Dynamický email pre Gmail príde už čoskoro

0

Google po vydaní beta verzie platiacim zákazníkom G Suite začiatkom tohto roka sprístupní od 2. júla funkciu dynamické e-maily s technológiou AMP (Accelerated Mobile Pages) aj širokej verejnosti. Ak ste v telefóne otvorili odkaz, nepochybne ste sa stretli s AMP. Je to protokol vytvorený spoločnosťou Google, ktorý urýchľuje načítavanie webových stránok.

Pomocou AMP používatelia Gmailu vykonávajú priamo v priečinku doručenej pošty webové úlohy, ako je vypĺňanie formulárov, odpovedanie na pozvánky či reagovanie na úpravy v službe Dokumenty Google. Táto funkcia bude k dispozícii iba pre webovú verziu Gmailu, termín, kedy príde na rad mobilná verzia, nebol špecifikovaný. Možno ste už videli v akcii AMP pre Gmail.

Začiatkom tohto roka Google vybral niekoľko svojich partnerov, aby rozosielali dynamické e-maily. Boli medzi nimi Booking.com, Despegar, Doodle, Nexxt, Pinterest a ďalší. Kým zoznam nebude rozsiahlejší, nemožno očakávať nápor dynamických e-mailov. Pred schválením na podporu AMP Google vykoná previerku ochrany osobných údajov a bezpečnosti každého partnera. Podpora AMP pre Gmail prinesie zlepšenie produktivity najmä pre tých, ktorí neradi otvárajú veľa záložiek. No poslúži aj ostatným, napríklad pri zmene rezervácie hotelov alebo úprave dokumentov.

Zdroj: ngadget.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Google internet web email chat Digital dáta online

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať