Image
1.8.2019 0 Comments

E-bajky už nebudú vyzerať tak neohrabane

Väčšina e-bicyklov, ktoré v súčasnosti uvidíte na cestách, má na rúre za predným kolesom objemnú batériu a mohutný motor zabudovaný do náboja, na ktorom sú pripevnené pedále. Tieto súčasti ich robia ťažkými a neohrabanými.

Bosch sa však chystá e-bajky okresať vďaka novej súprave komponentov, ktorá má byť uvedená v roku 2020. Nové batérie PowerTube 625 (3,5 kg) a PowerTube 400 (2,85 kg) majú „štíhly a čistý vzhľad,“ ako uvádza Bosch, a kapacitu 625 a 400 Wh. Dvojicu PowerTube 625 možno spojiť a dosiahnuť kapacitu 1250 Wh.

V roku 2020 uvedie nemecký výrobca aj 5 nových motorov:
- Performance CX pre horské bicykle má režim voľnobehu, takže nespomaľuje pedále, keď sa nepoužíva.
- Performance Cruise poskytuje krútiaci moment 65 Nm a môže dosiahnuť rýchlosť až 32 km/h. Je vhodný na cestné, športové aj horské bicykle.
- Performance Speed má krútiaci moment 75 Nm a môže dosiahnuť rýchlosť až 45 km/h. Je vhodný pre tých, ktorí dochádzajú do práce na bicykli.
- Cargo je určený pre nákladné bicykle, ktoré po naložení nákladu majú hmotnosť až 250 kg. Umožní dosiahnuť rýchlosť 32 km/h.
- Cargo Speed je podobný, ale umožní dosiahnuť rýchlosť až 45 km/h.

Bosch ohlásil aj zariadenie s názvom SmartphoneHub, ktoré je namontované na riadidlách a dokáže prepojiť údaje o bicykli so smartfónovou aplikáciou, ako je napr. Strava, a ponúknuť navigačné dáta. Má displej pre základné informácie, ale možno ho spojiť aj s telefónom pomocou aplikácie Cobi.bike. Obsahuje aj držiak na upevnenie telefónu.

Bosch modifikuje aj svoj softvér v snahe prekaziť tuning – úpravy, pomocou ktorých majitelia bicyklov obchádzajú obmedzenia rýchlosti.

Zdroj: cnet.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Mercedes-Benz EQV: Prvý prémiový Van s elektrickým pohonom

20.08.2019 00:40

Na výstave automobilov v Ženeve v marci 2019 predstavila divízia Mercedes-Benz Vans koncept EQV ešte ako štúdiu. Teraz oslavuje svoju premiéru ako sériové vozidlo Mercedes-Benz EQV. Verejnosti sa Merc ...

Technológie 1

Elektrické kolobežky možno ani nie sú až tak šetrné k životnému prostrediu

12.08.2019 00:05

Spoločnosti ako Bird a Lime vyhlasujú, že ich elektrické kolobežky sú skvelé pre životné prostredie. Táto predstava sa v ľuďoch zakorenila, čo viedlo k veľkému rastu popularity e-kolobežiek. No nová š ...

Technológie

Airbus sa pri koncepte hybridného dopravného lietadla inšpiroval vtákmi

09.08.2019 00:15

V snahe podnietiť predstavivosť budúcej generácie leteckých inžinierov odhalil Airbus svoj nový koncept lietadla Bird of Prey. Dizajn toho hybridného elektrického turbovrtuľového dopravného lietadla ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

eFocus_2019

Najnovšie videá