Image
1.8.2019 0 Comments

E-bajky už nebudú vyzerať tak neohrabane

Väčšina e-bicyklov, ktoré v súčasnosti uvidíte na cestách, má na rúre za predným kolesom objemnú batériu a mohutný motor zabudovaný do náboja, na ktorom sú pripevnené pedále. Tieto súčasti ich robia ťažkými a neohrabanými.

Bosch sa však chystá e-bajky okresať vďaka novej súprave komponentov, ktorá má byť uvedená v roku 2020. Nové batérie PowerTube 625 (3,5 kg) a PowerTube 400 (2,85 kg) majú „štíhly a čistý vzhľad,“ ako uvádza Bosch, a kapacitu 625 a 400 Wh. Dvojicu PowerTube 625 možno spojiť a dosiahnuť kapacitu 1250 Wh.

V roku 2020 uvedie nemecký výrobca aj 5 nových motorov:
- Performance CX pre horské bicykle má režim voľnobehu, takže nespomaľuje pedále, keď sa nepoužíva.
- Performance Cruise poskytuje krútiaci moment 65 Nm a môže dosiahnuť rýchlosť až 32 km/h. Je vhodný na cestné, športové aj horské bicykle.
- Performance Speed má krútiaci moment 75 Nm a môže dosiahnuť rýchlosť až 45 km/h. Je vhodný pre tých, ktorí dochádzajú do práce na bicykli.
- Cargo je určený pre nákladné bicykle, ktoré po naložení nákladu majú hmotnosť až 250 kg. Umožní dosiahnuť rýchlosť 32 km/h.
- Cargo Speed je podobný, ale umožní dosiahnuť rýchlosť až 45 km/h.

Bosch ohlásil aj zariadenie s názvom SmartphoneHub, ktoré je namontované na riadidlách a dokáže prepojiť údaje o bicykli so smartfónovou aplikáciou, ako je napr. Strava, a ponúknuť navigačné dáta. Má displej pre základné informácie, ale možno ho spojiť aj s telefónom pomocou aplikácie Cobi.bike. Obsahuje aj držiak na upevnenie telefónu.

Bosch modifikuje aj svoj softvér v snahe prekaziť tuning – úpravy, pomocou ktorých majitelia bicyklov obchádzajú obmedzenia rýchlosti.

Zdroj: cnet.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 4

Nová technológia umožňuje nabiť batériu elektromobilu na dojazd 480 kilometrov iba za 10 minút

08.11.2019 00:20

Nedostatočný dojazd elektromobilov je jedna z najväčších prekážok ich významnejšieho rozšírenia. Dnešné pomalé nabíjanie problém ešte zhoršuje. Nová batériová technológia, vyvinutá vedcami z Pensylvá ...

Technológie

Ford predstavil elektrický Mustang s výkonom 900 koní a manuálnou prevodovkou

08.11.2019 00:15

Ford chce svetu zviditeľniť svoje plány týkajúce sa elektrických vozidiel. Preto na veľtrhu neziskovej organizácie Specialty Equipment Market Association (SEMA)  v Las Vegas ukázal úplne elektrický f ...

Technológie

Svetlo by umožnilo nabíjať batérie elektromobilov oveľa rýchlejšie

06.11.2019 00:05

Vedci z Argonne National Laboratory patriaceho americkému ministerstvu energetiky (DOE) zverejnili nový mechanizmus na urýchlenie nabíjania lítiovo-iónových batérií pre elektrické vozidlá. Zistili, ž ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá