irónie a podobných výrazov, ktoré potr ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

DOCKITIN

Najnovšie videáPC forum button