DuoSkin: Tetovanie, ktorým môžete ovládať smartfón či počítač

Technológie
0

Tetovanie by v budúcnosti mohlo byť nielen estetické, ale aj funkčné. Výskumníci z MIT Media Lab v spolupráci s Microsoft Research vytvorili dočasné tetovanie DuoSkin, ktoré je vlastne pripojeným rozhraním umožňujúcim ovládanie smartfónu či počítača, prípadne môže meniť farbu podľa telesnej teploty či prenášať dáta do iných zariadení cez NFC. Tetovanie môže obsahovať zabudované LED diódy na vytvorenie svetelných efektov na koži.

Cindy Hsin-Liu Kao, doktorandka na MIT, vysvetľuje vo videu zrodenie projektu DuoSkin.


DuoSkin:Functional, stylish on-skin user interfaces from MIT Media Lab on Vimeo.

Dočasné tetovanie podobné kovovým šperkom je čoraz viac v trende a ponúka príležitosť na vytvorenie niečoho, čo je módne a funkčné zároveň. Systém je pomerne lacný a jeho nastavenie zvládne každý. Využíva plátkové zlato, ktoré je veľmi elegantné a vodivé. Na vytvorenie tetovania môžete použiť ľubovoľný desktopový grafický softvér a potom ho vystrihnúť a aplikovať na pokožku ako bežnú dočasnú tetovačku.

Nové tetovanie by mohlo rozšíriť používanosť nositeľnej elektroniky aj medzi cenovo citlivými zákazníkmi, ktorí kladú veľký dôraz na estetiku a nechcú nosiť hodinky alebo iný ťažkopádnejší kus techniky. Startup Inkbox už pracuje na zdokonalení materiálu, aby sa predĺžila trvácnosť dočasného tetovania.

Zdroj: https://techcrunch.com

Zobrazit Galériu
DuoSkin

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať